Тексти

Я музикант, я так бачу:
7 дивних саморобних інструментів

Данило Панімаш

Підібрали кілька саморобних музичних інструментів, які активно використовуюються або ж були використані зірками шоу-бізнесу. Котяче фортепіано враховувати не потрібно.

1

Einsturzende Neubauten — Торт з пластикових пляшок та жерстяних банок

Про цей гурт варто написати окреме дослідження. Культова німецька індустріальна група з неперевершеним Бліксою Баргельдом на початку 1980-х грала на всьому, що може видати хоча б якийсь звук. Дрелі, ланцюги, арматура — у діло йшло все. На це гурт надихнули сквотерські протести у Берліні, під час яких сквотери стукали палицями по різних металевих предметах. У 1990-х Einsturzende Neubauten почали грати мелодійну музику на власноруч зроблених інструментах. Особливо виділяється Air Cake — обрізані пластикові пляшки та консервні банки, які крутяться на програвачі, а учасник гурту обдуває їх з пристрою для надування шин. Краще один раз побачити.

2

Nick Cave — Котяче фортепіано

Котяче фортепіано — міфічний моторошний пристрій. Документальні згадки про те, що цей садизм колись існував, на щастя, відсутні. Однак вже сама ідея такого інструменту повністю хвора. У котячому фортепіано замість струн використовують котів з різними тонами нявчання. При натисканні клавіші у хвіст тварини встромляється цвях. До чого тут Нік Кейв? Він озвучив прекрасний короткометражний нуарний мультфільм Cat Piano, в якому повністю розкривається вся тема. Ну, і ще Нік Кейв взяв до свого гурту The Bad Seeds Бліксу Баргельда з Einsturzende Neubauten, який інколи імітував своїм голосом ці жахливі звуки.

3

Author & Punisher — Дроун-машина для вибивання здорового глузду

Любов до важкої музики і механіки просто так не минає. У випадку людини, що ховається під псевдонімом Author & Punisher, ця пристрасть перейшла всі межі. Тристан Шоун — інженер-механік, який власноруч створює машини Судного дня. У цих звуках міститься вся потужна енергія важкої промисловості. Здається, що сам Шоун скоро зіллється зі своїми інфернальними механізмами у єдине ціле і перетвориться на першого біомеханоїда.

4

Pat Metheny — Монструозна гітара Pikasso

Пат Метені — один з найвпливовіших джаз-ф’южн-гітаристів сучасності, володар 20 премій «Греммі» і автор приблизно 47 альбомів. Тож не дивно, що через таку продуктивність звичайні 12- та 6-струнки йому набридли і захотілося екзотики. Так і з’явилася дивна річ під назвою Pikasso. 42 струни, розташовані на 4 грифах, перетворюють Пата на людину-оркестр. З такими вміннями і цим магічним пристроєм більше нічого й не потрібно.

5

Boredoms — Семигрифний монстр з іншої галактики

Однак Пат Метені просто плаче від заздрощів у куточку, тому що лідер японського прог-авангардного гурту Boredoms Ямантака Ай зробив справжнього дракона о семи головах-грифах. Цікаво, що на цьому інструменті сам Ямантака Ай грає барабанними паличками. Це дійсно схоже на битву лицаря з драконом. УВАГА: прикрутіть звук, бо це відео затягне вас до епіцентру звукової бійні.

6

Bjork — Чарівні дзвіночки Гамелести

Челеста — це клавішний інструмент, звук якого схожий на дзвіночки. Bjork використовувала його для запису альбому Vespertine. А от під час записування альбому Biophilia співачка захотіла ще більше дзвіночків — так з’явився інструмент «Гамелеста». Це комбінація челести і гамелану — традиційного індонезійського орекстру, що складається з дзвінких ударних інструментів. Якщо вам слова гамбанг, бонанг, генданг і гендер не знайомі, тоді краще просто послухати, як вони звучать. Але після того, як дізнаєтесь, як звучить «Гамелеста».

7

Motograter — Раз — гітара, два — струна

З Motograter взагалі незрозуміло, навіщо вигадувати колесо, коли у вас вже є мотоцикл. Цей nu-метал-гурт взяв собі назву на честь власного винаходу — штуки, яка має замінити бас. Виглядає це як стілець з натягнутими кабелями, по яких спеціально навчена людина лупить барабанними паличками. Однак, будемо відвертими: грим музикантів виглядає цікавішим, ніж цей диво-пристрій. ХОЧА НІ.

Читайте також про 8 типів мудаків, які зустрічаються на будь-яких концертах.