Тексти

Альтернатива Києву: 10 незаїжджених локацій для зйомок кліпів в Україні

Максим Комлєв

Хтось мав це зробити. Розповідаємо про місця в Україні (крім Києва), які також стануть влучними локаціями для зйомок кліпу.

Foals, Stormzy, Netta, Charlie XCX, Hot Chip, Nothing but Thieves, Hurts — список артистів, які за останні роки зняли кліпи в Києві, тягне на десятки імен. І ми, власне, не проти, але Україна — це не лише столичний пустир і Троєщина.

Зібрали 10 красивих, дивних і просто яскравих місцин і об’єктів з різних куточків України, які вже чекають на знімальну групу.

Джарилгач

Чималий острів у Чорному морі, частина Херсонської області. Тут можна зустрічати заходи сонця, за якими літають на Мальдіви та Балі. Білий пісок, дика природа, степи, старі маяки — чим не варіант для тропічного кліпу?

Тунель кохання

Дуже попсова, але від того не менш магічна локація в Рівненській області. Взагалі дивно, що тут досі не зняли кліп (виправте нас, якщо помиляємося). Універсальне місце: вдень можна розіграти романтичну історію, а вночі — параноїдальний трилер.

Голубі озера

Красивих озер в Україні більше, ніж артистів з сопілками в піснях. Голубі озера в Чернігівській області вигідно розташовані (три години на машині від Києва), одне з них має форму серця (зараз усі знімають на квадрокоптер), тут красиво в будь-яку пору року.

Буцький каньйон

Будівля розваленої ГЕС, гребля, сплави, водоспад, гранітні брили та скелі — бінго, а не локація. Тут катаються на байдарках і займаються скелелазінням, і каньйон у Черкаській області вже зачекався на красивий кліп, де він зіграє головну роль.

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

Якби фільм про Гаррі Поттера знімали в Україні, режисер би не мав питань щодо локації. Тут ідеально все: і будівля, і території навколо, і парк за університетом.

Вилкове

Постапокаліптична Венеція по-українськи в Одеській області. Справді унікальне місто Вилкове розкинулося в дельті Дуная. Аналог каналам, проритим уздовж вулиць, знайти важко. І якщо Венецією ви нікого не здивуєте, то кліп у такому місці одразу зробить касу у вигляді переглядів.

Оптимістична печера

Якщо київська станція метро «Арсенальна» найглибша у світі, то це — найдовша гіпсова печера (понад 260 км). Вона розташована у Тернопільській області, тут купа тунелів і ходів, гроти, велике підземне озеро і навіть облаштовані для життя табори з чистою питною водою. Знімати тут тіснувато, холодно та стрьомно, зате який досвід.

Заліщики

Ще одне диво Тернопільської області. На перший погляд це ще одне звичайне місто на заході України. Але придивіться до території навколо і як Заліщики вписали в ландшафт. З певного ракурсу місто схоже на півострів, який омиває Дністер, а з материком воно з’єднується мостом. Унікально? Ще б пак.

Тараканівський форт

Старовинна оборонна споруда в Рівненській області впишеться у сценарій з битвою або великим рейвом. Так і бачимо, як у казематах розливають пиво та коктейлі.

Загоризонтна радіолокаційна станція «Дуга»

Чорнобиль і місто-привид Прип’ять уже засвітилися в кліпах Pink Floyd і Delphic, але не велетенська станція та диво радянських інженерів, що стоїть поряд. «Дуга» вражає своїм розмірами та зловісною атмосферою, яка без проблем відчувається навіть через фото. А тепер уявіть, як вона пробиратиме на відео.

Таких місць в Україні безліч, тому хотілося б частіше бачити їх у кліпах.

Читайте також про 9 видів кліше, які використовуються в українських кліпах.