Тексти

Це 10 виконавців, які реально ненавидять свої найбільші хіти

Юрій Береза

Слухачам здається, що мати вічний хіт або кілька хітів у арсеналі — мрія будь-якого виконавця. Проте суперпопулярність має іншу сторону. Зібрали виконавців та їхні причини ненависті до власних хітів.

Katy Perry — I Kissed A Girl

У 2018 році відома поп-співачка в інтерв’ю Glamour заявила, що переписала б пісню, яка принесла їй популярність.

«За 10 років з моменту релізу пісні все змінилось, ми змінились. Тоді не дуже обговорювалася бісексуальність, гендери, небінарність. Якби я писала цю пісню зараз, то зробила би багато чого з нею інакше, бо вся вона — суцільний стереотип. За такий великий проміжок часу думки стають іншими. Тільки так можна розвиватися».

Led Zeppelin — Stairway To Heaven

Візитівка хард-року 1970-х та безперечний хіт Led Zeppelin не любить один із його авторів — Роберт Плант. Причому не любить аж із 1988 року. Про це він сказав у інтерв’ю Los Angeles Times.

«Я з’їхав би з глузду, виконуючи її кожен концерт. Так, у 1971 році мені здавалося, що пісня класна та доречна, проте 17 років потому вона вже, мабуть, не для мене».

James Blunt — You’re Beautiful

Найромантичніший хіт 2004 року від колишнього військового вже не подобається йому самому, хоча він продовжує виконувати його на концертах. Причина легкої ненависті — величезна кількість каверів на цей трек.

«Мені здається, що You’re Beautiful насильно запихували в горлянки співакам і співачкам. Це почало мені набридати. Як і той факт, що мене як артиста асоціюють лише з одним словом», — розказав Джеймс Блант в інтерв’ю журналу Hello! у 2014 році.

Lorde — Royals

Новозеландська співачка випустила пісню Royals, коли їй було 16 років. Але трек став першим у хіт-парадах Великобританії та США. Ба більше — в Америці він має діамантовий сертифікат, шо дорівнює 10 платиновим. Проте сама виконавиця не в захваті від своєї пісні-пушки.

«Я слухала різні кавери Royals і зрозуміла — пісня жахлива. Ніби поліфонія для телефонів Nokia у 2006 році. Ні моя версія, ні чиясь інша не звучить круто. Лайно», — казала співачка в інтерв’ю The Daily Record.

The Who — Pinball Wizard

20 мільйонів примірників рок-опери Tommy, культовий статус, кіноадаптація альбому. The Who буквально вписали себе в історію. Проте є речі, які гітаристу Піту Таунсенду в Tommy не подобаються. Наприклад, пісня Pinball Wizard.

Колись Піт давав послухати її перші версії музичному критику Ніку Кону — той послухав і сказав, що пісня дуже погана.

Таунсенд вирішив догодити критику, переробивши її — вона лишилася такою ж лажовою, але головного героя, Томмі, Піт наділив властивістю круто грати в пінбол. Який — несподівано! — був улюбленою грою Ніла Кона. Зрозуміла річ, що після цього той був у захваті.

Bob Geldof — Do They Know It’s Christmas?

Боб Ґелдоф відомий тим, що влаштував той самий концерт Band Aid, який допоміг зібрати кошти на боротьбу із голодом в Ефіопії.

Різдвяний сингл Do They Know It’s Christmas?, на якому можна почути Девіда Бові, Філа Коллінза, Джорджа Майкла та інших, Боб написав для тієї ж події, а в 2010 році зізнався, що ненавидить цю пісню.

«Я повинен вибачитися перед людьми. Я — автор двох найбридкіших пісень в історії музики. Одна з них — Do They Know It’s Christmas?. Щоразу, коли на Різдво співці виходять на вулицю, вони додають її у свій репертуар в один ряд із Silent Night. Мабуть, думають, що вона настільки ж стара», — казав Ґелдоф.

John Lennon — Let It Be

Відомо, що історія The Beatles завершилася через постійні сварки між учасниками гурту, перетягування ковдри та бажання виражатися особисто, а не в складі гурту.

Але були пісні у The Beatles, які Джон Леннон ненавидів особливо пристрасно ще до розпаду гурту. Одна з таких — Let It Be, яку написав Пол Маккартні. Леннон про неї казав: «Я не знаю, як Полу в голову могла прийти така пісня і щоб він ще й подумав, що вона підійде для The Beatles. Можливо, для Wings (гурт, який утворив Маккартні після The Beatles — прим. ред.), але не для “бітлів”».

Radiohead — Creep

Цей пункт у переліку можна назвати «баян-бабаян», проте без нього він був би неповним. Пісню, що вивела Radiohead у мейнстрім, ненавидять усі учасники гурту. Але час від часу вони все ж грають її на концертах — настільки пластиково, щоби від неї вивернуло всіх фанатів гурту.

Ба більше — гітарист Джонні Ґрінвуд був проти цієї пісні ще на стадії запису, тому грав на інструменті так голосно, щоб запороти всі дублі. Як ми знаємо, нічого з цього не вийшло.

Oasis — Wonderwall

Баян №2, але важливий. Одну з найвизначніших пісень дев’яностих, яку можна назвати культурною спадщиною Британії, ненавидить її виконавець, Ліам Галлагер.

У 2008 році в інтерв’ю МТV він сказав: «Я, бляха, ненавиджу цю пісню. Мені від неї хочеться блювати. В Америці тебе зупиняють на вулиці та питають: “О, а ви той самий містер Вандерволл?” Так і хочеться дати таким людям у писок».

Утім, Галлагер продовжує виконувати композицію майже на всіх концертах.

Lady Gaga — Telephone

У 2010 році дует Леді Гаги та Beyoncé грав звідусіль. Але з часом співачка почала ставится до цієї пісні з негативом:

«Я ненавиджу Telephone. Жахливо так казати? Мабуть, це та сама пісня, яку мені боляче слухати. Процес запису та зведення був дуже стресовим».

Читайте також, чого артисти бояться найбільше, крім власних пісень. Таких фобій ви навіть не знали.