Тексти

Українські артисти та соціальні проблеми: від гендерної рівності до екології

СЛУХ
ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ

В Україні та світі так багато невирішених проблем, що, здається, ми все більше грузнемо під їхнім тиском. Екологія, хвороби, бездомні тварини, жорстокість, ксенофобія, і все це на фоні соціально-економічної кризи…

На щастя, існує безліч соціальних ініціатив від різноманітних фондів та організацій, які допомагають зменшити кількість проблем і взагалі звертають на них увагу. І дуже часто музиканти нагадують про важливі речі, які відбуваються навколо. Артисти — це головні лідери думок та провідники ідей у суспільстві.

Премія Jäger Music Awards теж розуміє важливість їхньої участі у соціальному житті країни. Цього року серед номінацій премії для локальних музикантів з’явилася нова категорія — «Соціальна ініціатива», в якій нагородять артиста або функціонера, що своїми діями чи творчістю позитивно вплинув на зміни в суспільстві. Податися на премію можна до 9-го жовтня включно.
Щоб податися на номінацію «Соціальна ініціатива», потрібно:
  • описати ваш проєкт
  • вказати адресу сторінок проєкту в Facebook та Instagram.
Подати заявку
Jäger Music Awards — є ініціативою легендарного бренда німецького лікеру Jägermeister, спрямованою на підтримку української незалежної сцени.

Ми розповідаємо про українських артистів, які звертають увагу на важливі речі, які ми не завжди помічаємо. Вони беруть участь у благодійних марафонах, говорять про проблеми екології та гендерної рівності та агітують за безпечний секс в умовах епідемії СНІДу в Україні. Читайте та головне — не залишайтеся байдужими.

Різні.Рівні — одна з найпотужніших музичних акцій 2020 року

Національний Демократичний Інститут спільно з агенцією ISD Group презентували проєкт «Різні.Рівні», покликаний нагадати про рівність усіх людей незалежно від гендеру, раси, статі, релігійних уподобань, тощо. А ще — заповнити пробіли в знаннях українців щодо ЛГБТК+.

Результатом стала надзвичайно натхненна і крута пісня, в якій заспівали Alina Pash, Сергій Бабкін, Constantine, LATEXFAUNA, YUKO, [O], KRUTЬ і музику до якої написав Євген Філатов.

Пісня є інтерактивною. На платформі проєкту слухач має 10 секунд наприкінці пісні, щоби записати свій голос підтримки ЛГБТК+-спільноти. В результаті людина отримує унікальний варіант пісні зі своїм побажанням, який можна завантажити чи поділитися ним у соцмережах.

«Друга Ріка» і кампанія проти СНІДу
У 2017 році гурт «Друга Ріка» взяв участь у кампанії з профілактики ВІЛ «З презервативом — як по нотах» в рамках всеукраїнської кампанії «Не дай СНІДу шанс!». Ініціаторами виступили Посольство Федеративної Республіки Німеччина, GIZ, UNAIDS, Центр громадського здоров’я та МОЗ України.
«Друга Ріка» дали спільний концерт разом з німецьким гуртом Van Holzen і закликали українців відповідально ставитися до свого статевого життя і користуватися презервативами.

Музичний марафон на підтримку медиків

21 травня 2020 пройшов благодійний музичний онлайн-марафон «Сміливе серце» на підтримку медиків, які опинилися в авангарді боротьби з коронавірусом. Концерт транслював телеканал М1, а на зібрані кошти організатори планували закупити засоби захисту для лікарів.

У першому марафоні взяли участь «Бумбокс», «Друга Ріка» та Alina Pash. Другий марафон пройшов 30 травня з alyona alyona, Максом Барських, NIKITA LOMAKIN та ALEKSEEV.

ONUKA і екологія
У 2018 році вийшов другий альбом ONUKAMOZAЇKA. Алан Бадоєв зняв кліп на пісню STRUM, який мав на меті привернути увагу до забруднення навколишнього середовища і важливості сортування сміття.
Музиканти разом із громадською організацією NoWasteUkraine («Україна без сміття») запустили акцію ECOSTRUM. Вони призвали шерити кліп, а всі кошти від монетизації на YouTube-каналі обіцяли перерахувати на підтримку роботи сміттєсортувальних станцій. А ми зробили гру про Нату Жижченко та її боротьбу.

