Тексти

13 українських електронних альбомів 2020, які варто послухати

Данило Панімаш

Українська електронна сцена — окремий світ, в якому проходять дуже живі, проте не завжди помітні пересічному слухачеві процеси. Розповідаємо про 13 електронних альбомів українських виконавців, які ми помітили та радимо вам.

Kotra — Намір

Дмитро Федоренко, засновник лейблу Kvitnu, випустив надзвичайно міцний альбом експериментального постіндустріального техно. Масивний, задушливий саунд і зубодробильні біти — для цього релізу треба мати особливий настрій та атмосферу, щоб повністю відчути його звукові нюанси.

Bunht — Subliminal Winds

Суміш IDM та ембіенту від електронного музиканта Ярослава Татарченка, учасника гурту Tonka. Настрій змінюється протягом усієї подорожі зворушливими мелодіями та похмурими ембіентовими пластами. Цілісний і різноплановий альбом, на якому чутно велику роботу з тишею та акцентами.

Monoconda — Low Light

Олександр Філоненко, саундпродюсер і засновник проектів Tape Flakes, Aero Benin та «Борис Фен» випустив міні-альбом, який став другим релізом його проекту Monoconda. Тривожна, кінематографічна музика, яка може стати чудовим саундтреком до космічної чи полярної експедиції.

Hidden Element — Comparisons

Київський електронний дует Hidden Element випустив брейкбітовий міні-альбом, присвячений людській схильності до порівнянь усього з усім і втраті себе у цьому нескінченному потоці. Важкі біти начебто віддаляються, а тоді знову обвалюються.

Koloah — Borderlines

Ще один яскравий брейкбітовий альбом з космічним саундом від Дмитра Авксентьєва (Koloah, Voin Oruwu, Ecobird). На цьому релізі Дмитро занурився у дослідження кордонів людських і вселенських масштабів.

Bejenec — Small Songs For Big Dancefloors

Офіційно оголошуємо цей рік роком брейкбіту. Принаймні в Україні. Данило Сенічкін не відстає від тренду, новий альбом Bejenec — це три треки дикої суміші з брейкбіту, UK Garage і техно.

Astronata — Universe

Ната Сміріна, вокалістка Pur:Pur, об’єднался з електронним музикантом Іллею Місюрою (Dub Beans). Дует випустив дуже агресивний, якщо не сказати істеричний міні-альбом з чотирьох абсолютно різних треків, у яких спільне одне — вокал Нати.

Sun Halø — Piano Joint

Кайфовий та різноманітний альбом від електронного музиканта Sun Halø, на якому можна почути хіп-хоп, тріп-хоп і навіть елементи сучасного джазу в дусі BADBADNOTGOOD, як на однойменному треку.

Sun Halø — Kupala Night

Альбом, присвячений святу Купала — дню літнього сонцестояння, який вважається точкою найвищого розквіту природи. Суміш звуків природи на кшталт дощу, пташиних співів, шелестіння листя із заспокійливими ембіентовими шарами і мінімалістичними та невибагливими мелодіями.

SHIP HER SON — Ratten

Дебютний альбом техно-індастріалу в дусі ранніх Ministry та Front 242 від дніпровського дизайнера Антона Шиферсона. П’ять ритмічних треків на пряму бочку з дуже похмурою атмосферою.

Whaler — Noncommon Sense

Красивий IDM від харків’янина Максима Меркулова. Посеред треку Odensa взагалі з’являється зворушливе фортепіано, яке органічно з’єднує дві половини композиції. А на треці Glass Castles з’являється вокал Майї Реневич, вокалістки шугейз-гурту neyemia grue та скрімо-гурту the worst is yet to come.

batacat — Nylon And Bleach

Міні-альбом від Андрія Антоновського, українського музиканта, який мешкає у Барселоні. Це три атмосферних треки на пряму бочку, які одночасно нагадують про саунд 1980-х і пульс 1990-х.

VRODA — Senses

Дебютний міні-альбом луганчанина Давида Майбороди aka VRODA. Тривожний і крутий бейкбіт, який виходить за межі абстрактних ідей та звучання. Так, один із треків присвячений трагедії у Нових Санжарах, що відбулася на початку пандемії COVID-19, коли жителі закидали камінням автобус зі своїми ж земляками, яких евакуювали з Китаю. А трек Panic Attack дійсно може викликати панічну атаку при достатньому рівні емпатії та довіри.

Читайте також про найкращі українські пісні першого півріччя 2020.