Тексти

Найкращі нові альбоми: Kate NV, GoGo Penguin, «Тонка» та інші

Данило Панімаш

Кожного тижня ми збираємо для вас альбоми, які варто послухати. Від хіп-хопу до джазу, від поп-музики до прогресивного року та пост-хардкору.

Сьогодні — прекрасний джаз від GoGo Penguin, Нори Джонс та Ambrose Akinmusire, нетривіальний хіп-хоп від Black Josh та Naeem і ще багато цікавих новинок.

Ben Howard - Noonday Dream

Black Josh — Mannyfornia

Чорний Джош із Манчестера, Великобританія, випустив надзвичайно еклектичний альбом, на якому хіп-хоп чудово сусідує з дабом, агресивним брейкбітом, R&B і повітряною електронікою. Ці мутації хіп-хопу слухати дуже приємно. Крутий та різноманітний альбом.

Ben Howard - Noonday Dream

GoGo Penguin — GoGo Penguin

Земляки Чорного Джоша, манчестерці GoGo Penguin випустили черговий альбом надзвичайно потужного і водночас легкого та сумного джазу. Гіпнотично, красиво — усі синоніми цих слів підійдуть для опису альбому. Слухати обов’язково.

Coriky — Coriky

Ян Маккей — одна з ключових фігур американського хардкор-андеграунду 1980-х, засновник культових гуртів Minor Threat і Fugazi і просто прекрасна людина. Разом із басистом Fugazi Джо Леллі та своєю дружиною Емі Фарина на барабанах він випустив чудовий гітарний альбом, який складно віднести до якогось одного жанру.

Sasha Boole — Too Old To Sell My Soul

Новий альбом альтернативного кантрі від Сашка Буля, повністю записаний на його ранчо та його околицях у Чернівецькій области. Альбом вийшов дуже меланхолійним, рефлексивним і місцями тривожним. А на пісні Werewolf був помічений Гера Луїдзе з гурту The Hypnotunez.

Ben Howard - Noonday Dream

Kate NV — Room For The Moon

Катя Шилоносова з гурту «ГШ» (у минулому — Glintshake) випустила повністю заглючений альбом електронної музики з присмаком сонця. Описати це складно, краще послухати.

LUMP - LUMP

Jehnny Beth — To Love Is to Live

Потужний експериментальний альбом від французької акторки, співачки та композиторки. Багато жанрів та настроїв перемішано і визначити якийсь один дуже складно. Це суміш нойз-попу, пост-панку, інді-року в меланхолійно-відчайдушних та гнівних тонах.

LUMP - LUMP

Тонка — Таємна зброя

Українська співачка Тонка закинула своє поп-минуле припадати пилом на шафі. Її новий альбом — це вже справжній IDM, причому місцями його навіть складно слухати. Однак це тільки додає її музиці смаку.

LUMP - LUMP

Black Orchid Empire — Semaphore

Міцний, місцями агресивний, але завжди ніжний і красивий недопрогресивний метал з Великобританії. Мелодійно і в міру складно для прослуховування.

LUMP - LUMP

Norah Jones — Pick Me Up Off The Floor

Є в цьому світі щось незмінне. І це — джазова співачка та піаністка Нора Джонс, яка майже 20 років тримає планку якості. Тобто взагалі не змінюється — це все такий же майстерний, чуттєвий і вальяжний джаз, витриманий роками.

Clap! Clap! — Liquid Portraits

Італьянський діджей та саундпродюсер випустив альбом нетривіальної електроніки, в якій головне місце займають різноманітні перкусії і загравання з африканською музикою.

Drab City — Good Songs For Bad People

Тихий, напружений тріп-хоп, який місцями нагадує про кращі часи Portishead — тільки без надриву культових бристольців. Атмосферно, хоча і з дуже одноманітним вокалом.

Naeem — Startisha

Перший за 9 років альбом від дуже дивного репера, який міксує з хіп-хопом тривожну електроніку, соул, R&B і ще чорт знає що. Дуже інтимна і атмосферна робота, яка придумувалася та записувался аж 5 років.

Ambrose Akinmusire — on the tender spot of every calloused moment

Повільний, майстерний і просто прекрасний джазовий альбом від американського трубача. Місцями авангардно, місцями — ніжно і затишно.

Читайте також про найкращу українську музику травня.