Про підготовку сценарію
Під час зйомок кліпу «Про лицо» я почав вести відеощоденник. Я пишу перший сценарій, розкладаю його на сцени. Відправляю. Клааас! Але не зовсім, тому що це ті самі «Время и Стекло». Пишу другий сценарій. Клааас! Але бюджет такий, що ніхто його не вивезе. Пишу третій сценарій. І так два місяці. Ми створюємо новий образ, це не просто кліп на тему.
Ми у кліпі на пісню «Имя 505» задали тему, і чотири роки потім на ній виїжджали. В якийсь момент «Время и Стекло» навіть поміняли режисера на два роки, та все одно дотримувались того образу, що я для них створив. Тому що важко вийти із зони комфорту. Музика та сама, люди ті самі. Для Білана, Лоліти взагалі були створені абсолютно інші унікальні історії.
Я змінив Потапа і Настю. Із гротескних, грайливих жартівника і жартівниці я зробив серйозних артистів з ліричними піснями. Вони розважали, змушували танцювати, а потім вийшла «Бумдиггибай». І всі навколо дивувалися: «Це Потап і Настя? Ті, які “пиришки-пупиришки”? Серйозно?». Експеримент вдався.
Іноді буває так, що досить сценарію у вигляді есе, в якому одразу зрозуміла ідея. А бувають кліпи гурту «Время и Стекло», в сценарії до яких неможливо у кількох реченнях пояснити, що там відбувається. І потрібно описувати кадрами, щоб самому собі скласти картинку.
Мене часто запитують, як я продав сценарій кліпу «Имя 505». Це історія про що? Як його описати? Кліпи не зобов’язані бути сюжетними, однак складність у тому, як донести свою ідею, пояснити всю цю дічь. У мене завжди є фабула. Навіть у кліпі MOZGI «Полюбэ». Це треш, потік свідомості, але я можу пояснити, про що він.