Українська електронна сцена — окремий світ, в якому проходять дуже живі, проте не завжди помітні пересічному слухачеві процеси. Розповідаємо про 13 електронних альбомів українських виконавців, які ми помітили та радимо вам.
Тексти
13 українських електронних альбомів 2020, які варто послухати
Kotra — Намір
Дмитро Федоренко, засновник лейблу Kvitnu, випустив надзвичайно міцний альбом експериментального постіндустріального техно. Масивний, задушливий саунд і зубодробильні біти — для цього релізу треба мати особливий настрій та атмосферу, щоб повністю відчути його звукові нюанси.
Bunht — Subliminal Winds
Суміш IDM та ембіенту від електронного музиканта Ярослава Татарченка, учасника гурту Tonka. Настрій змінюється протягом усієї подорожі зворушливими мелодіями та похмурими ембіентовими пластами. Цілісний і різноплановий альбом, на якому чутно велику роботу з тишею та акцентами.
Monoconda — Low Light
Олександр Філоненко, саундпродюсер і засновник проектів Tape Flakes, Aero Benin та «Борис Фен» випустив міні-альбом, який став другим релізом його проекту Monoconda. Тривожна, кінематографічна музика, яка може стати чудовим саундтреком до космічної чи полярної експедиції.
Hidden Element — Comparisons
Київський електронний дует Hidden Element випустив брейкбітовий міні-альбом, присвячений людській схильності до порівнянь усього з усім і втраті себе у цьому нескінченному потоці. Важкі біти начебто віддаляються, а тоді знову обвалюються.
Koloah — Borderlines
Ще один яскравий брейкбітовий альбом з космічним саундом від Дмитра Авксентьєва (Koloah, Voin Oruwu, Ecobird). На цьому релізі Дмитро занурився у дослідження кордонів людських і вселенських масштабів.
Bejenec — Small Songs For Big Dancefloors
Офіційно оголошуємо цей рік роком брейкбіту. Принаймні в Україні. Данило Сенічкін не відстає від тренду, новий альбом Bejenec — це три треки дикої суміші з брейкбіту, UK Garage і техно.
Astronata — Universe
Ната Сміріна, вокалістка Pur:Pur, об’єднался з електронним музикантом Іллею Місюрою (Dub Beans). Дует випустив дуже агресивний, якщо не сказати істеричний міні-альбом з чотирьох абсолютно різних треків, у яких спільне одне — вокал Нати.
Sun Halø — Piano Joint
Кайфовий та різноманітний альбом від електронного музиканта Sun Halø, на якому можна почути хіп-хоп, тріп-хоп і навіть елементи сучасного джазу в дусі BADBADNOTGOOD, як на однойменному треку.
Sun Halø — Kupala Night
Альбом, присвячений святу Купала — дню літнього сонцестояння, який вважається точкою найвищого розквіту природи. Суміш звуків природи на кшталт дощу, пташиних співів, шелестіння листя із заспокійливими ембіентовими шарами і мінімалістичними та невибагливими мелодіями.
SHIP HER SON — Ratten
Дебютний альбом техно-індастріалу в дусі ранніх Ministry та Front 242 від дніпровського дизайнера Антона Шиферсона. П’ять ритмічних треків на пряму бочку з дуже похмурою атмосферою.
Whaler — Noncommon Sense
Красивий IDM від харків’янина Максима Меркулова. Посеред треку Odensa взагалі з’являється зворушливе фортепіано, яке органічно з’єднує дві половини композиції. А на треці Glass Castles з’являється вокал Майї Реневич, вокалістки шугейз-гурту neyemia grue та скрімо-гурту the worst is yet to come.
batacat — Nylon And Bleach
Міні-альбом від Андрія Антоновського, українського музиканта, який мешкає у Барселоні. Це три атмосферних треки на пряму бочку, які одночасно нагадують про саунд 1980-х і пульс 1990-х.
VRODA — Senses
Дебютний міні-альбом луганчанина Давида Майбороди aka VRODA. Тривожний і крутий бейкбіт, який виходить за межі абстрактних ідей та звучання. Так, один із треків присвячений трагедії у Нових Санжарах, що відбулася на початку пандемії COVID-19, коли жителі закидали камінням автобус зі своїми ж земляками, яких евакуювали з Китаю. А трек Panic Attack дійсно може викликати панічну атаку при достатньому рівні емпатії та довіри.
Читайте також про найкращі українські пісні першого півріччя 2020.