Тексти

Найголовніші регіональні фестивалі 2018

Максим Комлєв

Після матеріалу про київські фести, переходимо до регіональних. Актуальні та великі артисти тут бувають рідко, проте не в цьому кайф. Враховуючи те, що частина артистів на фестивалях повторюються, ми радимо вибирати, виходячи не з лайнапу, а з особливостей кожного фестивалю. Локація, концепція, додаткові плюшки та інші деталі можуть важити більше, ніж імена гуртів.

Файне Місто

Файне Місто

20-22.07 / Тернопіль

За 5 років існування фестиваль відчутно просунувся уперед як в організації, так і в лайнапі. Окремо хочеться похвалити сайт «Файного Міста». Часто буває так, що на основному інформаційному каналі не знайти необхідної інформації. Але тут усе навпаки. Розписані всі варіанти проїзду до фесту, є окремий підрозділ для фотографів і всіх, хто хоче співпрацювати з івентом, надані відповіді на важливі запитання.

Цього року «Файне Місто» знову пройде не території тернопільского іподрому. Організатори роблять ставку на представників важкої сцени (OOMPH!, Dope, Tarja), українських зірок різних жанрів (ONUKA, «Один в Каное», Septa, Sasha Boole), і не зовсім актуальні, але досі бажані в Україні гурти (The Rasmus).

Zaxidfest

24-26.08 / с. Родатичі

Поїздка на Zaxidfest — це квиток на триденний тріп. Фестиваль проходить за межею Львова, тому просто заскочити на декілька гуртів і поїхати додому — так собі ідея. Фани заходу люблять подію як раз за відірваність від життя великого міста. Ставиш намет (або ж знімаєш житло поруч), поринаєш у цю атмосферу і виринаєш з неї через 3 дні, які можуть стать найщасливішими днями літа.

Цього року організатори презентують, можливо, найхардовіший лайнап за всі роки існування Zaxidfest. Уже анонсовано виступи культових Sepultura, Bullet For My Valentine, Therion, We Butter the Bread With Butter і сет Адама Гонтьє. Знову завітає на фест Noize MC, а серед молодих українських гуртів заявлені Latexfauna та «Пошлая Молли». Очікуємо ще більше крутих анонсів зі Львова найближчим часом.

Koktebel Jazz Festival

16-19.08 / Чорноморськ

Найстабільніший фест України, який існує вже 15 років.

Koktebel Jazz Fest існує 15 років. За цей час організатори неодноразово міняли локацію проведення фесту, відмовилися від акценту на джаз у концепції, проте не припинили привозити цікавих і яскравих артистів. Усе це в поєднанні з узбережжям Чорного моря та нічними танцями на пляжі, де і влаштовуються сцени.

До Чорноморська завітають, зокрема, реггі-зірки Inner Circle, британські тріп-хопери Morcheeba та Martina Topley-Bird. Приїзд Мартіни може стати гачком, який приверне увагу більшості людей до події. Мартіна співала на видатному дебютному альбомі TrickyMaxinquaye, співпрацювала з Massive Attack, випустила чотири сольні альбоми. Свою нову платівку вона представить на фестивалі.

Серед українських учасників Koktebel Jazz Fest — перформанс Олега Скрипки та оркестру НАОНІ, шоу від Dakh Daughters, а одіозні панки «Хамерман Знищує Віруси» привезуть на фест свій all-star band.

Файне Місто

Respublica

22-24.06 / Кам’янець-Подільський
31.08-02.09 / Хмельницький

Пре-паті в червні як окремий фестиваль та основний івент в кінці літа — цьогорічна Respublica розширюється.

Перша подія — Respublica Family Fest, така собі міні-версія основного фестивалю. Він пройде 22−24-го червня традиційно в Кам’янець-Подільській фортеці. В скромному, але якісному лайнапі: електронні гості з Білорусії, гурт Intelligency, а також KAZKA, «Один в Каное», Zapaska, DaKooka.

Головна ж Respublica міняє місце дислокації — фест переїхав до Хмельницького. На сценах — британці The Qemists, локальні Latexfauna, DZ’OB, QARPA. Лайнап продовжує оновлюватися. Цікаво випробувати новий формат фестивалю.

Ostrov Festival

29.06-01.07 / Одеса

Електронний фестиваль міняє локацію — цьогорічний Ostrov пройде в Одесі. Три дні, п’ять сцен, берег Чорного моря та більше 40 артистів вдень і вночі. Чим не ідеальне завершення першого місяця літа?

У лайнапі виділимо берлінський техно-дует Pan-Pot, також Nicole Moudaber із Нігерії, потужний шоу-кейс об’єднання ARMA 1, сет українців Woo York та київський десант діджеїв (Koloah, Adelia, Daria Kolosova та ін).

Бандерштат

Бандерштат

03-05.08 / Луцьк

Бюджетно, ЗОЖно, патріотично — три стовпи, на яких «Бандерштат» тримається вже 11 років. На фестивалі не продають алкоголь, радують цінами (абонемент — 450 грн, проживання в наметовому містечку — безкоштовно), влаштовують тематичні акції з історії України, лекції, дискусії, літературні читання, ярмарки тощо.

Також є що послухати. На 4 сценах цього року зіграють «Один в Каное», O.Torvald, «Без Обмежень», Yurcash, «Друга Ріка», Morphine Suffering, The Nietzsche, Христина Соловій та інші.

Leopolis Jazz Fest

Імпульс Фест

27-29.07 / Харків

Якісний фестиваль сімейного типу. Основна місія події — створення дозвілля для жителів великого міста.

У лайнапі: популярні українські гурти KAZKA, Vivienne Mort, «Валентин Стрикало», представники лейблу Masterskaya [O], ексцентричні Dakh Daughters. Цього року фест знову пройде на арт-заводі «Механіка», де достатньо місця як для сцен, так і для немузичних розваг.

Zagata

14-15.07 / Кам’янець-Подільський

Схоже, в нас з’явилася ще одна локальна подія, яка згодом може вирости в масштабний фестиваль.

Особливість Zagata — підхід до формування лайнапу. Посеред фортеці Руська брама зіграють українські гурти, гості зі Східної Європи та декілька артистів із США. Чеські глем-рокери The Drain, румунський хіп-хоп від Subcarapti, шанс-рок із Франції La Mathilde, американський фолк Moriah Woods — це вже анонсовані зарубіжні музиканти.

Нашу сцену представлятимуть інструментальне тріо H.Soror, інді-поп співачка Riya, автентичні дикуни The Hypnotunez та Make Like A Tree.

Багато незнайомих імен? Що ж, тим цікавіше. Чекаємо ще більше анонсів від організаторів Zagata.

Читайте також про найголовніші літні фестивалі Києва.