Продовжуємо публікувати плейлісти людей, чий смак нас цікавить. На черзі добірка Андрія Баштового — головного редактора інтернет-видання The Village Україна. Він зібрав пісні, «щоб вимкнути світло і влаштувати персональну похмуру вечірку з вином».
Плейлісти
Плейліст: що слухає Андрій Баштовий — головний редактор The Village Україна
1
Lebanon Hanover — Gallowdance
Правильний берлінський дарквейв. Це, мабуть, еталонний гурт цього жанру. Під них можна або нескінченно бродити вулицями, або випадково випити все вино, яке є вдома.
2
Boy Harsher — LA
Плейліст заявлений, як дарквейв. Не додати Boy Harsher було би гріхом. Музично сприймаю їх як «американську версію Lebanon Hangover під екстазі». Вмикаю на кожній вечірці.
3
She Past Away — Durdu Dünya
Єдиний турецький гурт у моєму плейлісті. Обидва його учасники вже звалили у Європу, бо вдома їм не дуже комфортно. Хто не танцює під She Past Away, той не має серця.
4
Cabaret Nocturne — Blood Walk
Колись випадково натрапив цього бельгійського продюсера. Знаю лише, що цей жанр можна назвати electronic slo-mo. Хоча підозрюю, що бовкнув щойно музичну нісенітницю. Це найхайповіший трек, але там багато крутого ще.
5
Larry Gus — Belong to Love
Мене з ним спочатку віртуально, а потім наживо познайомив Сергій Вовк із KAMA. Ларрі — нехайповий котик із лейблу DFA Records. Його лайви — атмосферна грецька істерика.
Якось я потрапив на лекцію Ларрі в Києві — мені значно комфортніше слухати музику, коли розумію контекст, у якому вона створена. Larry Gus — колись забитий хлопчик із Салоніків, переконаний, що не має музичного слуху. Він творить музику наполегливим багатогодинним комбінуванням нестереотипних семплів. Співає другу вокальну партію у цьому треку Kate NV (вона теж із DFA Records, грала в Києві).
6
Wardruna — Helvegen (feat. Aurora)
Цей трек впізнають всі, хто дивився серіал «Вікінги» (там навіть соліста гурту Ейнара Селвіка можна розгледіти в коротких епізодах). Пісня про смерть і пам’ять про загиблих. Давно стежу за гуртом — як на мене, це найкрутіше, що існує сьогодні в неофолку.
Я спеціально обрав лайв-версію з Aurora — уже кілька років співачка ніяк не залишить мій плейліст. Заздрю усім, хто встиг подивитися документалку про неї на цьогорічному онлайн-фестивалі Docudays, бо я сам не встиг.
7
Crystal Castles — Not In Love (feat. Robert Smith)
Якось потрапив на лайв Crystal Castles на Zaxidfest (дякую, Якове Матвійчук) — мене розмазало просто. Тоді вже з новою вокалісткою вони виступали в Україні на наступний день після виходу свіжого альбому. У Crystal Castles є багато wow-треків, але кавер на Platinum Blonde за участі Роберта Сміта з The Cure сюди впишеться найкраще. І взагалі я обожнюю кавери. Самих The Cure вирішив не додавати — це було би надто передбачувано.
8
Sneaker Pimps — Kiro TV
Я більше люблю Sneaker Pimps у їхньому передсмертному стані, коли вокалістом став Кріс Корнер. Потім на могилі Sneaker Pimps народились мої улюблені IAMX. Намагаюсь потрапляти на кожен лайв IAMX в Україні, але обставини часто проти мене.
Якось Кріс у інстаграмі заспойлерив теку на своєму робочому столі, вона називалась Sneaker Pimps. Але я дарма радів поверненню, бо закінчилося воно так само, як і всі мої спроби робити музику, — нічим.
9
The Dø — Miracles Back in Time
«How about holding a bomb full of miracles?». Випадково натрапив на лайв цього фіно-французького дуету на радіо KEXP. Якраз там я і викопую більшість неформатної музики для себе.
