Monatik

Тексти

Парубок моторний: чому MONATIK — головна поп-зірка України

Данило Панімаш

Сьогодні MONATIK — найамбітніший український артист. Він уже став королем української поп-музики. Звучить пафосно і гучно, чи не так? Однак давайте розберемося, хто такий MONATIK і чому його зірка так швидко засяяла.

Українську поп-музику можна розділити на кілька етапів. Епоха «Території А», перших мастодонтів українського шоу-бізнесу. «Сердючківську» — бурхливий сплеск сексуально-зворушливої попси («ВІА ГРА», Тіна Кароль) упереміш з веселунами на кшталт Потапа і Сердючки. І «дорнівській» період, коли Іван Дорн взяв найкраще з світової поп-музики і показав, що можна робити не гірше з поправкою на культурний код і ментальність.

До Івана Дорна в країнах колишнього СНД все ще панувала напівестрада 2000-х з акцентами на сексі та любовних соплях — Діма Білан, Валерія, МакSим, та сама «ВІА ГРА», Ані Лорак, Потап і Настя та купа інших співаків, співачок та гуртів.

MONATIKу вдалося переписати цю історію заново як лірично, так і музично

Так, можна скільки завгодно говорити про те, що Jamiroquai, Джастін Тімберлейк, Фаррелл Вільямс і Бруно Марс уже були. Однак вони існували там, у глобальному англомовному вимірі з більш ніж 50-річною історією розвитку музичної індустрії та глибокими музичними традиціями. А сьогодні Іван Дорн перебуває десь у своїй реальності — він посидів на троні короля укрпопу, відмовився від престолу і вирушив у добровільне інді-експериментальне вигнання.

Так залізний трон української поп-музики став вакантним. Але ненадовго. Його зайняв впертий і дуже працьовитий Діма MONATIK.

Амбіції та бажання

MONATIK зберігає статус-кво яскравої поп-зірки та невпинного двигуна всього українського шоу-бізу. Йому цікаво вибивати двері та брати вершини, ставити самому собі виклики. Він наполегливо рухається не до метамодерністських музичних експериментів, а верхівкою української поп-ієрархії. Його амбіції зашкалюють — ще до анонсу виступу на НСК «Олімпійський» MONATIK потребував наступного виклику. Не всеукраїнська слава, а світова. Штурм найбільшого майданчика країни — це не фінальна крапка кар’єрного росту, а батут для стрибка у власний світовий тур, який охопить кілька країн Європи та кілька міст США. Ось такий звірячий апетит. Усе сплановано.

При цьому амбіції не ​​затуманюють тактичне і стратегічне мислення MONATIK, і це продемонстровано альбомом «Love It Ритм», який було випущено якраз під головну концертну подію 2019 року.

Love It Ритм

«Love It Ритм» — це не революційний альбом, причому навіть для самого виконавця. Це міцна танцювальна поп-музика з безліччю елементів на кшталт соулу, фанку, хіп-хопу та епічних оркестровок. Чого з цього не було в MONATIK раніше? Досить згадати пісні «Вечность», «Мудрые деревья», «Еще один» з чудового альбому «Звучит», щоб побачити ті ж самі елементи, дбайливо зібрані та чітко акцентовані. «Love It Ритм» — це його пряме продовження, така ж красива і чудова робота, не сильніша і не слабша за попередню, з тими самим віршованими інтерлюдіями і мінорним мрійливим ідеалізмом.

Новий альбом MONATIK музично є зміцненням його рівня і статусу. І логічно було не чекати від співака чогось кардинально нового. З урахуванням його гігантських планів, звернення до нового несло би величезні ризики. Тому в цій поп-грі престолів найбільш вдалим рішенням стало продовження ідей альбому «Звучит». Однак поки що його музичний вплив як музиканта на українську поп-музику складно відчути, адже вплив артиста можна відстежити тільки через його послідовників.

Вторинність музики, первинність особистості

Сьогодні музика стала вторинною для слухача. Щодня з’являються численні альбоми, кліпи, пісні, сингли, їхня тривалість все менша. Кожен день вибухають і так само швидко гаснуть нові зірки, а увага слухача все більше перемикається на особистість творця. Це може бути постійний бунт і виклик, як у Емінема, яскравість і незвичність, як у Карді Бі, іронія на межі провалу, як у Олі Полякової, розкута свобода, як у YUKO, наївність і легкість, як у Монеточки.

Якщо копнути глибше в образ MONATIK — компанійського, доброзичливого і щирого хлопця, то там буде справжній вічний двигун. Брейкдансер із Луцька, якого спочатку взяла під крило Наталя Могилевська до свого балету, учасник шоу «Танцюють всі» та «Х-Фактор». Почав писати пісні для великих поп-зірок, а незабаром і сам став поп-зіркою. Його історія злету — це приклад того, як треба знати свої бажання, горіти своєю справою і багато працювати.

Співак поставив на себе все — і зірвав джек-пот

А через шість років після випуску дебютного альбому він бере НСК «Олімпійський» — найвищу концертно-кар’єрну точку артиста в українській музичній індустрії. Для порівняння — «Океану Ельзи» знадобилося 20 років, щоб зібрати цей стадіон. Стільки ж знадобилося Олі Поляковій, щоб зібрати Палац Спорту.

Сьогодні ніхто вже не згадає його перший кліп, знятий на камеру телефону. Або те, що співак позичив 24000 доларів, щоб зняти свій наступний кліп, і віддавав борг три роки. Шлях MONATIK тягне на кіно. Це історія про невгамовного чоловіка, якому постійно тісно. Він бігає по світу в пошуках більшого простору, який зміг би вмістити його амбітну, енергійну особистість. Завтра це буде «Олімпійський», а післязавтра — весь світ.

І цілком можливо, що після свого беззаперечно епохального для країни виступу 1-го червня українська поп-музика стрибне на новий щабель розвитку, який у музичних енциклопедіях назвуть «монатіківським».

Також перевірте, чи зрозуміли ви приховані символи в кліпі MONATIK «Love It Ритм»