Тексти

Koloah випустив альбом-відеосалон, а ми — кінорецензію на нього

Данило Панімаш

Електронний музикант Дмитро Авксентьєв, відомий як Koloah, випустив новий альбом SALON IMAGINALIS. Але ще до цього надіслав нам дивного листа. Там було сказано, що при створенні нового альбому він надихався спогадами про відеосалон, який відвідував у дитинстві.

Чарівна Юлія Запорожець (Julinoza) написала тексти і записала вокал для трьох треків альбому та розповіла нам, як вони пов’язані:

«Мені відразу сподобався саунд замальовок Koloah, які він надіслав — вони мені чимось нагадали Sevdaliza. Тому я погодилася зробити щось спільне, і ще цей саунд в той період дуже збігався з моїми снами. Тож я подумала, що все відбувається для того, щоб створити ці нові треки зі сновидінь».

Юлії снилися дуже яскраві сни — магічний шар, який шепоче про майбутні істини, підводні комахи в броні, які йдуть у нeбо, космічні війни. Всі ці образи вона використала для того, щоб створити власну картину бачення.

Ми задумалися. А якщо уявити, що весь альбом — це і є відосалон, а треки з нього — це відеокасети з фільмами, які ти обираєш? Або навіть чужі сновидіння, які можна взяти подивитися? Його музика володіє яскравою образністю і картинністю, саме тому ми вирішили продовжити фантазію Дмитра і перенести її на ті фільми, до яких, як нам здається, музика Koloah дуже влучно підходить.

Opening

Заголовний трек звучить так, ніби летюча машина заходить на посадку в футуристичному місті. Дахи хмарочосів ховаються десь у небесах, скрізь — галюциногенне неонове світло. Пейзаж водночас вражає і тривожить. Коли починається біт, то стає зрозуміло, що тут поховано багато таємниць і небезпек. Це місто вас заманює, однак воно не буде до вас доброзичливим. Обережно — тут кожен сам за себе.

Фільми:
«Той, хто біжить по лезу 2049»
«Привид у броні»

Nich Persha (feat. Julinoza)

Ми все більше занурюємось у життя нічного міста. Блукаючи пішки вулицями, можна побачити, що його зовнішня яскравість і величність насправді ілюзорні. Численними голограмами, великими екранами і розвинутими технологіями не сховати бідність і страждання. Під цей трек виникає відчуття тотальної самотності та відчуженості.

Фільми:
«Штучний розум»
«Драйв»

Phenix Polyth

Ніч закінчилась, а разом з нею по своїх норах ховаються сумнівні елементи суспільства у вигляді наркоторговців, повій та бандитів. Сонце сходить дуже швидко, і здається, що нічний кошмар уже закінчився. Новий і дуже світлий день змиває рани, і здається, що надія є, а вихід з життєвого тупика дуже близько.

Фільми:
«Суддя Дредд»
«28 днів потому»

Nightcrawler

Атмосфера свята, що наближається або навпаки — вже закінчується. Ти спостерігаєш, як навколо вирує світ у скаженому танці. Ти відсторонений і намагаєшся розслабитись — і згодом тобі це вдається. Однак у цьому коконі ти пропустив розпал вечірки, і тому самотньо п’єш на барі в той час, як усі інші сплять там, де впали — втомлені, але щасливі.

Фільми:
«Висотка»
«Відеодром»

Komahy (feat. Julinoza)

Ви блукаєте постапокаліптичним світом і спостерігаєте мовчазні зруйновані міста, в яких панують беззаконня і жорстокість. Захищати себе вам допомагають дробовик і мотоцикл. І єдине, що вас турбує — це зберегти не тільки своє життя, але й свою людяність.

Фільми:
«Втеча з Нью-Йорка»
«Скажений Макс»

Apsidy Song

Саундтрек до пробудження холодним недільним ранком. Іще хочеться полежати трохи в ліжку та помріяти. Та замість мрій перед очима постає минуле — ти був молодшим і безтурботним. Це не хочеться відпускати, тому ранок минає у теплих, але болісних спогадах, адже втрачений час не повернути, а минуле — не змінити.

Фільми:
«Останній нащадок Землі»
«Ефект Метелика»

Bleep Arps And Orch

Насувається снігова буря. Вона все ближчає, і невідомо, що вона з собою несе. Починають падати сніжинки, піднімається вітер. Напруга зростає, очікування вбиває, і нарешті ти зриваєшся з місця. Однак бачиш, що за тобою погоня. Намагаючись відірватись у лабіринтах міста, ти розумієш, що потрібно давати бій.

Фільми:
«Матриця»
«Призначення»

Driven Drome

Здається, що людству вже тісно на Землі. Потрібно вирушати в далекі всесвіти, освоювати нові планети. Перший міжсвітовий корабель уже побудовано, і ось він стоїть — блискучий і мовчазний. Екіпаж до загадок космосу готовий, іде відлік на старт — прямо під цей трек. Або ж навпаки — величні та загадкові гості з інших світів завітали до нас із невідомою метою.

Фільми:
«Інтерстеллар»
«Прибуття»

Hmaramy (feat. Julinoza)

Здається, ви зустріли кохання свого життя, яке ідеально вас доповнює, і ви насолоджуєтесь кожним моментом, проведеним разом. Таке ви відчуваєте вперше в житті. І байдуже, що ви закохалися у андроїда.

Фільми:
«Ex Machina»
«Робокоп»

Wrong

Ви починаєте розуміти, що зі світом навколо щось не так. У ньому надто багато несправедливості та страждань. Ви сидите у своєму пентхаузі, спостерігаєте за вогнями великого міста, п’єте ексклюзивний віскі й раптом помічаєте, що бокал у вашій руці мерехтить. Ви розумієте, що ви — чиясь придумана програма, реалізована у віртуальності мрія. Вам страшно, однак раптово стає легше. Ви заспокоюєтесь і навіть посміхаєтесь перед тим, як ваш розробник вимкне свій комп’ютер.

Фільми:
«Ніколи не відпускай мене»
«Затьмарення»

Слухайте альбом KoloahSALON IMAGINALIS на Apple Music та Google Play.

Читайте також у нашій постійній рубриці, якою була найкраща музика за минулий тиждень.