Тексти

Що таке Scary Beautiful — проєкт DJ Nastia, який об’єднав продюсерів з усього світу

Вікторія Мишкоріз

У листопаді 2020 року Анастасія Топольська, aka DJ Nastia, анонсувала аудіовізуальний музичний проєкт Scary Beautiful. Мисткиню підтримав український офіс Ballantine’s. Ініціатива втілює в собі концепцію True Music, яка підтримує незалежних артистів.

Розповідаємо, як проєкт об’єднав продюсерів-початківців з України та всього світу.

За формою Scary Beautiful мав стати менш стерильною версією проєкту Cercle, що поширює знання про культурну спадщину світу через призму електронної музики. В одному з інтерв’ю Анастасія Топольська зазначила, що першочергово планувала рухатись у напрямку світового масштабу. Під впливом наслідків пандемії COVID-19 задум зазнав трансформацій, а організатори отримали змогу задіяти більше ресурсів на локальному рівні. Команда вирішила підтримати продюсерів-початківців, допомогти світовій музичній спільноті, а також осягнути естетичну сторону страшної, «моторошної» краси навколо нас.

Відправною точкою Scary Beautiful став заклик DJ Nastia надсилати демозаписи та невидані роботи на її лейбл NECHTO. Менш ніж за два тижні після виходу публікації продюсерка отримала понад сто листів з невиданими «демками». Матеріал виявився дуже різноплановим, та врешті 15% артистів та продюсерів все ж пройшли відбір.

До проєкту захотіли долучитися сотні митців не лише з України, а й з Японії, Аргентини, Великобританії, Індії, Чилі, Словаччини, Німеччини та багатьох інших країн світу

Їхні матеріали DJ Nastia зіграла на п’яти спеціально підібраних для першого сезону Scary Beautiful локаціях України:

  • Закинута шахта в Морозівському вугільному кар’єрі, техногенний вигляд якого помалу повертає собі природні обриси;
  • Об’єкт «Чорнобиль-2», де розташована загоризонтна радіолокаційна станція «Дуга». Її обрали за унікальний вигляд і символізацію технологічного прогресу;
  • Руїни Тараканівського форту, також відомого як Дубенська фортеця, що має славу міста-привида;
  • Карпатська Верховина, яка хоч і має наймелодійніший музичний супровід, звертає увагу на те, що локація може занепасти через людську недбалість;
  • Наостанок — індустріальний завод «АрселорМіттал Кривий Ріг». Локація ризикує стати українською «Меккою» індастріалу, масштаб і потенціал якої резонує з жорстким «залізним» техно.

У виборі локацій організатори орієнтувались на баланс між візуальною складовою та концепцією проєкту. Основною складністю стала погода: зйомки відбувались у період пізньої осені, тож весь час доводилось підлаштовуватись під «вікна» між дощами.

Ось що пригадує керівник знімальної групи Ян Голуб:

«Логістика нескладна: у переважній більшості районів України є де переночувати в готелі. Це, звісно, не п’ять зірок, але ліжко та їжа завжди є. На останніх ділянках маршрутів потрібно бути готовим місити багнюку, штовхати авто й тягти на собі якісь важкі предмети: камери, генератор, мікшерний пульт та інше.

У Карпатах ми прокинулись під шум дощу, який мав тривати найближчі кілька днів. Та по обіді злива вщухла і за чотири години ми встигли підняти все обладнання на гору та записати і відзняти діджей-сет. Бонусом назбирали на вирубці купу опеньків, які нам у готелі люб’язно посмажили.

А от великі виробництва нерадо пускають чуваків з камерами на свої території. Домовитись з ними — це челендж. Комунікація з «АрселорМіттал» була приємною несподіванкою. Та якщо плануєте організацію подібних зйомок, будьте готові до обмежень з техніки безпеки: по ідеальному, на вашу думку, місцю для зйомки раз на півгодини може їздити спершу нерухомий кран. Засоби індивідуальної безпеки нам дозволили зняти з Насті лише на зйомці.

У Морозівському кар’єрі ми сподівались на монументалізм роторного екскаватору, а його рік тому розпиляли. Надалі ми попередньо оглядали локації перед виїздом основної команди. Сидячи у Києві, дуже важко уявити собі, як виглядають лісова вирубка, вугільний кар’єр, металургійне виробництво чи й те, який навколо різноманітний світ».

djnastia_07djnastia_06djnastia_04djnastia_05djnastia_03djnastia_02

Мені найбільше запам’ятались останні зйомки. Було дуже холодно, постійно доводилось стрибати, аби не замерзнути в комбінезоні на голе тіло. Випуск став найенергійнішим через це. Та й такий індастріал мені дуже до душі

— розказала DJ Nastia

Переглянути всі діджей-сети в межах Scary Beautiful можна у вільному доступі на YouTube.

«У мене була пауза в творчості, я нічого не очікував, і тут мені пише Настя. Їй потрібні були цікаві невидані роботи. Все, що я мав, просто не підходило. Тоді я почав працювати над новим матеріалом. Відчував, звісно, розгубленість, але думав: “Воу, я знову в строю, знову пишу”. Далі понеслося: якийсь матеріал підходив, якийсь — ні. Щось пішло на стрім Scary Beautiful та в збірку, ще частина — в сольний EP, який вийде цього року. Я не думав, що якось потраплю на NECHTO, у мене є стимул та творча мотивація, це дуже тішить», — поділився київський техно-артист Incorrect Waves, резидент лейблу Mystictrax. Його нові роботи прозвучали в декількох випусках Scary Beautiful.

Після подорожі Україною до фінальної селекції релізу від лейблу NECHTO увійшло 49 треків. Вони будуть опубліковані в форматі п’яти лонгплеїв, відповідно до кожного з випусків першого сезону Scary Beautiful. Перші дві платівки, NECH006 та NECH007, вже можна послухати та придбати на Bandcamp.

Реліз наступних трьох лонгплеїв серії Scary Beautiful заплановано на лютий-березень 2021 року. Другий сезон проєкту наразі на стадії препродакшену.

Дивіться також п’яту серію нашого документального серіалу «СПАЛАХ». Вона присвячена новому українському кіно.