Спецпроєкт

Настя Муравйова:
«Хтось працює 5 днів поспіль, а я звикла працювати майже кожну ніч»

СЛУХ
ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ

Медіа СЛУХ разом із брендом Puma запустили спецпроєкт у колаборації з Вірою Логданіді та радіошоу Kashtan, присвячений українській електронній сцені. Puma надихнулись техно-культурою та випустили нову колекцію Mirage Tech. Кросівки Mirage Tech — це результат експерименту, що надихає на самовираження та наповнює свободою.

Першою гостею подкасту стала Настя Муравйова — одна з головних українських діджейок і, мабуть, найвідоміша українська бортпровідниця.

Це лише вижимка з подкасту Kashtan Special — ми закликаємо дивитися повну версію на YouTube чи слухати на цифрових платформах.

Про старт двох кар’єр — діджейки і стюардеси
Спочатку пішов старт моєї діджейської кар’єри. В 2017 році мене покликали грати в клуб Tresor. Це була «Схема Backstage». І тоді ж я працювала в аеропорту на реєстрації, — оформлювала багаж, видавала посадкові талони.
Коли мене позвали грати в Tresor, я подумала: «О, Боже! Це ж мій найулюбленіший клуб у світі!». Це була моя мрія. І саме в той момент мені подзвонили і сказали, що зараз набирають стюардес у авіакомпанію «Azur Air Україна». І це також було моєю мрією з самого дитинства. І я не змогла просто сказати «Ні», тому що як я можу сказати «Ні» своїй мрії?
Про те, що потрібно для того, щоб стати стюардесою
Потрібно знання української, російської, англійської. Якщо знаєш більше мов, це великий плюс. Тобі має бути 21 рік, зріст більше 165 сантиметрів, але у нас є стюардеси, які трошки нижче навіть мене. Ще потрібно розуміти, що це за професія. Адже ти несеш відповідальність не тільки за себе, не тільки за обличчя авіакомпанії — це ще й відповідальність за безпеку пасажирів. Як у нас кажуть: safety is first.
Про екстрені випадки
У мене їх не було, але в інших було достатньо. В одного чоловіка був приступ епілепсії, в іншого — серцевий напад, і ми повинні знати, що з цим робити. Ми проходимо медичну практику і знаємо, як справлятись.

Про важкість робочого графіку
У мене є улюблена справа, є робота і я можу їх поєднувати. Було таке, що я граю на вечірці, зранку мені потрібно їхати на роботу в аеропорт. Я приїжджаю, лечу в рейс, а з рейсу мені потрібно знову летіти кудись грати. Свої речі я залишала в аеропорту, адже я раніше там працювала і знала, де їх залишити. Можна сказати, що три дні я жила по аеропортах.
Для роботи стюардесою потрібно отримати медичний сертифікат 2-го чи 3-го типу. Для цього потрібно пройти всіх лікарів, які взагалі існують. Якщо ти отримуєш сертифікат, значить можеш літати. Якщо в тебе є якісь проблеми зі здоров’ям, з серцем чи ще з чимось, то ти не можеш літати. Я пройшла сертифікат 3-го типу і звикла до всіх навантажень. Хтось звикає працювати п’ять днів поспіль, а я звикла працювати майже кожну ніч.
Про навчання діджеїнгу
Раніше була вечірка AKKURAT PARTY.  Якось на ній грали мої знайомі, вже була третя дня. Я просто підходжу до них і кажу: «А можна, будь ласка, я поставлю якийсь свій трек? У мене на телефоні тут є, я хочу просто частоти покрутити».
Я поставила свій трек, крутила частоти, а потім — другий трек, третій. І до мене підійшов Роман Плєме, якого вже з нами, на жаль, немає, і каже: «У тебе дуже гарна музика, не хотіла б ти стати діджеєм?». Я кажу: «Я про це думала, але не знаю, з чого почати, як це все робити». А він каже: «Ми можемо тебе навчити».
Але насправді ніхто мене не вчив. Мені це просто дало дуже великий поштовх для того, щоб я взагалі почала цим займатися, бо я завжди була не впевнена в собі.
Про те, що стало головним натхненням
На вечірці RHYTHM BÜRO грав Etapp Kyle. До мене підійшла Яна Понура і каже: «Ти можеш собі уявити, він з Чернівців!». Я дуже здивувалася, бо не знала цього. Я подумала, що колись, мабуть, і я теж зможу таке зробити, якщо діджей з України зміг стати діджеєм світового рівня. Це теж надихнуло мене рухатися далі.

Про підготовку до своїх виступів і хвилювання
Я не думаю про те, скільки буде людей на моєму виступі. Може бути три людини, може бути 5, 10, 15, тисяча чи 5000 — мені все одно. Я просто знаю, що я буду грати, і я повинна це зробити ідеально. Це для мене найважливіше. Але коли я приходила на фестиваль СХЕМА, або в клуби Berghain і Tresor, і бачила, скільки там людей, у мене, звісно, починався тремор. Я дуже нервувала, це було жахливо, незручно.
Але коли ставала за деки, вмикала перший трек — усе зникало. Я просто починала грати і все. І потім мені кажуть: «Настя, залишилось 10 хвилин». А я кажу: «Як 10 хвилин?!». Я не помічала часу, всі ці 2, 3, 4 години. І я не знаю, як це працює, це якась «кротова нора».
Про локдаун
Це було дуже болісно і важко, тому що він обірвав мою роботу і моє захоплення. І я просто не знала, що робити. Я не така людина, якій хочеться дома посидіти. Дім для мене — це просто приїхати, поспати, поїсти і поїхати далі. Але коли стався локдаун, я навчилася готувати і прибирати.
Про букінгові агенції і просування
Не було такого, щоб мене кудись проштовхували, крім Urbanum, який зробив мені кілька вечірок. Це був єдиний букінг, реально щось для мене зробив.
Букінгова агенція повинна ще й просувати артистів. Зараз мене хочуть у новий букінг взяти. У них є список артистів, і вони їх пропонують якомусь клубу, і цей клуб вирішує, кого взяти зі списку. А букінгова агенція каже: «А ми хочемо, щоб ви взяли ще й цього, і того».
Про переїзд у Європу на постійне проживання
Це дуже складне питання, тому що у мене є моя робота, яку я не хочу кидати. Якщо я переїду до Європи тільки заради діджеїнгу, я не зможу там працювати у якості стюардеси. Я не можу займатися однією справою, наприклад, діджеїнгом. Для мене це захоплення і моє хобі, те, що мені надає життя.
Не думаю, що зможу в Європі працювати стюардесою, — через татуювання. Тут нам дозволяють у довгому рукаві ходити. Хоча одна моя знайома працює у європейській авіакомпанії, у неї теж татуювання є.
Фото: Данил Привет

На Насті — кросівки Mirage Tech. Вони беруть натхнення з техно, діджейської культури та візуальної естетики електронної культури.
Дивись повну версію на YouTube
чи слухай на зручній тобі платформі