Тексти

«Плакала» у цифрах: як хіт KAZKA завоював світ за один рік

Максим Комлєв

Пісня, на яку KAZKA не робила ставку, досягла небаченого в історії незалежної України успіху. На честь річниці з дня виходу кліпу «Плакала» ми зібрали всі досягнення композиції та відео.

Так, усе правильно. За словами Юрія Нікітіна, продюсера KAZKA, пісня «Плакала» потрапила на дебютник гурту останньою, а роботу над піснею закінчили за день до виходу альбому. Від неї нічого не чекали, а вона зробила проект відомим далеко за межами України.

Успіх конкретної пісні варто вимірювати у цифрах. Це ми і зробили: з допомогою менеджменту KAZKA підняли статистичні дані й розказуємо вам, чого досягла «Плакала» за рік.

358 мільйонів переглядів на YouTube

Із них 89 мільйонів принесло аудіо пісні (його виклали ще в травні минулого року) та 269 мільйонів — власне кліп. Станом на 25 вересня обидва відео займають перші місця у списку «Найпопулярніших україномовних музичних відео на YouTube».

Уперше в історії українського чарту кліпів YouTube очолила українська пісня. Ще у 10 країнах світу трек залетів у топ-20 рейтингу сервісу, очоливши рейтинги Казахстану, Латвії, Молдови, Росії та Білорусі.

Кліп, звичайно, потрапив у ротацію всіх українських музичних каналів. Ситуація по світу не менш вражаюча. Відео транслювали міжнародні канали MTV Live HD та MTV Hits. Це 45 країн охоплення.

На YouTube його дивилися всюди — від України та Польщі до США (майже 3 мільйона переглядів), Великобританії (1,6 мільйона) та навіть Кореї з Індією (315 і 92 тисяч переглядів відповідно).

Shazam — наш

«Плакала» активно шазамили по всьому світу. У рейтингу Global Top 100 найвищим досягненням пісні стала 8-ма позиція, а в Pop Chart3-тя.

Лідерство в iTunes і Apple Music

Тут все також красиво — Топ-200 у 17 країнах світу за рейтингом iTunes. Пісня була №1 в Україні, Росії, Білорусі, Латвії та Азербайджані.

Від пісні було неможливо сховатися на радіо

«Люкс FM», «Наше Радіо», «Хіт FM», «Русское радио» — трек був лідером на найбільших радіостанціях України.

У Росії, де українська музика майже не ротується, «Плакала» пробила бар’єр і стала першою за багато років україномовною піснею, яку активно програвали крупні радіостанції.

Загалом пісня прозвучала в ефірі 25 країн світу.

Пародії, кавери, ремікси

У якийсь момент «Плакала» перетворилася на мем, породивши відеопародії. Блогери на хвилі хайпу випускали кавери на пісню, а електронні виконавці робили ремікси. Виходило не завжди цікаво та смішно, але деякі з них зібрали по кілька мільйонів переглядів, а ремікс від нідерландського діджея R3HAB — аж 11 мільйонів.

«Плакала» — безпрецедентний приклад тріумфу української пісні. Звичайно, зі своїм негативом — від пісні було важко сховатися, але вона вкотре довела, що в наш час будь-яка композиція може стати хітом у світі. Мова, країна походження чи інші деталі не важливі, натомість якісний продукт, вірусність і хороший маркетинг роблять свою справу.

Читайте також, чому KAZKA закохує і викликає ненависть одночасно.