Тексти

Піратський метал і нінтендокор: 9 найдивніших музичних жанрів

Данило Панімаш

Музичні жанри все більше мутують, зливаються з іншими і породжують нові. Межі стираються, і от вже емо інтегрується у реп, а постпанк — у поп-музику. І все ще є жанри, які дійсно можуть здивувати.

Vaporwave

Це навіть не стільки музика, скільки окрема музична субкультура, яка з’явилася на просторах інтернету. Vaporwave звертається до естетики 1980–1990-х, це електронний мікс з різної безликої фонової музики, яка могла б звучати в супермаркеті чи кав’ярні. Або як саундтрек до кіберпанку.

Simpsonwave

Інтернет породжує монстрів. Simpsonwave — тому підтвердження. Це той самий vaporwave, тільки накладений на відривки культового мультсеріалу «Сімпсони» в кислотних тонах. Так, з цієї фігні зробили окремий жанр для гіків. Ні, слухати це не обов’язково.

Narcocorrido

Наркокорридо — це специфічний піджанр мексиканського корридо. Однак лише з однією поправкою. Традиційний корридо як жанр склався під час Мексиканської Революції. Наркокорридо — це музично те саме, а от тематично… Музиканти цього жанру присвячують пісні наркобаронам, романтизують кримінал і відрізані голови противників картелів. Тож наркокорридо можна сміливо назвати мексиканським блатняком.

Emo Rap

Хіп-хоп у 2010-х роках почав схрещуватися з різними неочікуваними жанрами та породжувати мутантів. Хто ж знав, що коли-небудь на цій планеті з’явиться емо-реп? Депресивна музика з гітарними переборами під біти, сумними та емоційними текстами і хмільним голосом, який співає чи начитує — незрозуміло. Але це атмосферно і дуже сумно. Аж до сліз.

Pirate Metal

Унікальний піджанр хеві-металу, який співають пірати для піратів і про піратів на спеціальному піратському жаргоні. Якщо ви втомилися від драконів і ельфів, то беріться за піратський метал. Нехай ваше волосся майорить на вітру, поки ви берете на абордаж ворожий корабель.

Nintendocore

Цей жанр створений спеціально для людей від 30 років, які ще пам’ятають ігрову приставку Nintendo. Уявіть собі метал із 8-бітними музичними вставками з ігор давніх, як кістки мамонта, приставок. На виході отримуємо комічний 8-бітний авангардний метал. Але є і цілком електронні експерименти з цим саундом.

Bubblegum Dance

При довгому прослуховуванні цієї музики можуть початися незворотні процеси у мозку. Bubblegum Dance — це піджанр євроденсу, але ще солодший — приблизно, як полуничний сироп у країні рожевих поні. Одним із найвідоміших гуртів цього жанру був Aqua, та якщо ви не чули — не страшно. Тексти пісень — тільки про щастя, а музика змусить вас розбити динаміки. Це безглузде танцювальне щастя ні для кого.

Kawaii Metal

Японію неможливо осягнути розумом. Інколи її взагалі не осягнути нічим. Адже коли на екрані під рик гітар з’являються дві маленькі дівчинки і починають милими голосами співати якусь солодку поп-пісню, то весь світ перевертається з ніг на голову. Це і є Kawaii Metal — взаємовиключні параграфи, суміш суворого металу та милого японського попу.

Wizard Rock

Ще одна дичина з просторів інтернету — музика, яка пишеться по всесвіту «Гаррі Поттера». І, напевно, пишуть її гіки та навіжені фанати. Обережно, у піснях є спойлери! Не рекомендується це слухати під час читання романів Джоан Роулінг.

Читайте також, що нового послухати з української музики на цей місяць.