Про факапи і невдалі проекти
Я попереджав, що я в плані роботи я максимально нудний хлопець (сміється). Тому в мене факапів не було. Перед тим, як я починав працювати в рекламі, мене попереджали: «Готуйся, це винос мозку, купа правок».
Але вийшло так, що я завжди знаходжу правильну траєкторію спілкування із замовником, розумію, чого він хоче і яка емоція йому потрібна. У кожного свій інсайт. Пару годин у мене йде на формування ідеї, а весь наступний день — на створення першого драфту.
У мене було два незакінчених проекти по рекламі. Але це відбувається через нерозуміння того, що хоче клієнт. Він показує форму, ти її реконструюєш, а виявляється, що потрібна була зовсім інша форма. І ти намагаєшся її зробити один раз, другий, третій. У результаті клієнт знаходить іншого композитора і мучиться вже з ним.
Закінчується це все тим, що замовник йде на спеціалізовані стоки з готовою музикою і через півроку знаходить там те, що йому потрібно. Але все це не через те, що ти погано працював, а через те, що клієнт сам спочатку не знав, чого хотів.
Мені простіше працювати завдяки тому, що я свого часу слухав досить багато різножанрової музики. Коли клієнт дає вступні дані по тому, що він шукає, я одразу розумію, чому і як має працювати трек.
Мені не потрібно витрачати час на аналіз, що це за музика. Я швидко розумію, що це соул 1970-х або диско-панк початку 2000-х. Я розумію, на яких інструментах це писалося, моменти з метою зведення безпосередньо для цього жанру і навіть соціально-економічні процеси тих часів.
У мене немає заготовок або заздалегідь написаних чернеток. На написання однієї чернетки йде один день, а далі йде процес коригувань. Ситуацій, в якій я б не потрапив у інсайт клієнта з першого разу, на моїй пам’яті практично не було.