Радіостанції та проблема дотримання квот.
Новини
Статистика.
Чи дотримуються українські радіостанції квот
Сьогодні Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення випустила звіт щодо квот на радіо.
Нагадаємо, що за законом частка українських пісень, що звучать в ефірі, має бути не менша 30%. Трохи менша вона для тих радіостанцій, в ефірі яких звучить не менше 60% пісень офіційними мовами ЄС — 25%.
Отже, за результатами моніторингу загальнонаціональних і місцевих радіостанцій за перше півріччя 2018 року маємо такі результати:
- Станції показують позитивну тенденцію. В ефірі загальнонаціональних радіостанцій квоти перевиконуються на 24%, а місцеві і регіональні мовники — на 18%.
- Української мови в ефірі також стало більше. В порівнянні з першою половиною 2017 року її частка зросла на 3% на загальнонаціональних станцій, а в ефірі місцевих та регіональних — на 5%.
Порушники теж є. Цього року було виписано найбільший штраф за недотримання квот — 327 842 грн. Його отримала радіостанція «Пятница».
- Загалом наше радіомовлення можно умовно розділити на три групи. В першу входять ті станції, де української музики найбільше: «Країна FM» (100%), «Промінь» (99%), «Українське радіо» (92%) і «Культура» (76%).
- Друга група — різножанрове радіо («Радіо НВ», «П’ятниця», «Шансон», «Перець», «Наше Радио — Украина»). Середній показник україномовного контенту тут — 40%.
- До третьої групи увійшли радіостанції, в ефірі яких не менше 60% складають пісні на офіційних мовах країн ЄС (Hit FM, «Люкс ФМ», Kiss FM, «Мелодія»). Вони повинні заповнювати ефір української музики на 25%. Тут норма перевиконується на 5%.
Найбільше української музику ставлять радіостанції Рівненської (81%), Тернопільської (78%), Івано-Франківської (65%), Волинської (60%), Сумської (59%) та Львівської областей (54%).
З 8 листопада 2018 року квоти збільшаться: частка україномовних пісень в ефірі зросте до 35%, а частка україномовних програм — до 60%.
Також читайте про українських виконавців, які підкорили Захід.