Тексти

Як живе важка музична сцена України під час карантину

Філ Добров

Пандемія підкосила всесвітній шоу-бізнес. Хтось впадає у відчай, хтось спокійно чекає, коли карантин закінчиться.

Власник лейблу Robustfellow Prods. Філ Добров поспілкувався з українською важкою сценою про те, як вони переживали карантин і як планують з нього виходити.

Dreadnought In The Pond

Ми не мали чітких планів, тому нічого не наламалось. Єдине — ми перенесли усі репетиції та запис альбому. Цей час ми використовуємо, щоб відпочити один від одного та назбирати свіжих ідей. Це не так легко без свіжого повітря в чотирьох стінах.

Але ми сильно не страждаємо. Після кожної кризи з’являються нові можливості. Ми відчуваємо, що осінь цього року буде багатою на круті релізи та концерти. Зараз прекрасний час для музикантів підготуватись.

Більшість із нас можуть працювати з дому, але наш басист змушений й далі ходити на роботу. В нас немає шансів на державну допомогу, тому працювати й далі — це єдиний спосіб прикрити наші дупи на цей період.

Офлайн-концерти заборонені. Деякі артисти почали проводити онлайн-трансляції з акустичними програмами, щоби підтримати глобальний тренд. Але важко робити те саме, якщо ти граєш нойзово-математичні дж-дж-дж-рифи.

OOZE

Ми не відчуваємо, що ситуація сильно вплинула на наш робочий процес, тому що в нас є власна репетиційна база. Скасування живих виступів, звичайно, змусило нас змінити деякі плани, але й звільнило час для написання нового матеріалу.

В Україні музичні виступи — єдине більш-менш надійне джерело прибутку для фул-тайм музикантів, тому доводиться обходитись онлайн-концертами чи навіть «Патреоном».

DoZa

Пережити цей період нам було дуже важко. Бракує обміну живою енергією, яка дає драйв. Ми планували запис цієї весни, але через карантин його доведеться відкласти.

Зараз у нас з’явилися ідеї для написання нового матеріалу, ми пробуємо це робити вдома. Натхненням служить світ навколо, який, здається, котиться прямо в пекло.

Ми перебуваємо в передмісті Києва. Настрій дуже декадентський, а весняне сонце додає ще більше смутку і роздратування.

Якщо колись у постапокаліптичному світі поціновувач психоделічного року знайде наш запис у підпіллі інформаційного сміття, то хай знає, що ми любили цей складний і прекрасний світ, створений великим Митцем, любили життя та одне одного, і цю любов вкладали в нашу музику від усього серця! Ми вдячні.

SOMALI YACHT CLUB

Ми всі живі й здорові! В принципі, можна сказати, що для нас криза не є аж такою критичною (скасовані Desertfest’и в Лондоні та Берліні, австралійський тур був перенесений на листопад), але доволі несвоєчасною.

Ми отримали гарний поштовх після осіннього туру. Розуміємо, що зараз варто турити більше для закріплення своїх позицій. Крім того, осінь буде насичена концертами. Знайти вільну дату вже важко.

Зараз ми активно використовуємо час для запису нового альбому. Це наша практично єдина причина виходу з дому.

Praščur (-ex SOOM)

Ми наганяємо. Наша єдина хвороба — післянагнивний кашель. Ми вдома у безпеці з купою начо, фільмів, музики, книг, диму. Ми щойно дали життя новому проєкту після Soom, тож у нас багато часу, щоби наганяти первісні медитації та постмодернізм.

Ніяких концертів, нічого цікавого. Лише параноя щодо білих масок і м’який тоталітаризм. Усі їдуть дахом. Я не знаю про інші гурти, але дехто дійсно божеволіє. Я думаю, що психотерапевти розбагатіють після того, як це лайно закінчиться.

Ми нагнаніші, ніж будь-коли, і змусимо вас медитувати та почуватися приємно під музику Praščur. Най так і буде!

