Тексти

Нацвідбір «Євробачення-2020»: редакція прогнозує результати першого півфіналу

СЛУХ

Перший півфінал нацвідбору на «Євробачення-2020» відбудеться 8-го лютого. Редакція СЛУХ прослухала всі пісні претендентів, поділилася думками щодо них та записала обговорення на диктофон.

Для матеріалу ми залишили найяскравіші цитати учасників обговорення, вирок для кожного артиста та остаточний прогноз по тому, хто вийде у фінал нацвідбору.

[О] — «Там, куди я йду»

— Максимально підходить під конкурс. Качова, така, щоб літом слухати.
— А оця труба — «Євробачення»-стайл.
— Але вона не хітова, надто складна. Я не можу проспівати приспів, не запам’ятався.
— ПРИСПІВ — ТОП.
— Притула вже готує запитання типу: «А шо там Дорн?» (гурт [О] випускає музику на лейблі Masterskaya, який заснував Іван Дорн, — прим. ред.)
— На фінал мають великі шанси.

Прогноз:

Думки редакції розділилися. Це дуже кайфова пісня, якій шлях у фінал, але є ризик, що навіть попри легке звучання аудиторії пісня може здатися складною.

Jerry Heil — Vegan

— Щоб ви розуміли, у попередньої пісні 5000 переглядів на Youtube, а ця вже має 600 тисяч.
— Не можу її слухати. Бісять її кривляння.
— Джеррі Хейл викликає емоції, в цьому й сенс.
— Але ж це пісня на соціальну тематику.
— «Бікос айм віган, віган» у голові засіло. Підтримка аудиторії має зробити свою справу.
— Позитив, приколи, танці — добрі емоції людям цінніші.
— Це якась типова пісня американська. В неї дуже американський образ.
— Головна її фішка — це оці «ОоООООоОоООООО». В нас народ таке любить.
— Найбільшу кількість лайків під кліпом набрав комент про те, що в пісні згадується Tinder. А це зареєстрована торгова марка, і тому в Джеррі Хейл можуть бути проблеми. У 2012-му ледь не дискваліфікували учасника від Сан-Маріно через згадку Facebook у пісні.

Прогноз:

Яскрава пісня, хоч і без відверто сильних моментів. Популярність співачки та позитивний образ разом із шоу без проблем мають вивести її в фінал.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Телеканал СТБ (@stbua)

Katya Chilly — «Піч»

— Це «Король Лев»?
— Ні, це я зранку прокинувся в селі. Це будильник.
— Насправді, як би смішно це не було, вона ж тоді на «Голосі» справді всіх розвалила і зникла. Це був найкращий виступ за всю історію шоу. Тож не будемо поспішати з висновками.
— Коротше, вона просто вийде обмотана у своїх буддійських речах, усі будуть шоковані, а потім ще як заспіває! Ми віримо, що це буде найсильніший виступ «Євробачення».

Прогноз:

Оскільки пісні ще немає (лише початок у вигляді крику), то важко робити висновки. Проте, згадуючи минулі виступи Каті, ми вважаємо її дуже сильною претенденткою не лише на фінал, але й на перемогу.

KRUTЬ — 99

— Це перша пісня, яку ми дослухали до кінця.
— Її пісня цікава тільки бандурою. Взагалі, етніка вже набридла. Сопілки це взагалі треш. Трембіта ще норм. Проте саме бандура сприймається ще як екзотика, може, зайде.
— Марина Круть має гарний бекграунд у вигляді участі на «Голосі країни» та «Х-Факторі». Мила, добра і приємна дівчина. Мені здається, що коли будуть брати у всіх інтерв’ю, вона всім сподобається.
— Дай Боже, щоб у неї все вийшло.

Прогноз:

Проблема пісні в тому, що вона однобока, той самий біт, ті самі акорди. Але вона дуже приємна та мелодична. Тепер справа за номером. Претендентка на вихід у фінал.

Go-A — «Соловей»

*пройшло 5 секунд пісні*

— АААААА!
— Все зрозуміло.

*з’являється сопілка*

— БІНГО! Тут є все. Народний вокал, сопілка, фольктроніка — все зібрали. Це те, що називається сучукрмуз. Максимальна його концентрація, така, що можна вмерти. Концентрована українізація.

— Як не крути, а я слухаю і мене качає. Подобається нам чи ні, проте народу має зайти.

Прогноз:

Гурт активно експлуатує класичні українські мотиви, це задовбало, але пісня качає, тому аудиторія може підтримати. Скоріше за все, гурт не пройде у фінал.

CLOUDLESS — Drown Me Down

— Схоже на пісню Лепса, яку йому написав прем’єр-міністр Росії.
— Почитала текст, думаю «ооо, вони пишуть про жагу до життя українського народу, про корупцію, про щось глибоке». Але читаю коментарі від гурту: «Вони намагалися нас потопити, але дивіться, де ми зараз!». Тобто це пісня про історію гурту.

Прогноз:

Це найбільш шаблонна пісня з усіх. Це єдина пісня, про яку можна точно сказати: вона нікуди не вийде.

GIO — Feeling So Lost

— Кажуть, що схожа на пісню Perfect від Еда Ширана, проте таке можна не тільки з ним порівнювати, а з великою кількістю інших виконавців.
— Така ж типово американська пісня. Я можу легко представити її у виконанні будь-якого іншого конкурсанта «Євробачення».
— Якби він співав українською, у нього, може, і були б шанси.

Прогноз:

Коли є враження, що звідкись вкрадено — це не може далеко зайти. У пісні немає обличчя, хоча за душу моментами бере. Фінал — навряд.

Assol — Save It

— Виступати з іменем, у якому є слово ass… Ну таке.
— О, це ж вона співала «Моя маамаа лучшая на свете»?
— Як так сталося, що перші чотири учасники відбору цікаві, а всі інші звучать вторинно? Мелодія повторює її вокал і вона зливається з ним, взагалі нечутно. Я ні артистку не запам’ятав, ні голос — нічого.

Прогноз:

Звучить, як типова пісня «Євробачення», нічим не відрізняється і не запам’ятовується, не викликає ніяких емоцій. У фінал не пройде.

Фінальний прогноз редакції СЛУХ по першому півфіналу нацвідбору на «Євробачення-2020»:

1. Katya Chilly
2. Jerry Heil
3. [O] / KRUTЬ
4. [O] / KRUTЬ
5. Go-A
6. Gio
7. Assol
8. Cloudless

Читайте також про всіх претендентів від України на конкурс «Євробачення-2020».