Alina Pash та Freel проти гендерних стереотипів

У 2019 році Національний Демократичний Інститут провів дослідження, яке показало, що 77% українців прагнуть до зміни традиційних чоловічих і жіночих ролей у суспільстві. У червні організація запустила кампанію «Почути одне одного», одним з етапів якого стала пісня Alina Pash і Андрія Фріла «Не пили» і кліп на неї.

У іронічному відео Аліна та Фріл продемонстрували абсурдність відносин у класичній патріархальній сім’ї, в якій чітко розподілені ролі: чоловік — добувач, мисливець, а жінка — берегиня домашнього вогнища. І що такі відносини, коли жодна зі сторін не чує іншу, є деструктивними.

СТАСІК, alyona alyona та Alina Pash у соціальній рекламі
Співачки знялися у соціальній рекламі зоозахисної організації DOG MA за підтримки UA Animals — «Забий на породу». Головний меседж — зламати стереотипи про важливість породи собаки,  звернути увагу на бездомних тварин і донести важливість відповідальності людини перед тими, кого приручили.
За даними The Washington Post, Україна увійшла у першу десятку країн з найбільшою кількістю безхатніх тварин. Також приводом для рекламного ролика став той факт, що після виходу голлівудських блокбастерів на кшталт «101 далматинець» та «Люди в чорному» у світі зростає попит на ту чи іншу породу. А коли хайп на них спадає, безвідповідальні господарі здають тварин у притулки.

MONATIK і благодійність

У 2019 році, на свій 33-ій день народження MONATIK запустив соціальний проєкт, спрямований на допомогу новонародженим дітям із вадами розвитку та їхній супровід у реанімаційному відділенні Інститут педіатрії, акушерства і гінекології.

Також MONATIK підписав з дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ Меморандум про взаєморозуміння у сфері захисту прав дітей. Головна мета — просування позитивних практик і захисту здоров’я молоді в Україні та донесення важливості тестування на ВІЛ.

А під час карантину MONATIK взяв участь у соціальному проєкті Міністерства освіти України і знявся у якості учня в онлайн-уроках географії для учнів 8-го класу та англійської для десятикласників.

Проєкт «Даруй повітря»
Пандемія коронавірусу мобілізувала численні благодійні проєкти. Комьюніті-агенція OMGagency в партнерстві з Українською біржею благодійності запустила проєкт «Даруй повітря», мета якого — зібрати кошти на 24 апарати штучної вентиляції легень, по одному на кожну область.
Збір коштів повинен був завершитися у травні великим онлайн-концертом, в якому взяли участь YUKO, alyona alyona, KALUSH, «СКАЙ», Христина Соловій, Jerry Heil, Go-A та багато інших українських зірок.

alyona alyona проти кібербулінгу та насильства

Головна реперка країни вийшла на стежку війни з несправедливістю та жорстокістю, і правильно. Спочатку вона підняла тему булінгу в однойменному треці та кліпі на неї. А нещодавно випустила кліп на пісню «Сумно», в якому зіграла Анастасія Лугова. Дівчину в потязі «Укрзалізниці» побив та ледь не зґвалтував чоловік.

Цим кліпом alyona alyona закликала не мовчати про насильство і звертатися по допомогу за будь-яких його проявів.

Нагадаємо, що податися на премію Jäger Music Awards можна до 9-го жовтня 2020 включно. А якщо ви тільки починаєте свій шлях у якості музиканта, то обов’язково подавайтеся у номінацію Young Blood, в якій у вас є можливість виграти сертифікат на покупку музичного обладнання, зйомку кліпу та видання на вінілі вашого релізу.
Подати заявку і ознайомитися з умовами можна за посиланням.

Читайте також про нову українську музику, яка війшла у вересні.