Тексти

8 способів підтримати артистів під час карантину

Марія Гриценко

Через пандемію COVID-19 і карантин у скрутному становищі опинилася більшість людей. Артисти — не виключення. Все тому, що живі виступи, які зараз скасовують чи переносять, — їхнє найбільше джерело заробітку.

Але не єдине. Читайте, як ви можете за бажанням підтримати улюблених артистів у непростий час.

Не поспішайте здавати квитки

Концерти, звичайно, ще будуть. Якщо ви придбали квиток, а подію перенесено на невизначений строк, не переживайте. Перевірте соцмережі виконавця чи гурту, почитайте офіційні звернення квиткових операторів та організаторів. Інформація про нові дати постійно оновлюється. У таких ситуаціях, як зараз, квитки майже завжди залишаються дійсними при переносі.

Купуйте зараз — кайфуйте згодом

Більшість концертів переносяться чи анонсуються на осінь та зиму. Не тягніть до останнього: краще придбати їх зараз (якщо є така можливість) і показати свою підтримку виконавцям і організаторам.

Придбання мерча — відчутна допомога

Продажі одягу, дисків і супутніх матеріалів — ще одне важливе джерело прибутку. Ефект від кожної придбаної зараз футболки чи худі улюбленого гурту, диску чи касети з альбомом, взагалі будь-чого, що пропонує гурт або виконавець, буде ще сильнішим.

Не потрібно вам? Подумайте, кому це сподобається в якості подарунку.

Вініл, вініл і ще раз вініл

Окремий пункт мерчу — вінілові платівки. Багато хто з незалежних і популярних артистів випускає музику на вінілі. Часто обмеженими тиражами, через що їхня цінність зростає. Мати в колекції чи розпочати її платівкою улюбленого артиста — ще той кайф. Чому б не зробити це зараз, якщо є така можливість?

І не переймайтеся, якщо вам ні на чому їх слухати. У редакції СЛУХу є люди, які почали купляти вініл ще до того, як дістали «вертушку».

Платівки можна купляти безпосередньо через артистів або в магазинах. Наприклад, вініл українських музикантів (і не тільки) чекає на вас в Aby Sho Music і Vinyla.

Цифрові платформи — це круто, та купувати музику ще краще

Якщо ви ще не перейшли на легальне прослуховування музики — саме час це зробити. Втім, з одного прослуховування на стрімінг-сервісі артисти отримують приблизно $0,008. Тому краще купувати цифрові копії альбомів у iTunes і Google Play — з них прибуток більший.

Підпишіться у соцмережах

Дрібничка, а приємно. Підпишіться на сторінки музикантів, запостіть у сторіс свою улюблену пісню з відміткою виконавця. Або скиньте в спільний чат щось окрім ржачних стікерів: наприклад, плейліст нової української музики, де є ваша музична любов. Сарафанне радіо дієвіше, ніж здається.

«Сходіть» на онлайн-концерт

Музиканти оголошують свої віртуальні виступи на знак підтримки всіх, кого «зачепило» карантином. Слідкуйте за анонсами та передивляйтеся записи лайвів, що вже відбулися. Чим більше уваги, тим більше артисти розуміють, що вони нам потрібні.

До речі, вже скоро СЛУХ запускає свій марафон онлайн-концертів Kарантин LIVE. Українські артисти гратимуть для вас майже кожного дня, а ви зможете підтримати їх і нас фінансово через донати.

Просто донат

Краудфандингові платформи на кшталт Patreon зараз популярні серед артистів. Там можна перерахувати гроші та отримати доступ до ексклюзивного контенту (демо пісень, живі версії тощо).

Дивіться також серію онлайн концертів «Карантин LIVE», які с цього тижня розпочнуться на Youtube-каналі СЛУХ.