Тексти

Кого слухати на Kureni City Picnic — затишному фестивалі до Дня Києва

СЛУХ

29 та 30 травня у ресторані «Курені» пройде затишний фестиваль, присвячений Дню Києва, на якому виступатимуть українські й зарубіжні мультижанрові артисти та діджеї.

Джаз, електроніка, хіп-хоп, легкий інді-поп — читайте, кого варто послухати на цих вихідних на Kureni City Picnic. З повним лайнапом фестивалю та інформацією про квитки можна ознайомитися тут.

Луна

Сьогодні Луна — одна з найуспішніших українських інді-поп-співачок. Її гіпнотичні й повітряні образи, ніжний, одночасно холодний інді-поп і естетика створеного нею світу глибоких і метафоричних любовних переживань сягають корінням у поп-музику 1990-х. 

Їй вдалося створити навколо себе справжній культ як серед міленіалів, які чують у її музиці й текстах відгомін свого музичного дитинства 1990-х, так і серед покоління Z, яких приваблює її метамодерна щирість.

Gaye Su Akyol

Володарка гіпнотичного вокалу грає дивовижну суміш психоделіки, серф-року та турецького фольку. Вона зростала у сім’ї витончених митців і любителів музики — її мама була класичною співачкою, батько любив турецький джаз, дядько фанатів від анатолійського психоделічного року та Led Zeppelin, а брат підсадив Ґейе на Nirvana. Діамант сучасної турецької музики.

Jackmaster

Джек Ревілл — електронний вундеркінд і важлива персона світової електронної сцени. Він почав займатися діджеїнгом у 13 років, а до 17 вже став резидентом техно-інституції Глазго Monox і організовував власні вечірки.

В 2010 році він отримав премію British Awards у категорії «Діджейський прорив року», а в 2016-му посів другу сходинку світового діджейського рейтингу порталу Resident Advisor. Одна з особливостей Jackmaster у тому, що він здатен органічно зміксувати в сеті треки абсолютно різних жанрів — це робить його сети цікавими та непередбачуваними.

Afriquoi

Якщо і є ідеальний саундтрек, під який потрібно зустрічати літо, то це музика британців Afriquoi. Зібраний у 2011 році, гурт встиг полюбитися як європейським, так і африканським слухачам завдяки майстерній музичній еклектиці. Легка електроніка в сукупності з африканськими інструментами створюють чудову заспокійливу атмосферу.

Аппекс

Аппекс  — один із учасників львівської хіп-хоп-формації «Ціна Ритму» і невгамовний експериментатор. Якщо «Ціна ритму» віддавала перевагу олдскульному хіп-хопу, обрамляючи його в сучасне звучання, то у сольних роботах Аппекс робить повільний і надзвичайно атмосферний хіп-хоп на стику з виразною електронікою.

Blooms Corda

Проєкт київського романтика та музиканта Данила Галика грає тендітну та затишну музику з поетичними, невловимими текстами. Атмосферу спокою гурт спробує передати у своєму виступі.

Krapka;KOMA

Дует львівських мультиінструменталісток Альони Коваленко та Іри Лобанок з’явився у 2019 році — свій другий живий виступ вони провели в Нідерландах і вже мають кілька колаборацій з артистами з інших країн. Їхня музика — це спокійний, чуттєвий і мрійливий тріп-хоп/даунтемпо з чудовими інструменталами.

Denys Dudko Quintet

Денис Дудко — бас-гітарист «Океану Ельзи» і один із засновників супергурту Maru. Однак крім цього він з 2009 року грає джаз у своєму ансамблі Denys Dudko Quintet, який інколи змінюється на секстет.  На «Куренях» бенд зіграє як вже відомі у колах джазознавців композиції, так і абсолютно нові, написані під час карантину.

Kureni City Picnic відбудеться 29 та 30 травня в Києві на території фестивалі «Курені». Тут буде встановлено дві музичні сцени, вінілові й художні маркети, а також бари, фудкорти та зони відпочинку. Придбати квитки на фестиваль можна на concert.ua.

Читайте також про послаблення карантинних обмежень в Україні.