Тексти

Фільми про музику, які варто подивитися на фестивалі Миколайчук OPEN

Єлизавета Сушко

Фестиваль Миколайчук OPEN, що проходить у Чернівцях з 15 по 23 червня, зібрав не лише програму українських мюзиклів, але і музичні фільми з різних країн. Розповідаємо про стрічки, заради яких варто відвідати подію.

«Кохання нас врятує», реж. Патрік Бломберг Бук, Швеція, 2024

Драма про дорослішання, кохання, смерть і синт-поп-музику. Дія фільму розгортається наприкінці літа 1986 року. 19-річний Фредрік і 18-річна Ніна живуть у маленькому селі Сконе, Швеція. Фредрік захоплюється створенням музики на синтезаторі, а Ніна мріє стати фотографкою у Стокгольмі. Синт-поп-гурт Фредріка Vision Moderne готується до свого першого концерту, але тим часом батьки Фредріка можуть усе йому зруйнувати. Під час найважливіших вихідних у житті Фредріка розвиток подій досягає апогею.

Показ відбудеться 19.06 о 19:30

«Прикольна казка», реж. Роман Ширман, Україна, 2008

Іронічна захоплива казка з романтичними героями, підступними негідниками та відчайдушними мілітаристами. Події розгортаються у двох сусідніх королівствах: Військовому і Нещасливому. Мешканці першого все життя наполегливо та безуспішно воюють, а другого — скаржаться на нещасливу долю. Як заведено в казках, принцеса Нещасливого королівства закохується у короля Військового. Після безлічі кумедних, зворушливих і небезпечних пригод їх з’єднує Доля. Композитором фільму виступив Мілош Єліч, клавішник гурту «Океан Ельзи»

Показ відбудеться 19.06 о 19:00

«Трубач», реж. Анатолій Матешко, 2008

Микола Шевченко — юний трубач дитячого естрадно-духового оркестру. Він не тільки талановито грає, але й пише власну музику. Одного дня на Миколу звертає увагу всесвітньо відомий музикант Юджин Гайсин, що приїхав на гастролі. А далі все як у дорослих — суперництво дитячих оркестрів, кохання, інтриги та, звісно ж, добро, що перемагає зло. У фільмі звучить багато сучасної музики від пісень Gogol Bordello до дитячих музичних гуртів. 

Показ відбудеться 20.06 о 19:00

«Яремчук: Незрівнянний світ краси», реж. Артем Григорян, Україна, 2024

Документальна біографічна драма розповідає про музичну легенду Назарія Яремчука, з якого фактично почалась історія української естради. Невідомі факти біографії, спогади рідних, друзів і колег, сімейні архіви розкажуть глядачам, яким був «голос цілого покоління». Завдяки його таланту, ентузіазму та праці українська пісня стала модною та відомою по всьому світу.

Ініціаторкою створення фільму стала донька Назарія, співачка Марія Яремчук. Виробництвом зайнялася студія KNIFE! Films, а саме режисер Артем Григорян і продюсер Максим Сердюк.

Показ відбудеться 23.06 о 18:00 за участі команди фільму

Читайте також інтерв’ю з організаторами Altas Weekend — яким буде цьогорічний фестиваль ATLAS UNITED.

Читайте також інтерв’ю з організаторами Altas Weekend — яким буде цьогорічний фестиваль ATLAS UNITED.