Тексти

Рік з виходу «Пушки»: чого досягла alyona alyona за цей час? / Підсумки

Максим Комлєв

8 квітня 2019 року alyona alyona випустила дебютний альбом «Пушка». Тоді ми переконалися — вона прийшла всерйоз і надовго, і хайп перших кліпів не був марним. Тепер ми пригадуємо, чого Альона Савраненко досягла за цей час.

«Пушка» наробила галасу не тільки в Україні, але відкрила реперці дорогу в Європу. Вона вже має контракт з польським представництвом найбільшого хіп-хопу лейблу світу Def Jam. Ми зібрали мапу її концертів, премії, відгуки світових ЗМІ та інші здобутки.

Концерти

За рік alyona alyona дала 74 виступи. З них 25 — у Європі. В середньому це 6 концертів на місяць. Непогано, як для виконавиці, що голосно заявила про себе лише восени 2018-го.

Виступи на фестивалях

Хайп навколо Альони Савраненко привернув до неї увагу європейських фестивалів і міжнародних шоукейсів. Реперка виступила на Reeperbahn (перша українка в історії фестивалю), Haldern Pop, FusionIceland Airwaves, Pohoda Festival, великих шоукейсах Talinn Music Week і Eurosonic та інших фестивалях.

Минулого року також стався перший виступ alyona alyona на одному з найбільших фестивалів Європи Sziget Festival.

Загальна мапа концертів включає Білорусь, Польщу, Чехію, Естонію, Німеччину, Фінляндію, Ізраїль, Італію, Словаччину, Угорщину, Литву, Ісландію, Францію, Австрію, Нідерланди та інші країни.

ЗМІ про реперку

Як і у випадку з фестивалями, про alyona alyona активно писали ЗМІ не тільки в Україні.

Навесні минулого року видання The New York Times внесло її до списку 15 найцікавіших нових артистів з Європи, а в кінці 2019-го британське видання The Guardian відмітило серед 50 нових артистів 2020 року.

Ще раніше про неї написав Vogue, а цього березня Forbes помістив реперку у список Forbes 30 Under 30.

У нас про неї, звісно, теж згадували. Видання «Фокус» поставило Альону Савраненко на 96-те місце в рейтингу «100 найвпливовіших українців», який вийшов минулого року.

Кліпи та кількість переглядів

У день виходу «Пушки» вийшов кліп на однойменну пісню. Далі — ще 5 кліпів, які зібрали близько 8 000 000 переглядів разом.

Додайте сюди кілька лірик-відео, кліпи на спільні пісні з іншими артистами та отримаєте красиву цифру. І це ми не згадуємо відео на треки, що вийшли до альбому.

Пісні з іншими артистами

За рік фітів у alyona alyona назбиралися чимало. Пригадайте ту саму пісню про мамку та падло з Аліною Паш.

Далі — патріотичний трек і кліп з реп-тріо Kalush, яке Альона активно просувала.

Реперка вийшла і за межі свого жанру. Потрапила на альбом MONATIK і виступила з ним на НСК «Олімпійський», а також записала одразу дві пісні з Джамалою, й обидві круті.

Українські та міжнародні премії

Тут теж усе тіп-топ. Пригадуємо головні перемоги:

  • ANCHOR Award 2019. Міжнародна музична премія з єдиною номінацією — «Найкращий новий артист». Переможця обрало журі, до якого зокрема входив Тоні Вісконті — продюсер культових альбомів Девіда Бові, Thin Lizzy, Manic Street Preachers та інших.
  • RAP.UA AWARDS 2019. У номінації «Реліз року» за альбом «Пушка» та «Відкриття року».
  • YUNA 2020. У номінації «Найкращий хіп-хоп-хіт» за «Падло» разом з Аліною Паш.
  • Aprize 2020. У єдиній номінації «Найкращий альбом року».
  • Незалежна премія Women in Arts 2020. У номінації «Жінки в музиці».

Слухайте також нашу підбірку найкращої музики за березень.