Адаптуючись до нових реалій, організатори фестивалю соціальних інновацій і нової музики Plan B запустили проєкт «На карантині з Plan B». Це 5 тижнів лекцій і дискусій від українських і закордонних експертів для тих, хто задіяний у соціальних і культурних проєктах. Увечері та вночі — виступи у прямому ефірі від локальних артистів.
Новини
Plan B тепер онлайн: яким буде фестиваль нової музики та соціальних інновацій
Цьогорічний фестиваль Plan B, що базується в Харкові, мав відбутися у живому форматі у квітні. Саме в день оголошення карантину (12 березня) організатори розмістили всю зовнішню рекламу, яку поспіхом довелося знімати. Попри різку зміну обставин, фестиваль змогли перенести в онлайн-формат.
«На карантині з Plan B» розпочинається сьогодні, 23 травня, і триватиме до липня. Традиційно буде денна (освітня) програма і нічна (музична).
Для кого цей фестиваль, які теми будуть обговорюватися та що по музиці — ми дізналися в організаторів. А поки можете поставити нагадування, щоб не пропустити старт першого дня о 18:00.
5 тижнів — це прямо дуже багато. Чому вирішили робити такий тривалий проект?
Це звучить як великий проєкт для офлайну, але онлайн має свою специфіку. Люди втомлюються від перенасиченого ефірами простору, особливо якщо працюють щодня за комп’ютером і проводять онлайн-мітинги.
Будемо проводити події раз-два на тиждень, тож перед нами стоїть важливе завдання — представити не тільки проєкти, що «на слуху», а й проєкти з маленьких міст, самобутні й не менш цікаві.
Виходить, ми ніби взяли офлайновий фестиваль і розтягнули його в часі: багато музики, багато розмов на актуальні теми, але розподілені в часі достатньо, щоб люди встигли засумувати й знову до нас прийти.
Навіщо робити онлайн-фестиваль зараз, якщо восени він напевне пройде в звичному форматі?
Не хотіли чекати на осінь. Це ще дуже нескоро, і є речі, які можна зробити вже зараз. Наприклад, Idea Boot Camp: це наш проєкт, у рамках якого ми допомагаємо авторам суспільно корисних проєктів докрутити їхні ідеї. Ментори можуть зустрічатися з командами у Zoom для консультацій, і, власне, вже другий тиждень це роблять. А до жовтня у команд могло багато що змінитися.
У Plan B є лозунг — «Change the game» («Змінюй гру»), тому ми стежимо за трендами, змінами й тим, що стосується нової музики та інновацій. У такий час важливо все, що відбувається, пропустити через нашу спільноту, підняти важливі теми, надати корисні поради, не бути просто спостерігачами, а діяти та підтримувати одне одного. Ми звикли постійно контактувати з нашою аудиторію, музикантами, спікерами, партнерами, й нам важко відмовчуватись.
Для кого цей фестиваль? Яка цільова аудиторія?
Є дві основні групи людей, які до нас приходять. На освітню частину Plan B Day йдуть ті, хто задіяний в культурних або соціальних проєктах, члени громадських організацій, а також ті, хто хоче робити щось значуще, але ще не зовсім впевнені, що та як. Люди, які вже це роблять, дуже зайняті та мотивовані. Вони шукають корисну інформацію про досвід інших країн та людей, контакти тих, з ким можна співпрацювати.
На музичну частину Plan B Night йдуть ті, хто любить концерти та вечірки, активний двіж, слухати щось нове й незвичне, тусуватися.
На онлайн-проєкті ми чекаємо значно ширшу аудиторію, яка до цього або мало знала, або просто не доїжджала до Харкова на фестиваль. Це дозволяє стирати кордони й залучати людей з усієї України — від великих міст до маленьких населених пунктів. Було б дуже круто побачити тих, хто вперше доєднається до нашої спільноти онлайн, на оффлайн-події 8–11 жовтня.
Ви пишете, що буде можливість підтримати учасників фінансово. Як саме?
Ми закладаємо в бюджет гонорари для менторів Idea Boot Camp, музикантів (максимально, наскільки можемо). Завжди це робимо і для офлайн-, і для онлайн-форматів.
Оренда техніки у підрядників, робота перекладачів, модераторів, зарплата для команди — це теж підтримка. Адже багато людей залишилися без частини прибутків або взагалі без грошей. Також на деяких вечірках будемо писати про наших партнерів та публікувати посилання, де їм можна задонатити.
Давайте трохи відкриємо завісу програми. Назвіть 5 тем з денної частини: лекції, воркшопи, теми дискусій, щось таке.
У денній програмі проєкту ми беремо фокус на теми музики та культури, підприємництво, організації подій, соціальних інновацій, зміни в комунікаціях та суспільні виклики, будуть воркшопи з фактчекінгу, фандрейзингу та дизайну соціальних проєктів.
А що по музиці?
Протягом п’яти тижнів будемо знайомити з різними формаціями електронної музики та локальними артистами. Наприклад, до нас вже приєдналися виконавці та діджеї з Харкова, Слов’янська, Торецька, Сєвєродонецька, Івано-Франківська, Києва, Львова. Далі програма буде тільки доповнюватись.
Дуже радимо звернути увагу на програму від формацій Shum.Rave, «Культура Звука», Detali, «Культурні Хулігани». Впевнені, вам буде цікаво спостерігати, як робиться нова музика та формуються музичні спільноти в різних куточках України, створюючи єдиний культурний ландшафт.
Перший ефір відбудеться в Харкові з 18:00 до 03:00 вже 23 травня. О 18:00 розпочнеться серія інтерв’ю про музичну сферу. Організатори таких формацій, як Katacult, Nechto, Rhythm Buro та River Port з Києва, Night Ambassadors зі Львова, Detali з Івано-Франківська розкажуть, як трансформується музична галузь.
З 21:00 та до 03:00 ночі — онлайн-вечірка від резидентів та друзів харківської музичної спільноти «Культура Звука». Шість пар діджеїв гратимуть свої сети спина до спини впродовж 6-ти годин. Ви почуєте брейкбіт, мінімал та діп-техно, електро, эйсид, транс і хаус.
Слідкувати за ефірами можна на Facebook-сторінці фестивалю та в Інстаграмі. Новини оперативно закидуються в Телеграм-канал.
Дивіться також концерт Vivienne Mort на нашому YouTube-каналі, який відбудеться сьогодні.