Український фольк пройшов довгий шлях на велику сцену. Сотні років він існував у селах, де пісні, знання про народний вокал і виготовлення народних інструментів передавалися з покоління в покоління.
«Вусатий фанк», пісня та фестиваль «Червона рута», фестиваль Країна мрій та Революція Гідності назавжди змінили ставлення до українського фольку, який став основою сучасної української музики.
Як це сталося — розповідаємо в першій серії нашого документального серіалу «СПАЛАХ».
У центрі нашого фільму — люди, життя яких нерозривне з фольком:
- Влад Троїцький і ДахаБраха. Їх не признавали справжні фольклористи, але вони прославили українську етнічну музику по всьому світу.
- Ната Жижченко. Онука майстра народних інструментів мріє відновити їх масове виробництво.
- Юлія Юріна з гурту YUKO. Дівчина, яка народилася в Росії, почала співати українські народні пісні та зрештою переїхала до України.
- Олег Скрипка. Про те, як гурт «ВВ» заграв фольк у Європі та створення фестивалю «Країна Мрій».
- Віталій Бардецький. Дослідник історії української музики та феномену «вусатого фанку».
- Михайло Тафійчук. З трембітами майстра народних інструментів Руслана виграла «Євробачення-2004», а Дмитро Мазуряк з гурту KAZKA навчався у нього і вирішив продовжити цю історію.
- Аліна Паш. Виконавиця з Закарпаття про місцеві традиції та як ця естетика перейшла в її творчість.
- Нова українська сцена. Історія про те, як молоді виконавці почали експериментувати з елементами фольку та назавжди змінили сучасну українську музику.
Прем’єри всіх серій серіалу відбуватимуться на YouTube-каналі СЛУХ. Підписуйтесть та ставте дзвіночок, щоб не пропустити.