Тексти

Як вижити концертній індустрії під час пандемії: інструкція по перезапуску

Данило Панімаш

Пандемія коронавірусу змінила світ до невпізнання. Два місяці карантину і самоізоляції заклали основи для перегляду людської комунікації як такої — спілкування без дотиків, без міміки і на поважній відстані.

Виклик, який коронавірус створив для світу, породив і нові виклики для концертної індустрії, яка виявилася найбільш вразливою перед пандемією. І в силу своєї комунікативної природи, адже фестивалі і концерти — це історія не тільки про музику, але про спілкування, дотики, обнімашки і танці в потоці емоцій.

Група професіоналів-організаторів The Event Safety Alliance випустила посібник з перезапуску концертної індустрії — масштабний збірник рекомендацій, який у перспективі дозволить витягти індустрію з небуття. Хоча це буде дуже складно.

Одночасно керівництво повністю переглядає роль і цілі організаторів при створенні заходів. Тепер на першому місці стоїть безпека людського життя в умовах пандемії.

З цього незвичного ракурсу керівництво демонструє, наскільки сильно доведеться змінити підхід до організації та проведення заходів. Автори постаралися знайти баланс між простим і зрозумілим списком рекомендацій і детальним поясненням усіх можливих нюансів, ледь не до того, як подавати хліб.

Насамперед це актуально для невеликих локальних подій, які, на думку авторів, мають запуститися першими. Великі заходи ще побудуть якийсь час закритими через масштабніші проблеми, що вимагають всеохопних рішень.

Освіта та інформування відвідувачів

Відвідувачі мають зрозуміти: нові правила призначені для їх захисту, тому їх потрібно суворо дотримуватися. До того ж прозора демонстрація нових санітарних норм допоможе відвідувачам, що дуже переживають, повернутися в громадські місця.

Доносити інформацію з техніки безпеки до клієнта мають усі ресурси, якими володіє організатор — від веб-сайтів і соцмереж до мобільних додатків і навіть самих артистів:

  • Веб-сайти;
  • Соцмережі;
  • Сайти з продажу квитків;
  • E-mail-розсилки і push-повідомлення;
  • Мобільні додатки;
  • Робочий персонал і волонтери;
  • Роздруковані матеріали при вході на подію;
  • Звукові та візуальні оголошення для людей з розладами сприйняття та іноземців;
  • Використовувати вплив і авторитет артистів.

Тобто організатор повинен старанно доносити важливість і обов’язковість запобіжних заходів для скорочення нових спалахів захворювання.

Відстеження контактів

Деякі країни користуються відстеженням контактів, щоб органи охорони здоров’я змогли з’ясувати, хто був на заході, в разі нового спалаху хвороби. Вони зв’язуються з відвідувачами і рекомендують звернутися до лікаря.

Цей метод боротьби з зараженнями є доволі ефективним. Однак люди, що блокують доступ до своєї геолокації, можуть не дотримуватися вимог безпеки в повній мірі.

Наприклад, у Великобританії Національна служба охорони здоров’я тестує додаток для відстеження контактів, щоби допомогти медикам попередити людей, які перебували в епіцентрі можливого ​​спалаху захворювання.

Медичний координатор

Керівництво рекомендує призначити посаду координатора зі зниження ризиків зараження — людину, яка має як медичні знання, так і навички антикризового менеджменту.

Координатор повинен працювати в тісному контакті з організаторами для розробки і реалізації планів заходів. Координатор має навчити працівників дотримуватися соціальної дистанції, мити руки, перевіряти температуру і дезінфікувати поверхні, яких відвідувачі торкаються найчастіше.

Також разом з організатором координатор має визначити, чи можуть персонал і клієнти безпечно входити в простір події, якщо в них наявні проблеми зі здоров’ям.

Безпека персоналу та волонтерів

Для івентів автори рекомендують створити спеціальні зони для повторних перевірок відвідувачів у разі підозри на зараження. У цілому волонтери та персонал повинні дотримуватися стандартних рекомендацій ВООЗ:

  • Соціальна дистанція;
  • Миття рук;
  • Наявність засобів індивідуального захисту (маски, рукавички);
  • Скринінг температури за допомогою безконтактних термометрів;
  • Створення спеціальних зон для повторних перевірок. При наявності у відвідувача температури 38°С і вище його проводять у спецзону для повторних замірів. У разі підтвердження клієнта не можна пускати на захід і потрібно провести на медичний огляд;
  • Персонал не повинен торкатися обличчя і ділитися одне з одним персональними раціями та мікрофонами;
  • Етикет чхання і кашлю. Працівники повинні прикривати рот тканиною або маскою.