RISIN’ SABOTAGE

Ми зрозуміли, що все ж можемо дозволити собі таку розкіш, як таксі, тільки щоб доїхати до репетиційної бази або ж записати на студії трек.

Усе почалося, коли ми планували закінчити роботу над альбомом і готувалися до майбутніх турів. Проте світова ситуація трохи змінила наш курс: концерти довелося скасувати або ж відкласти на невизначений час. Однак тепер ми приділяємо більше уваги контенту в соцмережах і плануванню свого часу.

Ми перейшли на режим онлайн, тож життя не зупинилося. Зараз ми маємо більше часу на відпочинок та відновлення від щоденної метушні. Ми продовжуємо працювати над новим матеріалом і записуємо його на студії, коли є можливість.

Мільйони живих виступів скасовано, але музика нікуди не зникає. Ситуація відкрила нові можливості: музиканти переходять на стрім-виступи, залучаючи аудиторію з усього світу. Майбутнє точно за голограмами…

У будь-якому разі маємо пам’ятати, як би не було важко — ми пройдемо через усе!

Doomed City

Ми не планували концертів на першу половину 2020-го, намагаємося рівномірно займатися своїми справами.

На жаль, через ситуацію ми були вимушені пригальмувати процес роботи над новою платівкою Logleg. Ми хотіли би мати можливість зустрічатися і грати з обома гуртами, але розуміємо важливість самоізоляції, тому зараз спілкуємося дистанційно.

Більшість з нас мають роботи та змогу дистанційно працювати з дому. Проте для декого з наших друзів музика та концерти були єдиним джерелом прибутку, як для барабанщика Doomed City. Тому вони вимушені під час кризи жити за рахунок власних збережень і сподіватися, що пандемія завершиться якомога швидше.

Багато людей, які присвятили себе мистецтву, зараз так само вимушені припинити робити свою справу. Багато хто залишився без постійного доходу.

PREE TONE

Ця абсолютно божевільна ситуація застала нас під час останніх живих виступів в Україні. Всі урядові заходи через коронавірус у нашій країні розпочалися 13 березня. Цього дня ми виступали в Києві, а потім поїхали на останній (ми зрозуміли це пізніше) виступ у Львові.

Зараз важче дістатися до репетиційної бази, однак оскільки у нас є людина з автомобілем, нам вдається іноді зустрічатися. І, звичайно ж, найближчі заплановані виступи скасовані.

Утім, нарешті ми мали достатньо часу закінчити зведення і мастеринг нашого останнього альбому, а також відео для синглу. Отже, у нас прекрасне відчуття, що ми зробили все як треба. Далі буде більше.

Ми в кращій ситуації, ніж більшість людей. Поки в нас є мистецтво та музика, нам простіше втекти від цього економічного лайна в наш маленький яскравий світ.

Як гурт, ми дотримуємося думки, що не потрібно впадати в депресію та думати, що «це кінець». Будьмо сильними: виступи та фестивалі відновляться, а лейбли будуть працювати з подвійною енергією. Якщо ми можемо зробити щось, що допоможе вам відчувати себе в більшій безпеці, лише дайте нам знати.

BOMG

Ми залишаємося вдома, намагаємося зберігати дистанцію, уся діяльність призупинена. Зараз немає сенсу щось планувати. Коли буде можна? Хто знає… У нас не було запланованих заходів на найближчий місяць-два, тож особливо нічого ми не коректували, хоча схоже, що літні живі виступи, що обговорювалися, зараз неактуальні.

Сподіваємось, що цю ситуацію буде вирішено й ми знову зможемо жити на повну, подорожувати, грати живу музику, зустрічатися з друзями та сім’єю та ще більше цінувати таку можливість. Будьте здорові. Не давайте волю страху, бо страх — це найгірша хвороба.

Де шукати музику від Robustfellow Prods.?

Читайте також інструкцію з виживання концертної сфери під час пандемії.