Тексти

Найкошмарніші латиноамериканські поп-пісні

Данило Панімаш

Є гарні пісні, є пісні погані. Ще є пісні ніякі. А є окремий вид латиноамериканських пісень, які в’їдаються настільки, що нагадують якийсь вірус, біологічну зброю.

Їх крутять по радіо найчастіше, їх показують по телебаченню, і, почувши ці пісні один раз, їх вже неможливо позбутися. Згадуємо найбільш дратівливі латиноамериканські хіти на всі часи, які назавжди залишаться в нашому серці й будуть роз’їдати нас зсередини з моменту прослуховування і до самої смерті.

1

Los Del Rio — Macarena

Мабуть, головний латино-музичний кошмар всіх часів — це пісня Macarena від двох веселих дідів із гурту Los Del Rio. Це лише одна, але не остання з пісень, яка була придумана Сатаною для того, щоб перетворити земне життя на пекло. Після першого ж прослуховування Macarena настільки врізається у пам’ять, що вилікуватись можливо тільки за допомогою штучної амнезії, якщо це взагалі реально. Хоча і це не допоможе, тому що рано чи пізно цю пісню все одно десь почуєш, і вона залишиться з тобою назавжди. Ееее, макарена, ау.

2

Las Ketchup — Las Ketchup Song

Пілар, Росіо, Лола та Лусія не дуже морочились як з назвою свого гурту, так і з назвою свого єдиного хіта. Навіщо придумувати велосипед, коли в твого батька, славетного іспанського музиканта, прізвисько «Томате»? Сімейний гімн «Асере е, а, ехе» — це біологічна зброя масового ураження. По-перше, після декількох прослуховувань від пісні починає нудити, особливо коли вона звучить з кожної праски. По-друге, пісня викликає неконтрольовані рухи руками — «синдром ножиць». І щасливі ті, хто пережив цю сплановану атаку на центральну нервову систему.

3

Luis Fonzi & Daddy Yankee — Despacito

Ця таємнича хвороба з’явилась у 2017-му році. Першою великою зоною ураження став YouTube. Саме там ця інфекція під назвою Despacito почала жерти людей, і якщо подивитись на сьогоднішню дату, стане зрозумілим, що наслідки катастрофічні. За півтора роки хвороба з’їла більшу частину населення планети — 5,3 мільярдів людей. Чисельність населення на 2018 рік — 7,5 мільярдів, тож можна зробити висновок, що два мільярди, скоріш за все, щасливо живуть без інтернету, радіо і телебачення. Оскільки вакцину від цього жаху ще не зробили, то ми їм заздримо.

4

Shakira — Objection (Tango)/Whenever, Whenever

Співачка Шакіра випустила у 2001 році проривний альбом Laundry Service, на якому були дві жахливі у своїй геніальності пісні, від яких світ, мабуть, ніколи не прийде до тями. Вони називались Objection (Tango) і Whenever, Whatever. До такого подвійного удару ніхто не був готовий. Кожні півгодини одну з цих кошмарних пісень крутили на радіо чи по каналам О-TV з Enter Music, і інколи здавалося, що іншої музики взагалі не існує. Shakira на хінді означає «богиня світла», але її світло ледь не залишило після себе випалену пустелю.

5

Lou Bega — Mambo №5

Мамбо — це кубинський музичний стиль і танець, який став дуже популярним серед латиноамериканських громад США та у країнах Карибського басейну завдяки кубинському композитору Пересу Прадо. Однак німецький музикант угандійсько-італійського походження Давид Лубега перетворив спекотну мамбо-пісню класика на монструозну потвору, яка у 2001 році дістала всіх настільки, що журнал Rolling Stone у 2007-му включив її до списку найдратівливіших хітів. Підтверджуємо та пишаємось колегами.

6

Michel Telo — Ai Se Eu Te Pego

2011 рік став фатальним для музичного світу, адже вийшла пісня Мішела Тело під назвою Ai Se Eu Te Pego. Однак ми знаємо її як мобільний вірус «носса носса». Як ще пояснити, що вона була встановлена у якості рингтона на кожен другий смартфон? «Носса носса ассім восе мі мата» викликає подразнення мозку та бажання стрибнути під трамвай чи з розбігу вдаритись об стіну головою кожен раз, коли це створіння похмурого бразильського генія починає десь звучати.

7

Carrapicho — Tic, Tic Tac

Хто б міг подумати, що «Мальчик хочет в Тамбов» — це не оригінальний хіт на усі часи, особливо на пострадянському просторі, а лише російськомовна версія бразильської пісні Tic, Tic Tac авторства гурту під назвою Carrapicho. А знаєте, як перекладається Carrapicho з португальської? РЕП’ЯХ. Це не випадково, адже один раз почувши Bate Forte o Tambor (чи «Мальчик хочет в Тамбов», яка різниця), цей мотив доведеться потім дуже довго і безуспішно вишкрібати з голови.

8

Kaoma — Lambada

Французько-бразильський гурт Kaoma став всесвітньо відомим завдяки лише одній пісні — Lambada. Цікаво, що цей хіт на всі часи є плагіатом композиції іншого гурту — Los Kjarkas. Kaoma програли суд, однак продовжили виконувати свою безкінечну ламбаду й далі. Вокалістку Лоалва Браз спіткала страшна доля — її готель у Ріо-де-Жанейро пограбували, а співачку вбили і спалили разом з викраденим автомобілем 19 січня 2017 року.

9

Ricky Martin — Livin’ La Vida Loca

Наприкінці 90-х років Рікі Мартін розтопив чимало сердець, а скільки їх він ще й розтоптав, історія замовчує. Однак, за образом палкого красеня насправді ховається той самий диявол, адже тільки диявольським промислом можна роз’яснити шалений успіх пісні Livin’ La Vida Loca. Є думка, що сповідь, пост і молитви допоможуть її забути, однак ми не перевіряли.

10

Juanes — La Camisa Negra

Коли люди потрапляють у пекло, там звучить саме ця пісня. Тільки справжній садист міг її придумати, і ним став Хуан Естебан Арістісабаль Васкес, більш відомий як Juanes. Здається, що ця мелодія ніколи не закінчиться, і буде повторюватись і повторюватись, без кінця і без краю. Тільки той, хто ненавидить інших людей міг придумати цю пісню, цю слабку долю, цей гітарний перебор і цю вокальну партію. La Camisa Negra викликає почуття того, що ти знаходишся у заручниках, але ніхто про це не знає і порятунку ніколи не буде. Ця пісня буде звучати вічно, тож або змиріться, або пийте антидепресанти.