Тексти

Олі Сайксу з Bring Me The Horizon — 33. Як він прийшов до слави і чому його люблять?

Анастасія Мітіна

Усі, хто перетнулися з нефорською культурою у свої умовні 15, знають Олівера Сайкса. Не завжди це знання супроводжується досвідом прослуховування бодай одного його треку до кінця, та обличчя музиканта менш впізнаваним від цього не стає. У тому самому 2007-му він був для багатьох підлітків справжнім ідолом: фото музиканта постили в онлайні, а в офлайні завзято наслідували його зовнішньо і творчо, створюючи свої перші рок-бенди.

Як вийшло, що хлопець с британського Шеффілда зібрав круту музичну команду й назавжди вписався у спогади навіть тих, хто далекий від металкору, ставши міцною асоціацією з нефорами початку 2000-х?

Першим рок-концертом Олівера в його підліткові роки був виступ Linkin Park на сцені O2 Apollo Manchester. Його налякали мошпіт і краудсерфінг, але водночас дійство здавалося прекрасним. Через 13 років під час спільного інтерв’ю, присвяченого фестивалю Download, Олі розказав Честеру, що після концерту Linkin Park він остаточно підсів на музику.

Як і багатьом малим нефорам, Олі дісталася порція булінгу від однолітків й нерозуміння від вчителів. Через це він згадує шкільні часи як складний період, коли життя здавалося повним лайном. Усе, про що він мріяв — це займатися творчістю й нарешті звільнитися від цього тиску. Доволі пересічна історія депресивного тінейджера, але у підсумку ця пересічність й стала рушійною силою для їхнього гурту.

Хлопці були звичайними нефорами, які просто хотіли забезпечити слем таким самим нефорам за допомогою своєї музики. З першим успіхом Bring Me the Horizon стали голосом тривожного покоління і динамічно обростали фанатами.

Почали британці з екстремального дезкору — ідеального способу вираження підліткових переживань. При цьому їх постійно критикували, але вони стабільно на це забивали. За чотири роки гурт випустив три повноформатні альбоми та став найкращими новачками Великобританії за версією рок-журналу Kerrang!.

У той самий період Олівер запустив бренд одягу Drop Dead і отримав судове звинувачення у тому, що надзюрив на фанатку зі сцени. Негарно вийшло, але все це тільки додало балів бунтарському іміджу фронтмена.

Образ Сайкса став супервпізнаваним серед молоді, його все частіше намагалися наслідувати. У роботі Suicide Season Олі описував власні переживання, і, сам того не плануючи, допомагав прихильникам пережити важкі часи. Сам вокаліст казав, що виконання пісень про все лайно за плечима — це найкраща у світі терапія.

Проте з часом терапевтичного ефекту гроулінгу та скажених виступів Оліверу стало замало. Він підключив для цих цілей кетамін. Дійшло до того, що батько возив його до дилерів, щоб вберегти від суїциду чи автокатастрофи. Натомість в Олі стався передоз із подальшим лікуванням. Цей період позначився на творчості BMTH: народився Sempiternal — найуспішніший альбом гурту.

За словами Олі, після виходу з реабілітаційного центру йому більше не хотілося кричати. Ця робота вивела «брінгів» за рамки металу й отримала статус «золотої» в Великобританії. Гурт намагався звучати більш мейнстрімно — і їм це вдалося. Через кілька років хлопці підкорили фестиваль Glastonbury. Тоді вони розказали пресі, що в успіх гуртів на зразок свого не вірили.

Олівер розуміє, що через зміни у творчості втрачає частину фанатів, але йти іншим шляхом не бачить сенсу. З альбомом Amo, який гурт привезе до Києва наступного року, розпочалася нова сторінка в історії гурту, і його учасники вважають, що «навіть якщо це попса, вона все одно у сто разів краща, ніж лайно, яке крутять по радіо».

Схоже, що Олівер зараз натхненний як ніколи й дійсно кайфує від життя. Нещодавно трек гурту Ludens потрапив до списку офіційних саундтреків гри Death Stranding легендарного Хідео Кодзіми, який є давнім прихильником гурту.

Між тим, Сайкс встиг відкрити веганський бар, запустити колаборації Drop Dead з відомими рокерами (остання — з фронтменом Cradle Of Filth) й готується до першого власного фесту у травні. Наразі Bring Me the Horizon — один із найбільш турових гуртів світу, який, наприклад, виступає на одній сцені з Foo Fighters. Своїм прикладом Олі Сайкс довів, що непорушність на шляху до мрії приносить свої плоди, чим дав надію кожному підлітку.

Bring Me the Horizon — не надто стабільні чуваки, які сьогодні можуть отримати нагороди за найкращий альбом, а завтра вийти в аутсайдери. Те саме стосується їхнього звучання — вони впевнені, що ходити протоптаною стежкою нудно, тому не збираються зав’язувати з музичними експериментами.

У комплекті до всього йде невизначеність Олі Сайкса, який спочатку каже, що рок помер, а потім зі сцени рок-фестивалю забирає свої слова назад зі сльозами на очах. Туди ж можна віднести роль наркотиків у житті фронтмена — іноді він ні про що не шкодує, іноді визнає їх злом й закликає молодь ніколи не повторювати його помилок.

Можливо, це все — компенсація американських гірок, яких панічно боїться Сайкс. Проте в цьому атракціоні можна знайти дві непохитні деталі — скажену віддачу на живих виступах та тексти пісень про вічну боротьбу з душевними проблемами.

Після короткої концертної перерви у лютому наступного року «брінги» повернуться на сцену. Зокрема в Київ із повноцінною презентацією альбому Amo, яка відбудеться 11 лютого на сцені Stereo Plaza. Квитки вже тут.

Читайте також про найкращі концерти цього місяця, які варто відвідати.