«Байконур. Вторгнення» — це документальний трилер режисера Ангела Ангелова, що виходить у прокат 5-го серпня. Фільм розповідає історію двох українців-шибайголов, які вирішили потрапити на російський космодром «Байконур» і побачити запуск ракети «Союз» попри ризик сісти за ґрати за шпигунство.
Тексти
Дмитро Авксентьєв (Koloah) рекомендує: 7 улюблених фільмів та музика до них
Автором саундтреку до стрічки став український електронний композитор Дмитро Авксентьєв (Koloah). Він розповів нам про свої улюблені фільми, видатні саундтреки до них і музикантів, що їх створили.
Опинись у моїй шкірі (2013)
Повільний, тягучий, дивний і шалено атмосферний саундтрек. Як і фільм. Однозначно крута робота артистки з Британії, яка працює під псевдонімом Micachu. Відома ще тим, що грає c групою The Shapes авангардний панк на розстроєній гітарі.
«Опинись у моїй шкірі» — це фільм англійського режисера Джонатана Глейзера 2013 року. Глейзер у 1990-х був відомий як крутий режисер рекламних роликів і музичних відео. Знімав роботи для Massive Attack, Blur, Radiohead, Jamiroquai та багатьох інших. Кліп UNKLE на пісню Rabbit in Your Headlights — це його робота. Глейзер — майстер атмосфери, і музика зроблена чітко в тон до фільму. Шикарна робота. Рекомендую також подивитися його фільм «Сексуальна бестія».
Ex Machina (2015)
Британський науково-фантастичний фільм 2014 року, поставлений Алексом Ґарлендом, що став його режисерським дебютом. Ґарленд відомий своїми сценаріями, на них він і побудував кар’єру. У нього дуже атмосферні й футуристичні історії. Наприклад, він написав сценарії до таких культових фільмів, як «Пляж», «28 днів потому», «Пекло» і «Не відпускай мене».
У режисерський дебют він запросив свого друга — музиканта Джеффа Берроу, засновника і саундпродюсера Portishead. Чудова музика з ретрофутуристичним саундом із 90-х. Дуже крута робота.
Крім цього, Джефф є власником лейблу Invada Records, який спеціалізується на випуску саундтреків і різноформатної музики. Зараз Берроу грає на барабанах і співає в колективі Beak>, а також пише саундтреки до фільмів, серед яких «Анігіляція» і «Розроби».
Сонцестояння (2019)
Американський неогорор від майстра нової хвилі Арі Астера. Це один із фільмів, що заворожують і шокують. Мені дуже подобається спостерігати за постгорорами: як змінюється жанр, як експериментують режисери, оператори і композитори.
Тут є щось і від джалло (піджанр італійських фільмів жахів, що поєднує елементи кримінального трилеру та еротики — прим. ред.), від сайфая 1980-х, трилерів 1990-х і нуару 1950-х. Зараз у світі двигунами нової хвилі горорів є дві студії — А24 і Blumhouse. Дуже рекомендую переглянути каталоги їхніх фільмів.
Музику до «Сонцестояння» написав відомий британський музикант Bobby Krlic, більш відомий як The Haxan Cloak. Рекомендую ознайомитися з його студійними роботами. У нього атмосферний, трохи потойбічний саунд. У музиці для «Сонцестояння» він використовує багато живих інструментів, часто робить їх атональними, використовує фолькові мотиви разом із модулярними синтезаторами.
Неграновані коштовності (2019)
Для братів Сафді музика у фільмах завжди грала величезну роль. Вони розуміли, наскільки вона важлива для атмосфери і для того, щоб занурити глядача в свій світ. Їхні фільми дуже музичні й візуальні.
Саундтрек до «Негранованих коштовностей» написав американський електронний продюсер Деніел Лопатін, більш відомий як Oneohtrix Point Never. Його музика дуже незвично і захопливо працює з картинкою і оповіданням.
Також він написав музику до попереднього фільму братів Сафді «Гарні часи» (2017), який подобається мені набагато більше. А ще це найкраща роль Роберта Паттінсона, що показала його як крутого актора інді-фільмів, у яких він досі з успіхом продовжує зніматися.
Дочки темряви (1971)
Бельгійський еротичний хоррор режисера Гаррі Кюмеля, натхненний популярним у той час напрямом джалло. Композитором виступив Франсуа де Рубе, геній «нової хвилі» і один із головних експериментаторів свого часу. На жаль, він пішов з життя дуже рано, у 36 років, так і не розкривши свого потенціалу до кінця.
Він залишив дуже мало після себе, але його творчість донині звучить свіжо й сміливо. Його цитують, семплують, використовують треки в сучасних фільмах. Наприклад, хіт Роббі Вільямса Supreme побудований на семплі де Рубе.
А історія його життя може лягти в основу сценарію. У нього був абсолютно оригінальний стиль, а Енніо Морріконе і П’єро Уміліані були його великими шанувальниками. Раджу почитати історію його життя, яка так рано перервалася, і причетний до цього був сам Жак-Ів Кусто.
Любовний настрій (2000)
Мій найулюбленіший фільм Вонга Карвая і один із найулюбленіших фільмів у принципі. Сігеру Умебаясі писав музику до багатьох відомих фільмів, але саме ця тема стала культовою. Мелодія, яка впізнається з перших секунд, була спочатку написана для іншого фільму. Але саме після виходу «Любовного настрою» вона стала класикою.
Цікавий факт — у фільмі основну частину грає всього один трек. Потім з’являється ще один. І тільки у фіналі звучить третій. Але основну частину фільму звучить саме Yumeji’s Theme від Сігеру Умебаясі.
Ромео і Джульєтта (1968)
Класика Франко Дзефіреллі, де композитором виступив великий майстер Ніно Рота — людина, що подарувала нам такі безсмертні мелодії, як головні теми «Хрещеного батька», «Вісім з половиною», «Солодке життя», і так далі. Особисто мені подобаються найбільше його опери, яких він написав безліч.
Але тема з «Ромео і Джульєтти» завжди була особливою. Момент знайомства героїв на ярмарку — це один із найпотужніших моментів в історії кіно.
Пів фільму глядачеві дають затравки на цю мелодію, але саме в цьому моменті вона розкривається повністю, та ще й з піснею у виконанні Глена Вестона з неймовірно зворушливими і красивими словами. Мурашки по шкірі кожен раз. А роль Джульєтти у виконанні Олівії Гассі так ніхто й не переплюнув.