Тексти

5 незабутніх італійців, чиї пісні хочеться переслуховувати

Данило Панімаш

Стомлені погляди, яскраві образи, чудові голоси, пристрасні пісні, незабутня та жива італійська мова. Згадуємо італійських співаків, які назавжди залишаться у наших серцях. А їхні пісні — у наших плейлістах.

Адріано Челентано

Головна італійську зірка 1970–1980-х років Адріано Челентано здобув народну популярність як в Італії, так і за її межами. Ну хто не чув пісні про Сюзанну? Сьогодні здається, що Адріано Челентано залишився секс-символом для наших батьків та прабатьків, однак його надзвичайна харизма і досі діє. Як можна забути легендарну сцену з топтанням винограду з фільму «Приборкання норовистого»?

Ерос Рамазотті

На початку 2000-х з кожної праски лунала пісня, у якій сумний, статний і трохи сивий чоловік співав із Шер щось про «сямоно, сямоно, пюкепа, пюкепа». Його називали Еросом  Рамазотті і він — один з найпопулярніших італійських співаків, причому не тільки у рідній країні, але і у світі. Не дивно, що світові зірки тягнулися до нього — Anastacia, Тіна Тьорнер, Рікі Мартін, Джо Кокер і ще купа інших не менш пристрасних артистів та артисток. Ерос — це божество кохання у давньогрецькій міфології. І так, це справжнє ім’я співака, яке йому дуже личить.

8-го жовтня співак дасть великий сольний концерт у київському Палаці Спорту. До 31 серпня можна придбати квитки зі знижкою 30%! Поспішайте!

Сімоне Сальваторі

Вибір дивний, але поет, музикант, працівник моргу і лідер нігілістично-суїцидального поп-гурту Spiritual Front Сімоне Сальваторі просто повинен був тут опинитися. Він харизматичний, талановитий, а музика Spiritual Front інколи звучить як стьоб над усією італійською естрадою. Поки Кутуньо і Рамазотті співають про пристрасть і кохання, Сальваторі співає про сексуальне рабство і садо-мазо. Хіба не няшка?

Тото Кутуньо

Італійська естрада без легендарного Тото Кутуньо — не італійська і не естрада. Пісня L’italiano з хуковим текстом, який звучить як «лашата мі кантаре» — це хіт на всі часи. Принаймні доти, поки живе покоління, що зростало на піснях великого Тото і передавало його мудрість своїм дітям. Кутуньо і досі періодично радує нас своїм постарілим благородним лицем з сітілайтів.

Фабріціо Моро

Фабріціо Моро на сцені вже близько 20 років, однак слава знайшла його в 2007 році після перемоги на фестивалі Sanremo. Його пісня Pensa, такий собі хіп-хоп-протест проти мафії, стала головним хітом Італії того року. Проте, на щастя для Фабріціо, мафія ніяк не відповіла на цей діс. Сьогодні Фабріціо Моро виглядає досить брутально у порівнянні з Моро-юнаком 10-річної давнини, а його пісні зачіпають різні соціальні теми.

Читайте також про 10 жінок експериментальної поп-музики.