Інтерв'ю

Дзвінок у роумінг. Знайомимось із американським поп-дуетом Sofi Tukker за 5 хвилин

Максим Комлєв

Цього тижня, 23 березня, американський поп-дует Sofi Tukker вперше виступить у Києві. В нас був номер телефону, 5 хвилин часу і кілька десятків гривень на рахунку для того, щоб подзвонити їм аж у США. Ми поспілкувалися з дуетом про виступ на церемонії нагородження «Греммі», роль музики в їхньому житті, враження від Одеси та президента Трампа.

Нещодавно пройшла чергова церемонія нагородження «Греммі», де ви отримали вже другу в кар’єрі номінацію. Які у вас враження від церемонії та чиї виступи запам’яталися найбільше?

Було круто знову побувати там, до того ж, цього року ми виступали на церемонії разом з іншими талановитими артистами. Мене вкотре вразила Alicia Keys. Я в захваті від того, як вона працює на сцені.

Деякі з артистів, про яких ми раніше нічого не знали, дійсно нас вразили. Наприклад, виступ Brandi Carlile.

Отримуючи нагороду, репер Drake промовив: «Якщо у вас є фани, які співають ваші пісні, якщо ви герой у своєму рідному місті, то вам не потрібна ця нагорода». Що ви думаєте про його слова?

Його промова багато в чому перегукується з нашими думками. На секунду навіть здалося, що Drake говорив до нас.

Знаєш, коли в тебе є шанс і ти хочеш виграти, варто на секунду зупинитися і подумати. Ти граєш по всьому світу, наприклад, у Києві, люди купують квитки на твій концерт, співають  пісні — це і є перемога. Заради цього ми і робимо музику, а не для нагород. Існує багато артистів, яких ми обожнюємо, але вони не були номіновані на «Греммі» або ж ніколи не вигравали, але це і не є головним критерієм успіху.

Деякі з ваших пісень можна почути в популярній грі FIFA (футбольный симулятор — прим. ред.). Як у вас із футболом?

Ми любимо спорт і змагання, але не можемо назвати себе фанатами футболу. Те, що ми потрапили в саундтрек до гри, звичайно, дуже круто. Нас змогли почути багато людей і ми навіть отримували повідомлення типу «о, я дізнався про вас із FIFA!». Кльово, тому що коли я грав у цю гру ще на приставці, то теж відкрив для себе багато нових імен.

Ха, я теж!

Стільки популярних на сьогодні пісень та колективів змогли знайти свого слухача через гру. Тому для нас це дуже приємно.

Давайте поговоримо про політику. Зараз в Америці багато хто незадоволений політикою президента Трампа, особливо його планами щодо побудови стіни на кордоні з Мексикою. Яка ваша позиція щодо такого рішення?

Ми впевнені, що нам не потрібна ця стіна. В нас дуже багато слухачів у Мексиці, минулого тижня ми завершили тур там. Це одна з наших улюблених країн. Та й взагалі Трамп — ідіот!

Враховуючи вашу позицію, можливо, були думки щодо написання соціально-політичної пісні?

Наша музика зазвичай позитивна — це те, як ми відчуваємо цей світ. Так ми даємо можливість людям звільнитися від того лайна, що коїться навкруги. А його, на жаль, доволі багато. Але в нас є одна, скажімо так, зла пісня — Greed. Незважаючи на те, що такий матеріал — це не наш стиль, у цілому ми відкриті до всього, де можемо проявити себе. Подивимось.

Вашу музику можна почути в популярних іграх та рекламах. У вас вже є дві номінації на «Греммі», тури по всьому світу. І все це лише за п’ять років. Дайте пораду молодим музикантам, як не втратити голову від успіху. Чи ви таким не хворієте?

Я розумію, про що ти. Ми точно не вважаємо, що вже зробили це. Навпаки — знаємо, що ще багато роботи попереду. Вже думаємо, як зробити нашу музику кращою, відкрити її для ще більшої кількості людей. Ми хочемо, щоб вона об’єднувала їх і дарувала радість. Саме в цьому і полягає наша порада: не думати, що ти вже всього досяг і став кращим за інших, а просто робити свою справу далі.

Скоро ви вперше виступите у Києві. Що ви знаєте про нашу країну?

Ми грали в Одесі минулого року, у крутому клубі біля моря, було весело. До того ж, ми мали один вільний день у місті, залетіли на пляж. Нам все сподобалося, особливо їжа!

Фух! Це моє перше інтерв’ю по телефону та дзвінок в Америку взагалі. Вибачайте за мою англійську і до зустрічі в Україні!

Нам приємно бути першими у тебе! Незабаром побачимось.

Читати також: в Києві вперше виступить Rhye.