Тексти

Знайомство з Україною через електронну музику: яким був третій сезон EVE8

СЛУХ
ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ

Другий рік поспіль команда проєкту EVE8 за підтримки Українського культурного фонду знайомить нас із унікальними культурними та природними пам’ятками України через стрими виступів українських електронщиків.

Минулого року це були стародавні замки, а цього літа — на початку осені команда відвідала цікаві з точки зору природної краси та історичної цінності локації. Так, Komponente & Kurilo зіграли біля затоки у Бакоті, Poly Chain — на Рожевому озері, Zymosis — на Станіславських кручах, Vladimir Gnatenko піднявся на гору Піп Іван, а iokloo feat. acidmamba & Нік Цхо виступили на острові Березань.

Пригадуємо, яким був новий сезон проєкту EVE8 і в чому особливість кожної локації.

Бакота — колишнє село біля Кам’янця-Подільського. Перші поселення на цих землях з’явилися ще в дохристиянські часи, більше 2000 років до нашої ери.
У 1981 році населення Бакоти та навколишніх сіл вивезли у сусідні міста через будівництво Новодністровської ГЕС. Землі затопили — так утворилася одна з найкрасивіших заток України, де й зіграв харківський дует Komponente & Kurilo.

Після Хмельницької області EVE8 вирушили на Херсонщину до унікального Рожевого (Лемурійського) озера. Це був один із найскладніших ефірів для проведення через нашестя цикад та інших комах, які залазили в камери операторів, синтезатори та інші девайси музикантки Poly Chain. Але воно було того варте.

Наступний ефір також відбувся на Херсонщині та знову на локації на воді. Станіславські кручі — овіяна легендами місцина, де Дніпро і Південний Буг зустрічаються з Чорним морем, утворюючи затоку. Тут зіграв Zymosis.

Передостанній стрим сезону став справжнім викликом. EVE8 вирушили в Карпати, на гору Піп Іван, де наприкінці 1930-их функціонувала обсерваторія «Білий Слон», розташована на висоті 2028 м над рівнем моря. Зараз її активно реконструюють силами Прикарпатського університету та колег із Варшави.

Високогірна локація стала місцем виступу електронного музиканта Vladimir Gnatenko.

Фінал сезону поставив красиву крапку. Колись на острові Березань у Чорному морі було поселення Борисфен, пізніше турки збудували тут фортецю, яку потім захопили козаки. Нині це безлюдний острів і популярне туристичне місце, де наприкінці вересня зіграли iokloo feat. acidmamba & Нік Цхо.

В інтерв’ю виданню DTF Magazine команда EVE8 розказала, що має на прикметі декілька локацій для майбутніх ефірів, які поки не хоче світити. Також у планах колаборації зі схожими по духу міжнародними проєктами. А отже, чекаємо на новий сезон.

Дивіться також лайв Дмитра Авксентьєва (Koloah, Voin Oruwu) із зони відчуження. Це перший виступ нового сезону проєкту «Звуки Чорнобиля».