Практики для інфікованого персоналу і волонтерів

Працівники з симптомами. Якщо у працівника з’являються симптоми гострого респіраторного захворювання по прибуттю на роботу, його керівник повинен відокремити його від інших працівників та відвідувачів і негайно відправити додому чи в ізоляційну зону.

Наглядовий орган повинен задокументувати захворювання працівника, щоби допомогти з відстеженням його контактів. Оскільки COVID-19 може протікати взагалі без симптомів, то всі, хто тісно контактували з інфікованим, повинні самоізолюватися й звернутися до лікаря.

Санітарні заходи в місці проведення івенту

Для кожної локації рекомендується скласти списки речей, яких найчастіше торкаються відвідувачі, регулярно їх чистити від бруду і дезінфікувати. Список таких предметів дуже великий — від дверних ручок і кнопок ліфтів до барних стійок, кранів подачі води у вбиральнях, дозаторів для мила і кришок сміттєвих контейнерів.

Також пропонується ввести спеціальні клінінгові журнали для документації всієї виконаної роботи — на випадок можливих судових позовів з боку відвідувачів.

Вхід і вихід

Автори пропонують встановити на входах і виходах з локацій станції для миття рук з милом або ж санітайзерами. Вони акцентують увагу на тому, що соціальне дистанціювання залишається одним із найголовніших пунктів у новій техніці безпеки.

Автори рекомендують продумати графік електронної черги, який би дозволив оптимізувати час на пропуск відвідувачів всередину з урахуванням перевірки квитка і сумки. Тобто щоб кожен відвідувач приходив в чітко призначений час для проходу на подію.

У питанні соціального дистанціювання автори схиляються до моделі в 2 метри — саме такою має бути безпечна відстань між відвідувачами. Для черг біля входу автори пропонують використовувати наземну розмітку і огороджувальні стрічки для дотримання дистанції.

Екстрена евакуація набуває кардинально нових рис. Адже, за словами авторів, потрібно не тільки швидко вивести відвідувачів з приміщення, але і зробити це з урахуванням дистанціювання.

Скринінг здоров’я

Автори інструкції наголошують на важливості перевірки кожного відвідувача — замір температури, анкетування і навіть розробка критеріїв оцінки можливої ​​небезпеки відвідувача для інших. Сюди ж відноситься забезпечення персоналу, який буде цим займатися, спеціальним медичним одягом. Це завдання лягає на плечі медичного координатора.

Постачання, ресторани, бари

Автори закликають бути відповідальними постачальників продуктів і напоїв, барменів, охоронців, офіціантів і всіх, хто бере участь у заході.

Відповідно, під час доставки напоїв і закусок в бари потрібно дотримуватися всіх запобіжних заходів: носити маски, рукавички і дезінфікувати поверхні.

Іноді здається, що рекомендації авторів нездійсненні — так, вони закликають постійно дезінфікувати купу дрібних предметів на зразок відкривачок, штопорів, відер для льоду та інших барменських атрибутів.

З іншого боку, відповідно до вимог соціального дистанціювання кількість потенційних відвідувачів скоротиться мало не вдвічі, а значить, скоротиться і навантаження.

Підсумки

Підводячи підсумки, бачимо, наскільки концертна індустрія не готова до нових умов і що для промоутерів складається критична ситуація.

Кількість витрат і процесів контролю значно зростає. Витрати на рукавички, маски, мило, санітайзери — це лише мала частина завдань, які стоять сьогодні перед організаторами. Кожна локація — клуб на 100 чоловік або концертний зал на 5000, тепер вимагають повного перегляду ставлення до себе.

Професіональні промоутери намагаються знайти компроміс між дотриманням безпеки, скороченням витрат і хоча б якимось прибутком. І йдеться скоріше про виживання концертної індустрії.

Новий світ концертної індустрії — це світ максимально індивідуального підходу до кожного відвідувача, створення цілої інфраструктури для його комфортного існування.

Три кити, на яких потрібно навчитися стояти як організаторам, так і відвідувачам — скорочення контактних дотиків, постійна дезінфекція всього і збільшення особистих дистанцій. І, звичайно ж, беззастережне дотримання встановлених правил. Це виклик, який можна подолати тільки разом.

Ілюстрація обкладинки: Семюель Родрігез

Читайте також про маніфест толерантності за участю Alina Pash, Latexfauna, KRUTЬ.