Тексти

Зламати стереотипи: 7 артистів, що звучать, як протилежна стать

Максим Комлєв

Є гурти з унікальним музичним супроводом, є колективи з мультинаціональним складом учасників, а є такі, де неможливо зрозуміти — співає жінка чи чоловік. Ловіть добірку виконавців і виконавиць, чиї голоси не видають їхню стать. Слухаємо і дивуємося.

1

Anthony and the Johnsons

Перший кандидат, коли мова йде про гурти з андрогінним вокалом. Хоча тут є цікава особливість: співачка Ентоні Хегарті — трансгендер. Тож коли здається, що співає чоловік, технічно так воно і є. Але Ентоні визначає себе жінкою і сперечатися з нею немає сенсу. Краще насолоджуйтесь унікальним вокалом. Особливо радимо альбом I Am a Bird Now.

Ентоні також відома як ANOHNI, за назвою свого однойменного електронного проекту.

2

Silversun Pickups

Колектив із Лос-Анджелеса ніколи не хапав зірок з неба, але критики любили Silversun Pickups, а ви могли чути та грати пісню Lazy Eye у відеоігрі Guitar Hero. Гурт цікавий іншим — вокалом.

Так, тут співає чоловік, Браян Ауберт. Сказати, що його вокал аж занадто чоловічий, ми не можемо, але перше прослуховування будь-якої пісні американців натякає, що насправді це жінка.

3

Jinjer

Читати коментарі під лайвами українців Jinjer — окремий вид фану. «Що?! Це ВОНА?!» — ті, хто вперше знайомляться з творчістю гурту, просто не можуть повірити, що такі звуки видає жіночий голос. Гроул (вокальний прийом) Тетяни Шмайлюк лякає і вражає одночасно. А особливо те, як легко вона змінює ледь не ангельський спів на демонічні крики.

4

Rush

Один із головних гуртів в історії прог-року відомий не в останню чергу своїм басистом/вокалістом Гедді Лі. Точніше — особливістю його голосу, який важко сплутати з жіночим. На музичних форумах можна знайти окремі гілки обговорень його голосу, де слухачі згадують свої перші враження від пісень канадців. Тоді багато хто був певен, що в Rush співає жінка.

5

Tracy Chapman

Авторка-виконавиця власних пісень Трейсі Чепмен відома своєю активною громадянською позицією, боротьбою за гендерну рівність та однакові права для всіх людей. Її зброя — музика та пісні, які потрапили у список найкращих за всі часи та принесли їй чотири премії «Греммі».

Увімкніть цю пісню зараз в офісі чи вдома, якщо ви не самі. Запитайте у колег і друзів, хто, на їхню думку, тут співає. Відповіді вас вразять.

6

Alabama Shakes

Неочікувано, чи не так? От і в нас вокал Бетані Ховард ніколи не викликав подиву, якось одразу було зрозуміло, що тут співає жінка. Але, як виявилося, багато хто вважав, що в Alabama Shakes на вокалі чоловік. Останній альбом колоритного гурту вийшов ще у 2015 році. Чекаємо ще, віримо та слухаємо улюблені пісні.

7

Rhye

Про цей гурт ми вже не раз згадували у наших попередніх матеріалах (тут і тут), але не написати про нього зараз ми теж не могли. Ніколи не повіримо, що, почувши будь-яку з пісень Rhye, ви зрозуміли, що це співає чоловік. А так воно і є, і ми досі не можемо знайти пояснень цій магії.

Читайте також про пісні, тексти яких можна неправильно почути та напридумувати собі всяке.