Артисти одного хіта

Тексти

Ми вас пам’ятаємо: «Плач Єремії», EL Кравчук, «Шао? Бао!» та інші виконавці одного хіта

Данило Панімаш

Артисти випускають багато альбомів і кліпів, однак чомусь їх не помічають. Поки не з’являється одна-єдина пісня, завдяки якій до них приходить слава. А тоді вони знову зникають. А один хіт залишається.

Згадуємо українських артистів, які виконали ту саму єдину пісню, яка намертво закарбувалася в історії української музики.

1

Руслана

З одного боку, у Руслани були дійсно хітові пісні: «Світанок», «Знаю я» і «Коломийка». Однак справжнє визнання співачка отримала з першим місцем на «Євробаченні» 2004 року й запальним «Xей, ші-кі-дай, ші-рі-кі-дан-xей/Ші-рі-кі-дай, ші-кі-рі-да-на».

2

Ґринджоли

З цим неофіційним гíмном України івано-франківський гурт «Ґринджоли» поїхав на «Євробачення», після якого він тихенько стух. Не допомогли навіть два студійних альбоми та контракт з Ukrainian Records — українським представником Universal Music Group.

2

Плач Єремії

«Плач Єремії» — гурт, безперечно, легендарний. Однак масовому слухачу він, на превеликий жаль, відомий за однією піснею — «Вона». Хоча в цих душевних львів’ян є ще чотири прекрасних студійних альбоми.

3

Євгенія Власова

У 2003 році Євгенія Власова потужно вистрілила цією надзвичайно красивою піснею. «Ой, нарі-нарі-нарі-ней, ой нарі-нарі-нарі-на» Євгенії Власової складно перебити. Жаль, що співачка зникла зі сцени і так не повернулася.

4

Мотор’ролла

Гурт із Хмельницького має на рахунку п’ять альбомів. Однак найбільше він запам’ятався прекрасною піснею «8-й Колір». Сумна мелодія, тремтлива поезія, епічні оркестровки — чим не хіт?

6

Шао? Бао!

Мало хто міг (та і зараз може) переплюнути пісню гурту «Шао? Бао!» «Купила мама коника». І ніхто так і не дізнався, що ж в нього було замість ноги.

7

Брати Карамазови

Цікаво, що з усіх українських музикантів, що наслідували російський рок, тільки «Брати Карамазови» довгий час протрималися на плаву. Однак єдина пісня, яка більш-менш пролунала в Україні — це «Маленькая Стая».

8

Dilemma

Гурт Dilemma, який нещодавно випустив новий альбом SHALENII, теж став заручником одного хіта. Пісня «Эй, Бейба» з альбому «Люблю Ибаста», заспівана з гуртом «Пара Нормальных», стала їхньою візитною карткою на довгий час.

9

Фліт

Пісня «Їжачок» — безумовна легенда. Сумна панк-рокова епопея про їжачка, — на жаль, єдиний хіт івано-франківського гурту.

10

EL Кравчук

Таємничий секс-символ 1990-х EL Кравчук випустив у 1997-му дійсно гіпнотичну пісню, яка пройшла перевірку часом на дев’ятому сезоні «Х-Фактора» в 2018-му.

Читайте також про «зафейлені» виступи зірок.