Тексти

Arcade Fire, Placebo та інші: сучасні артисти, яких підтримував Девід Бові

Максим Комлєв

«Я вірю, що допомагаю розкритись талантам», — сказав Девід Бові в інтерв’ю на початку 2000-их. І це не пусті слова. До дня смерті легендарного артиста згадуємо сучасні гурти й виконавців, яких він любив, поважав, записував з ними пісні та виступав.

Arcade Fire

Один із двох гуртів, які Бові називав своїми улюбленими. Він був одним із найбільших шанувальників Arcade Fire та підтримав їх на початку шляху. У 2005-му вони разом виконали Wake Up з дебютного альбому канадців, який нині вважається класикою інді-музики.

На пісні Reflektor з однойменного альбому Arcade Fire також можна почути вокал Бові, але треба дуже постаратися.

«Девід Бові був одним із наших найранніших прихильників. Він не лише створив світ, який зробив можливим існування нашого колективу, він прийняв нас у ньому», — сказав Він Батлер, фронтмен Arcade Fire, незадовго до смерті Бові.

TV on the Radio

Наступним «молодим» улюбленцям Бові пощастило чи не більше, ніж Arcade Fire. Дейв Сітек, гітарист і саундпродюсер TV on the Radio, розказав, що після виходу дебютного альбому Desperate Youth, Blood Thirsty Babes пан Бові подзвонив йому і запропонував зустрітися. Той спочатку подумав, що його розігрують.

На наступному проривному альбомі гурту Return to Cookie Mountain є пісня Province за участі Бові. За його пропозицією TV on the Radio записали кавер на пісню Heroes для благодійного альбому War Child Presents Heroes у 2009-му.

Placebo

Культовий для покоління 2000-х колектив сподобався Бові, коли той почув їхнє демо. Ще до виходу дебютного альбому Placebo виступали на його розігріві в 1996 році. Девід Бові запросив їх зіграти на концерті до свого 50-річного ювілею у Madison Square Garden.

Взаємна любов і повага вилилися у запис пісні Without You I’m Nothing. Причому співак сам попросив гурт переписати трек з його участю. Ця версія вийшла синглом.

За рік після цього Placebo та Бові зіграли кавер на 20th Century Boy старого глем-рок-гурту T.Rex на церемонії BRIT Awards 1999. Placebo також виконали цю пісню у фільмі Velvet Gold Mine про епоху глем-року. Девід Бові та Іггі Поп стали прообразами головних героїв стрічки.

Донні Маккаслін

Нью-Йорк, камерний джаз-клуб. На сцені грає саксофоніст, фронтмен власного бенду Донні Маккаслін. Він трохи нервує, тому що в залі сидить Девід Бові. Невдовзі після концерту Бові електронним листом запросить Маккасліна та його гурт для запису свого останнього шедевру, Blackstar.

Це реальна історія знайомства легенди та досвідченого музиканта, який до того випустив купу сольних альбомів, сформував власний колектив, записувався з іншими джазменами, отримав три номінації на премії «Греммі».

Те, що його гурт може назавжди бути пов’язаний з Бові, не бентежить Маккасліна.

«Записуючи альбом, ми знайшли особливий зв’язок та вийшли на новий рівень. Для мене асоціація з Бові особлива. З цим альбомом я відчуваю, що зробив те, що мав зробити».

Читайте також про трьох легенд панк-року, які знищили себе до останку.