NFT і музика
Нещодавно NFT отримав популярність у музичній сфері. Альбом електронного музиканта 3LAU на 33 треки з токеном на кожний продали за 11,6 мільйона доларів. При тому, що альбом вийшов у 2018 році та доступний на цифрових платформах.
The Weeknd отримав за NFT-реліз свого невипущеного треку в єдиному екземплярі 2 мільйони доларів.
Kings of Leon стали першим гуртом, який продав свій альбом як NFT.
Grimes продала свої картини, отримавши за них 6 мільйонів доларів.
Таких прикладів безліч, і виникає логічне питання — а чому, власне, хтось взагалі цим займається, а інші витрачають шалені гроші?
Для авторів логіка проста: NFT — новий і зрозумілий вид монетизації своєї творчості. Особливо для тих, хто не має великої фан-бази, натомість має відданих фанів. Такому артисту набагато легше продати свій NFT-реліз на спеціалізованій платформі, ніж чекати на виплати зі стримінгів, які навряд чи будуть значними.
Для покупців NFT — можливість підтримати свого кумира і отримати унікальну плюшку від нього. Згаданий раніше 3LAU продав 33 токени свого альбому, найдорожчий з яких дарував можливість покупцю замовити у музиканта трек.
NFT — це також історія про колекціонування. Придбаний токен варто зберігати, особливо якщо він прив’язаний до об’єкта, проданого в єдиному екземплярі. Колись точно наступить момент для його вигідного продажу.