Тексти

Чому репери лізуть у модну індустрію

Андрій Стахів

Сумнозвісний Каньє Вест якось пояснював принципи взаємодії брендів з зірками. Щоб простіше й швидше заробити гроші, компанія має повʼязати аудиторію артиста з наявним продуктом. «Мені подобаються деякі пісні Гаги, але що вона, в біса, розуміє в камерах?» прокоментував Каньє призначення Lady Gaga на пост креативної директорки Polaroid

Виникає закономірне питання: Каньє має декілька гарних хіп-хоп-альбомів, але що він, у біса, розуміє у створенні одягу? Про це можна послідовно запитати з десяток амбітних реперів, які засновують бренди одягу, очолюють будинки високої моди й виборюють своє місце під сонцем в індустрії моди.

Це лише 30% від публікації: доступ до повної версії — за підпискою на Buy Me A Coffee або Patreon.

Музиканти заграють із модою

Світ музики перебуває у симбіозі зі світом моди. Почалося все з рок-н-ролу 1960-х, коли одяг на сцені відігравав окрему роль. Юнацьке бунтарство проявлялося не стільки через поведінку, скільки через зовнішній вигляд. 

Найкращим прикладом слугують The Beatles, які протягом шістдесятих пройшли трансформацію від чорно-білих консервативних костюмів до хіпових яскравих нарядів. Обкладинки дебютного повноформатника Please Please Me (1963) на порівнянні з восьмим студійним Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band (1967) — зміна модних вподобань колективу дуже помітна.

Деякі музиканти набували статусу ікон моди. Девід Бові, Шер, Фредді Меркʼюрі, навіть Курт Кобейн свого часу показали, як музиканти впливають на тенденції у фешн-індустрії. Проте вони не створювали модні лінійки й не ставали дизайнерами. Більшість із них довіряли власному смаку при виборі одягу чи смаку компетентних модельєрів, які вигадували для них незабутні образи. Це можна сказати про багатьох музикантів, але тільки не про реперів. Репери копають глибше.

Мода для хіп-хопу

Від зародження хіп-хоп мав тісний звʼязок із модою. Репери одразу сформували стиль молодого музичного жанру — мішкуватість, специфічні ювелірні вироби й головні убори, дивні логотипи з графіті, яскраві кольори. Ці атрибути створили унікальну естетику хіп-хопу, що виділяла реперів з-поміж інших музикантів. 

На початку 1990-их почали зʼявлятися бренди FUBU, Cross Colours, 5001 Flavors і Phat Farm. Вони транслювали унікальність хіп-хоп-стилю через одяг, який згодом мав величезний вплив на світову вуличну моду. Дизайнери й дизайнерки Dapper Dan, Карл Джонс та Ейпріл Волкер змогли передати цінності культури темношкірих через повсякденний одяг, яким хизувалися найвідоміші тогочасні репери.

Підписуйтеся на наш Buy Me A Coffee або Patreon і читайте матеріал повністю. Ви дізнаєтеся:

  • Як взаємодіють бренди й хіп-хоп-виконавці у створенні продукту;
  • Наскільки репутація репера важлива у співпраці з брендами;
  • Чим Фаррелл Вільямс відрізняється від інших реперів-дизайнерів;
  • Де межа в самовираженні артиста й створенні модних речей.