Тексти

Інтерсіті Live 2.0 стартує сьогодні: чому варто дивитися міжміський культурний фестиваль?

Максим Комлєв

Всього за місяць після першого міжміського фестивалю культури в прямому ефірі його організатори повертаються з продовженням. Інтерсіті Live 2.0 відбудеться вже сьогодні, 16 травня. Розповідаємо, чому він буде ще кращим.

Перший фестиваль такого формату, який об’єднує різні сектори культури, міста, артистів, промоутерів та креативні осередки з усієї України, пройшов 18 квітня і був успішним. Він прокотився 12-ма містами, його подивилися онлайн понад 13 000 людей, а учасникам вдалося зібрати 12 000 гривень на допомогу лікарям у боротьбі з коронавірусом.

Інтерсіті Live 2.0 — результат колаборації шести культурних інституцій: kontrabass promo (Київ), «Лінія Втечі» (Львів), Plai (Вінниця), Module (Дніпро), Respublica FEST/ Sympatia (Хмельницький) та «Шпиталь Рекордс» (Тернопіль). Цього разу фестиваль обіцяє стати ще крутішим:

  • Збільшилася кількість міст-учасників, якими «проїде» поїзд: Ужгород, Львів, Тернопіль, Рівне, Хмельницький, Вінниця, Одеса, Київ, Славутич, Каховка, Полтава, Дніпро, Енергодар, Харків, Маріуполь і Сєвєродонецьк.
  • Організатори отримали цінний досвід, врахували помилки та посилили технічну підтримку — трансляція відбудеться на YouTube-каналі «Телебачення Торонто».
  • Програму урізноманітнили та внесли до неї багато немузичних активностей.
  • Проте лайнап тут вартий окремого живого фестивалю. Ось кілька імен, на які ми радимо звернути увагу: The Unsleeping, KRUTЬ, DZ’OB, Kurs Valüt, alyona alyona, La Horsa Bianca, Me’leron, Omodada Gee, BRASS BAND, Monotonne, Аппекс, The Castle та «Хвилі».

Ми поспілкувалися з організаторами детальніше про сьогоднішній фестиваль.

Чому вирішили робити другий фестиваль всього за місяць після першого?

Ляна Мицько

Ляна Мицько
(Лінія Втечі)

Життя дає нові виклики, а великих подій не буде до кінця літа мінімум. Хто ще поновить наркотик цей, якщо не ми самі для себе? І, здається, за цим нашим екшеном цікаво спостерігати іншим.

Катя Войчук

Катя Войчук
(kontrabass promo)

А коли, як не зараз? Без діла сидять не тільки музиканти й організатори. Художники, актори та чуваки із кіноіндустрії вже майже в депресії. Дати їм можливість зробити щось для великої аудиторії, поекспериментувати — це дуже потрібно зараз. Та і зараз такий час… Хтозна, як буде змінюватися індустрія далі. Поки можемо і хочемо, треба робити вітер.

Андрій Зоін

Андрій Зоін
(RespublicaFEST)

Тому що цей формат — це наш пошук відповіді на нові виклики, які постали перед всією індустрією під час карантину. Ми втратили звичні способи ведення своєї справи. Фестиваль — це можливість митцям показати свій продукт і монетизувати його, глядачам — отримати, клубам та культурним інституціям, задіяним в проєкті, —  затестити нові цифрові можливості взаємодії.

Євген Гончаров

Євген Гончаров
(Module)

Нормальна практика до карантину — за вечір залетіти на один-два концерти та нічну тусовку. А тут між тусовками пройшов уже місяць. За перший фест ми далеко не все сказали, не всі ідеї реалізували та й митців із музикантами, котрі зараз сидять без діла, в нас вистачить ще на 5 фестів.

Юра Базака

Юра Базака
(kontrabass promo)

Тому що не хочемо розлучатися з нашою командою. А якщо серйозно, то в епоху карантину хочеться створювати побільше контенту для тих, хто сидить вдома. Та і в плані організації онлайн-формат є значно простішим. Тут не потрібно продавати квитки чи готувати приміщення для публіки. Не думаю, що онлайн-формат продовжить своє активне існування після карантину, тому хочеться встигнути реалізувати всі ідеї, поки це ще актуально.

Що дав зрозуміти перший Інтерсіті Live?

Ляна Мицько

Ляна Мицько
(Лінія Втечі)

Дав відчуття співдії та залученості до великого. Принаймні, як це можливо в інформаційній площині.

Катя Войчук

Катя Войчук
(kontrabass promo)

Розуміння, що таких, як ми, багато. Організаторів, музикантів… І всі мають багато класних ідей, які варті бути реалізованими.

Андрій Зоін

Андрій Зоін
(RespublicaFEST)

Базові знання про діджиталізацію музичних подій: стрім, Zoom-чат, бітрейт, цифрова затримка, програми для стріму… Всі ці речі мене взагалі не цікавили ще 3-4 місяці назад. Зараз про них я вже можу не тільки говорити, а й використовувати.

Євген Гончаров

Євген Гончаров
(Module)

Я максимально кайфонув від процесу організації. Якби хтось раніше сказав, не повірив би, що можна на відстані з майже незнайомими людьми організувати такий масштабний і досить зухвалий проєкт. 

