Тексти

10 помилок на концертах, які ми благаємо не робити

Максим Комлєв

Існує легенда про людей, які не курили в натовпі під час концерту, не розштовхували людей, пробиваючись під сцену, не знімали його на телефон від початку до кінця і в них відвалилися дупи. Ці та інші концертні гріхи ми зібрали в цьому матеріалі. Прочитайте і не робіть так.

Не купуйте квитки у лівих контор або з рук

Про це кажуть давно, а після сумнозвісної історії на концерті Imagine Dragons почали ледь не кричати.

Просто запам’ятайте та вбережіть себе від проблем: квитки краще купувати тільки в офіційних квиткових сервісів.

Приходьте вчасно,
ще краще — завчасно

Після концертів гості часто пишуть: «Що за фігня? На квитку написано, що концерт о 19:00, а почалося все через дві години!».

Запам’ятайте: зазвичай час, вказаний на події, афіші чи на квитку, — це час відкриття дверей. Організатори у день концерту завжди пишуть у соцмережах, коли саме на сцену виходить артист. 

Та це не значить, що приходити добре за п’ять хвилини до початку. Краще зайти раніше й зайняти комфортне місце.

Не штовхайтеся і не пробивайтеся силоміць під сцену

До речі, про місце. Круто, що ви хочете бути якомога ближче до сцени. Але якщо так, то займайте місце під клубом зранку чи приходьте за годину до відкриття дверей. Бісить, коли люди пробиваються під сцену, зневажаючи інших. Крайня фаза — обійти людину та стати перед нею, закривши огляд. Не робіть так.

Їжу та воду залиште
деінде

Найпростіше правило, про яке чомусь забувають. Охорона не пропустить вас із пляшкою води чи залишеним після обіду сендвічем, а ви цим затримаєте інших перед входом у клуб. Воно вам треба? Ні. Не те щоб ми закликали викидати їжу чи виливати воду — її завжди можна віддати безхатченкам чи собакам.

Будь ласка, не беріть рюкзак із собою або зніміть його в залі

Про це правило слід пам’ятати не лише на концертах, а взагалі в усіх громадських місцях.

Оптимально — це залишити рюкзак чи сумку вдома, на роботі або ж у друзів у машині, якщо є така можливість. Якщо ні, то зніміть його, перебуваючи в залі. Особливо якщо все ж плануєте завзято пробиватися до сцени, не жаліючи ліктів і людей.

НІ, НЕ ТРЕБА ПІДНІМАТИ ДІВЧИНУ
НА ПЛЕЧІ

Просто не треба і все.

Благаємо.

Дуже дякуємо заздалегідь.

Забудьте про телефони та, не приведи боже, селфі-палиці

Повага — головна риса концерту. Ми не маємо нічого проти бажання зняти трохи відео на пам’ять, АЛЕ Ж НЕ КОЖНУ ПІСНЮ АБО ВЕСЬ КОНЦЕРТ. Подумайте про інших. І взагалі — як часто ви переглядаєте зняті відео?

Не кричіть,
коли грає тиха пісня

Якщо не поважаєте інших, то поважайте хоча б артиста. Вам знайомі моменти, коли грає тиха ніжна пісня під акомпанемент гітари чи взагалі акапельно, а в залі хтось кричить, свистить або робить іншу дічь? Так, це боляче. А тепер уявіть, як почувається у цей момент артист.

Світити спалахом в артиста — гріх

Ще трохи про повагу до виконавця. Деякі можуть наваляти за таку грубість просто зі сцени або ж перервати концерт. І, знову ж таки, поставте себе на їхнє місце. У вас були випадки, коли сліпило від спалахів? Приємного тут мало. А якщо їх десять+? Отож.

Не паліть у натовпі

Літній сезон позаду, концерти на відкритих локаціях восени трапляються рідко, але про це правило не варто забувати. Якщо палите, то вийдіть з натовпу або знайдіть спеціально відведене для цього місце.

Тепер ви знаєте, як бути зразковими хлопчиками та дівчатками на концерті. Сміливо передавайте цей матеріал друзям і привчайте їх до культури походів на концерти.