10
Maribou State — Feel Good (feat. Khruangbin)
Khruangbin до мене потрапили теж із KEXP. Трек з Maribou State особливо вдалий: люблю таке електронне звучання. У решті треків Khruangbin складно відгадати епоху, до якої вони належать.
11
Arcade Fire — The Suburbs
Дуже пізно відкрив для себе Arcade Fire. Але це така доросла усвідомлена трушна любов (така сама історія в мене з Radiohead). Найстрашніше — це коли слухаєш їх і здається, що вони звертаються саме до тебе. Пишу це зараз і аж мурашки по шкірі.
12
The Kills — Siberian Nights
Ідеально ж — без зайвих людей на сцені, драм-машина, гучні гітари. Не стомлююся постійно повертатися до цього дуету. Дуже люблю вокал Елісон Моссхарт (у The Dead Weather також).
13
Radiohead — Daydreaming
Найсвітліший трек з усіх, які коли-небудь чув. Він працює, як хороший психотерапевт. Це з мого улюбленого альбому Radiohead.
14
Modeselektor — Who (feat. Tommy Cash)
Modeselektor радить слухати Том Йорк, а хто я такий, щоби сумніватися в музичному смаку Тома Йорка? Якщо я правильно розуміюся на музичній математиці, то Moderat + Apparat = Modeselektor. А Tommy Cash — це естонський геній. Я не стомлююся дивуватись усьому, що робить самопроголошений Kanye East. Цим треком зберігаю даркову атмосферу, але розганяю темп плейліста.
15
Young Fathers — Toy
Лайви Young Fathers — отак я уявляю трушні шаманські ритуали. Young Fathers для мене відкрив Сергій Кейн із текстом про вільну шотландську музику на Comma (його робили якраз до референдуму про незалежність Шотландії). Вони та Slaves — мої улюблені привози проекту Selector Live від British Council.
16
Flohio — Wild Yout
Минулого року пощастило — я потрапив на київcький мікро-лайв Flohio. Наживо видно, що британо-нігерійська виконавиця тримати зал ще вчиться (або просто перед нею надто вдало виступили Alina Pash та Alyona Alyona, забравши увагу на себе). Але від того не менш кайфово слухати вуличні грайм-треки у записі.
17
slowtai — Drug Dealer
Тайрон — черговий доказ у моєму плейлісті, що я не дарма стежу за Mercury Prize. Особливо ціную запаковані в треки Slowtai політичні пасхалки. Більшість моїх друзів знають його за фіти зі Skepta. Але для мене Slowthai — це найцікавіше, що відбуваєтсья на грайм-сцені сьогодні.
18
YOURA — PRAKTIKA
Найкращий лайв Brave! Factory 2019. З усіх проектів Бардаша цей — найцілісніший. Думаю, Youra — це найкрутіше опрацювання естетики промислового українського Сходу, регіону (на жаль) мені мало зрозумілого і мало відомого. А ще я дуже люблю все, що робить Оля Бабич як арт-директорка.
19
Die Antwoord — Open the Door (feat. Panther Modern)
Мій улюблений трек зі свіжого альбому House of ZEF. Один із найкращих лайвів UPark-2019 (моє персональне перше місце тоді абсолютно несподівано завоював Дорн). Для мене вулична естетика південно-африканських гетто компенсує надмірну комерційність живих виступів Die Antwoord.
20
Enter Shikari — Interlude (The Erised Remix)
Знову чітерство від мене — додаю у плейліст один трек, але два крутих гурти. При всій повазі до The Erised (мені їх дуже бракує) це — найкрутіший трек гурту, як на мене.
21
Koloah — Opening
Дуже раджу слухати цей альбом на великій гучності вночі у машині. Opening я послухав дорогою на інтерв’ю з Дімою Авксентьєвим — і з питань лишилося тільки: «Як йому взагалі вдається створювати таке?!?!». А ще дуже логічно завершувати плейлист треком із назвою Opening.
Слухайте також плейліст для танців удома від Вані Клименка, саундпродюсера та менеджера alyona alyona та Kalush.