Юра Базака

Юра Базака
(kontrabass promo)

Це абсолютно новий досвід. Як технічний, так і організаційний. Були свої факапи, але тепер ми знаємо, як це виправити. А ще фестиваль дав нам класненьку нову команду.

Які проблеми були під час першого фестивалю та як будете вирішувати їх тепер?

Катя Войчук

Катя Войчук
(kontrabass promo)

Не всі команди мали досвід стрімів. Довелось вчитися в експрес-режимі, тому були лажі. Цього разу є чіткіші вимоги до технічного забезпечення та якості звуку і картинки. Окремі міста записали відеоінтерв’ю та підготували презентації своїх проектів заздалегідь, щоб запобігти зривам ефіру та не зіпсувати хороший контент неякісною подачею.

Андрій Зоін

Андрій Зоін
(RespublicaFEST)

Концепція фестивалю полягає в наданні ефіру саме локальним представникам мистецької спільноти. Для нас, як невеликого міста, проблема якраз в пошуку цікавих та оригінальних місцевих митців. Інколи вони знаходяться в інших містах і нам доводиться розробляти логістику доставки їх до місця трансляції.

Євген Гончаров

Євген Гончаров
(Module)

Конкретно для нас, як для локації, великою проблемою було введення максимально жорстких карантинних обмежень у ніч перед Великоднем і заборона відвідувати церкви.

Module розташований впритул до церкви й вхід до нас був перекритий поліцією. Ми отримали рекомендацію від орендодавців не з’являтися у день фесту на нашій локації, «щоб не було проблем». Уся команда, включно з музикантами, два дні не знала, чи зможемо ми взагалі вийти в ефір.

Цей час ми витратили на пошук дозволів і пояснення представникам влади, що в нас культурна подія всеукраїнського масштабу, та жодних законів ми не порушуємо. Сподіваюсь, що цього разу буде якось простіше.

Юра Базака

Юра Базака
(kontrabass promo)

Основні проблеми — це перебої в загальній трансляції, а також якість зйомки та контенту в деяких містах. Наразі ми вже маємо певні технічні вимоги для кожного учасника, який бажає долучитись до фестивалю, а також колективно проводимо селекцію гуртів для участі в фестивалі.

У чому головна відмінність Інтерсіті Live 2.0 від дебютного фестивалю?

Катя Войчук

Ляна Мицько
(Лінія Втечі)

Новий режисер, новий канал трансляції та інформаційна підтримка. Нові способи роботи з локальним дискурсом, на який часто не вистачало часу чи свіжого погляду.

Катя Войчук

Катя Войчук
(kontrabass promo)

Розширенням географії та жанрів, що зробило фест строкатішим, цікавішим.

Оптимізація процесів всередині організаторського колективу. По суті, в нас вийшла команда, яка за місяць може зробити всеукраїнський фестиваль онлайн. Великі фести зараз тільки починають думати, як адаптуватись. А ми вже. Хай звертаються, зробимо «під ключ».

Андрій Зоін

Андрій Зоін
(RespublicaFEST)

Цікаво бачити, як низова ініціатива, що спочатку поєднала клуби та музикантів з 8 міст, швидко, відповідно до вимог часу, перетворилася на цікавий та актуальний проєкт з потужною командою та лайнапом, в якому задіяні різні сектори культури.

Євген Гончаров

Євген Гончаров
(Module)

Мабуть, це буде його тотальна якість по всіх напрямках: від лайнапу до технічного забезпечення. Ми детально розібрали всі проблеми нашого пілотного фесту та покращили кожен з пунктів.

Юра Базака

Юра Базака
(kontrabass promo)

Фестиваль стає мультидисциплінарним. Будемо робити акцент не лише на музику, а й на інші види мистецтва. Хочемо показати різні пласти культури, які існують в містах-учасниках фестивалю.

Чому на цей раз буде краще?

Катя Войчук

Катя Войчук
(kontrabass promo)

А для чого щось робити вдруге, якщо не робити це краще? 

Андрій Зоін

Андрій Зоін
(RespublicaFEST)

Тому що ідея вже має чітку концепцію, цілі та завдання. Вона масштабувалася і до проєкту додалися нові міста та локальні культурні оператори.

Євген Гончаров

Євген Гончаров
(Module)

Тепер у нас є досвід і розуміння, куди ми йдемо. А ще — мільйон крутих ідей, які ми поки не будемо світити, ви усе побачите під час ефіру.

Юра Базака

Юра Базака
(kontrabass promo)

Маючи досвід першого фестивалю, ми розуміємо, що пройшло добре, а що можна було зробити краще. Хочеться виправити недоліки попереднього дійства та створити ще якісніший продукт.

Інтерсіті Live 2.0 стартує сьогодні, 16 травня. «Поїзд» вирушає о 13:05 і пробуде в дорозі до 5:09 наступного дня. Розклад виступів дивіться в Instagram. Трансляція відбудеться за цим посиланням.

Якщо бажаєте задонатити на чай та постільну білизну артистам і провідникам, це можна зробити тут.

Також сьогодні о 21:00 ми впишемося в трансляцію з концертом alyona alyona, який вона дасть для нашого проєкту «Культура об’єднує». Початок виступу реперки — на нашому YouTube-каналі о 20:30.

Читайте також про те, як в Україні створили унікальну ЛГБТ-кампанію та записали пісню-маніфест за участі Alina Pash, Latexfauna, KRUTЬ та багатьох інших.