Тексти

Kovacs, Sevdaliza та інші небезпечні поп-співачки Нідерландів

Данило Панімаш

Що ми знаємо про нідерландську музику? Мабуть, усі чули найголовніший хіт нідерпопу усіх часів від гурту Shocking Blue — Venus («айм йор вінас, айм йор фаєр…»). Шанувальники прогресивного року одразу згадають дивні гурти Hocus Pocus і Van Halen (який був створений вихідцями з Нідерландів), а любителі різноманітної електроніки — Мартіна Гаррікса, Junkie XL та Арміна ван Бюрена. Однак що відбувається з нідерландською поп-музикою у 2010-х?

Sevdaliza

Sevdaliza

Еротичний ритуал та похмура гіперчуттєвість

Минулого року про співачку Sevdaliza писали дуже багато, адже вона стала справжнім відкриттям фестивалю Hedonism. Її глибоку, красиву і депресивну музику з хриплим, надривним вокалом відносять до тріп-хопу та індустріального R&B (що б це не означало). Але ще більше співачка розкривається на сцені. Її виступи балансують на межі між дикою енергетикою та витонченою інтелектуальністю.

У 2017 Севда випустила свій перший лонгплей ISON, названий на честь комети, яка розпалася на шматки, пролітаючи повз сонце у 2013 році. Символічно, адже на цьому альбомі Sevdaliza від пісні до пісні горить, самознищується і наче народжується знову.

Окремого абзацу заслуговують її живі виступи, сповнені чистої еротики, що інколи нагадують ритуал. Ця атмосфера лякає і притягує водночас.

Caro Emerald

Caro Emerald

Та, хто скинула Майкла Джексона з трону

Кароліна Есмеральда ван дер Льоу зробила щось неможливе. Вона  побила абсолютний рекорд альбому Майкла Джексона Thriller у нідерландських чартах, який ніхто не міг здолати з 1983 року. Її дебютний реліз Deleted Scenes from the Cutting Room Floor у 2010-му став найуспішнішою платівкою у Нідерландах — він розійшовся на понад 350,000 копій. Згодом слава знайшла Кароліну і за межами рідної країни.

Музика Caro Emerald — це легкий поп з елементами кабарешного джазу і хіп-хопу. Місцями здається, що Кароліна підхопила хвилю, яку нагнала італійська співачка In-Grid з її повітряною манірністю, однак на відміну від інгрідівського євробіта, Caro Emerald більше схильна до хіп-хоп-бітів. Чудовий літній коктейль для того, щоб відпустити себе і розслабитись. Однак ця легкість небезпечна тим, що повернення до суворої реальності дуже неприємне та складне.

Krystl

Вічно усміхнена Krystl

Krystl (Крістл Пулленс) — життєрадісна володарка красивого потужного вокалу. Вона виконує класичні та мелодійні поп-пісні з привітом дев’яностим, і це навряд здивує. Однак за цією рожевою завісою криється небезпечна ілюзія.

У кліпах співачки не існує війн, хвороб, темних сторін життя. Лише красиві люди та красиві почуття. Можливо, Нідерланди — країна єдинорогів та різнокольорових поні, які кружляють веселкою та ніжно туляться один до одного. Крістл захоплює своєю безмежною наївною радістю, однак інколи здається, що це все — ширма, за якою криється таємне горе, а її світлі, танцювальні пісні — це лише красива обкладинка.

Celine Cairo

Celine Cairo

Пірнути в холодні води і не повернутися

Селін Кайро могла стати дипломованою музиканткою, якби не кинула консерваторію заради… музики. Зібравши під час навчання акустичне тріо та випустивши перший ЕР у 2010-му, Селін вирішила, що з неї досить консерваторій та органних залів. Співачка зв’язалась з Фіном Гріналом, більше відомим як Fink, і під його керівництвом у 2013-му записала свій другий ЕР — Follow. А через три роки вийшов її повноформатний альбом Free Fall.

Селін Кайро грає меланхолійний інді-поп та інді-рок, достатньо зрозумілий та простий, без експериментальних забобонів. Ну, а пісня Frozen Waters якщо не закохає, то змусить слухати її по колу — щоб назавжди залишитись у холодному світі Селін.

Kovacs

Kovacs

Темна харизма чуттєвості

Шерон Ковакс, відома як Kovacs — демонічна жінка зі злими очима, яка може претендувати на одне з головних відкриттів бароко-попу сучасності. Kovacs — це  виразний вокал, унікальна зовнішність і темна харизма домінантної la femme fatale. Похмура музика гіпнотизує і кличе до себе, немов гамельнський щуролов дітей, її просто неможливо слухати фоном, адже вона заполоняє всю увагу.

І музика, і харизма Kovacs настільки збалансовані, що складно вимкнути її пісню чи відвести погляд від співачки на сцені. Kovacs не соромиться того, про що співає, у її відчайдушних текстах переважають теми зради, втраченого кохання, похмурих алкогольних спогадів і насильства через призму іронії. Готуйтеся, 23 жовтня співачка дає сольний концерт у Києві, тож маєте змогу посміятися над своїми проблемами разом із Kovacs на сцені.