Інтерв'ю

Репер OTOY: про конфлікти з ENKO, «шакалячі експреси» і власну особливість. Велике інтерв’ю

Данило Панімаш

OTOY, з самого початку з’явившись на українській сцені, відзначився своєю технічною читкою, постійними скандалами та неоднозначністю. То він засновує разом із Alina Pash лейбл Bitanga Blood, а потім виявляється, що ні й він там просто артист, який гучно йде з лейблу. А ось він бере участь з alyona alyona у сайфері «Стержень» — а потім починаються конфлікти з лейблом ENKO, його засновником Іваном Клименком, Kalush, alyona alyona.

При цьому Вячеслав Дрофа (справжнє ім’я репера) встигає постійно жонглювати музичними жанрами, від жорстких і агресивних бітів до солодкого R&B. А після початку повномасштабного вторгнення він підписує контракт із лейблом POMITNI, займається волонтерством, бігає зі зброєю по полігону, виступає в фіналі «Євробачення-2023» як запрошений гість, продовжує активно випускати альбоми.

Востаннє ми бачилися з OTOY в 2021 році, на фестивалі Most Fest у Костянтинівці. Тоді в нас виникла людська хімія, порозуміння, і дорогою до Києва ми проговорили з ним 10 годин поспіль про все на світі. Я продовжував за ним слідкувати, у мене накопичилося до нього багато питань, зокрема, чи не зарозумівся OTOY з таким кар’єрним ростом і чи не тисне йому корона.

Приходьте послухати неоднозначного, харизматичного і живого OTOY 11 травня на концерті «СЛУХ: Наживо» у Bel Etage у Києві, щоб дізнатись, чи вартий він хайпу навколо нього. Ми вважаємо, що так. Квитки за посиланням.

Це лише 30% від публікації: доступ до повної версії — за підпискою на Buy Me A Coffee.

Як ти потрапив на лейбл POMITNI та що воно тобі дало?

У мене вже була невдала співпраця з Bitanga Blood. Але це було аматорством. Я почав просувати себе самостійно. У 2022 році почав набирати оберти після мініальбому «Околофронт». Я вже не міг покривати всі аспекти: менеджмент, піар і так далі. В той період я побачив, що мій трек із Promsonya відзначає акаунт із галочкою в інсті.

Дивлюся — Ірина Горова, MOZGI Entertainment. Думаю: прикольно, але в мене в голові MOZGI — це було щось про «динозаврський двіж». Я відписав: «Дякую, приємно». А вона відповідає, що слідкує за мною, що у мене прикольна музика. Ми довго переписувалися, і в якийсь момент Ірина каже: «А що взагалі хочеш?». Я відповів, що мені потрібна команда. І ми побачилися. 

Майже тиждень ми бачилися з Ірою кожного дня, слухаючи купу абсолютно різної музики. Я розповідав, яких артистів слухаю, куди хочу рухатися, де бачу перспективу української музики. І ми вирішили, що будемо рухатися разом. Після того, як я з Ірою познайомився, я зрозумів, що можна бути крутою, при цьому не зарозумілою чи пихатою людиною. Я стикався з людьми, які досягнули багато, і там дуже часто корона на голові, причому невиправдана.

А з Ірою мені було легко, як із другом, не було розриву типу «я Потапа прокачала, а ти ще зелений». Першого січня 2023 року ми підписали документи. Я тоді вмикаю їй «Темну музику», кажу, що хочу випускати. Вона каже: «Музло чудове. Дуже шкода буде його втратити. Але скоро весна, відлига. Об’єктивно людям важко буде даватися така музика, коли їм хочеться тепла. І так навколо все погано, блекаути. Треба спробувати написати щось протилежне, світле». Так народився альбом «Недовготривалі відносини».

Потім перший сольник, «Євробачення», фестивалі, масштабніші інтерв’ю. Коли я йшов на велике інтерв’ю до Сергія Іванова, Іра розповідала, як варто себе вести на публіці, при серйозних діалогах, як треба готуватися. Це дуже здорове наставництво.

Ми разом, ми рівні, ми партнери. Мені ніхто за весь цей час не сказав щось на кшталт: «От таку музику потрібно написати, а таку — не пиши». Коли я приходжу і кажу, що я хочу, команда думає, як це підсилити. Я не очікував, що буде такий підхід. Інколи сиджу і думаю: реально мою музику хтось слухає? Який я артист року, ще й тричі? А люди реально на концерти приходять. І я розумію, що це не просто мій особистий продукт. Це дуже здорова синергія команди.

Ти продовжуєш зневажати ENKO, навіть на своєму сольнику послав їх зі сцени. Чому?

Там був трек зі словами «моя музика надто темна для тебе / слухай мене тихо і нікому не кажи». Коли я починав писати «Темну музику», ми ще спілкувалися з Іваном Клименком, я скинув йому свої треки. Він сказав: «Бро, це надто темна музика, ніхто її не буде слухати». І це якось засіло, знаєш, шо за лайно? Якби так усі мислили, то репкор звідки взявся би? Метал, даркуха, техно? Камон. Не їбаними одними сопілками та «мамами терезами». 

Цікаво, що на сольнику була команда з ENKO. Зараз насправді так пофіг стало. Тоді це більше юнацтво було. Типу я так гостро висловлююся. Зараз це вже стьоб. У мене навіть всередині не сидить зневага чи злість, мовляв, «як ви смієте робити шароварщину»? 

Прийшло розуміння, що кожен робить, що хоче, і якщо воно йому працює, закриває потреби та цілі, які кожен перед собою ставить — будь ласка. Якщо ти не порушуєш закон і нікому не погрожуєш життям. Але так, підстьобувати ENKO на концерті зі сцени — це вже канонічна приколюха. Хто б що не казав, але лейбл ENKO — це мастодонти. Це великий бізнес, це круто, які б претензії у мене не були до них. Зараз із великих лейблів тільки POMITNI та ENKO.

У тебе часом немає відчуття, що ти якийсь особливий і у тебе є індульгенція від усього?

Ні. Особливим буде той, хто винесе мізки путіну чи патрушеву, або буде приймати капітуляцію російської федерації. Напевно, ця людина точно відчуватиме себе особливою. У мене просто життєвий шлях, ситуації, у яких я опиняюся волею чи неволею. Нічого особливого в цьому немає.

Підписуйтеся на наш Buy Me A Coffee і читайте повне інтерв’ю. Ви дізнаєтеся:

  • Як реперу працюється з лейблом POMITNI;
  • Як він опинився на «Євробаченні-2023»;
  • Куди рухається український шоу-бізнес і до чого тут держава;
  • Як публічність OTOY допомагає ЗСУ;
  • Чи не тисне реперу корона.

Фото: Роман Москаленко, timselfgate.color, sivyakovs

11 травня OTOY продемонструє, на що здатний і які в його голові живуть демони, на концерті «СЛУХ: Наживо» у Bel Etage. Квитки за посиланням.