4-го листопада Верховна Рада підтримала президентський закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки культури, туризму та креативних індустрій». Зазначені галузі отримають державну підтримку, зокрема знижену ставку ПДВ у розмірі 7%.
Новини
Верховна Рада ухвалила закон про державну підтримку культури
Законопроєкт №3851 підтримали 293 народних депутати. Основна мета закону — впровадження податкових механізмів для надання державної підтримки сферам культури, туризму та сектору креативних індустрій з метою недопущення їх стагнації задля збереження і створення нових робочих місць, як повідомляє Укрінформ.
Що це означає для концертної сфери? Відповідає Дмитро Феліксов, співзасновник і керівник концертної агенції VIRUS Music і квиткового оператора concert.ua.
«Наразі складно усвідомити важливість цих змін, тому що вся галузь у локдауні й застосувати нові поліпшення неможливо.
А ще й тому, що велика частина підприємців (організаторів подій) вели свою господарську діяльність, використовуючи можливості спрощеної системи оподаткування. Такий підхід забезпечував мінімальну з можливих податкову ставку, але дуже сильно сковував роботу через наявність лімітів та інших обмежень.
Що ж зараз?
- ПДВ 7%. Для тих, хто раніше ніколи не платили ПДВ, поясню — це податок не з обігу (як багато хто думає). Організатор подій буде сплачувати податок як різницю між отриманим ПДВ від продажу квитків і витратами з ПДВ.
- Також дуже важлива зміна — те, що імпорт послуг нерезидентів у сфері культури тепер оподатковується за ставкою ПДВ у розмірі 7%. Це дасть можливість оплачувати міжнародних артистів, не вимиваючи гроші з обігу. Оскільки в тому самому податковому періоді такі витрати ставляться у дохід і витрату.
- Третє стосується так званих додаткових благ. При роботі з артистами організатор події завжди повинен оплачувати, крім гонорару, ще проживання, дорогу, харчування артиста і всієї групи. Раніше такі витрати повинні були обкладатися 18% прибуткового податку і 1,5% військового збору. Тепер це 0.
Що буде далі? Далі всі ці зміни повинні осмислити, прийняти і застосувати всі учасники ринку.
Ухвалення цього закону дасть можливість українським організаторам робити більше подій і брати на себе великі ризики»
Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України, так прокоментував ухвалення законопроєкту в своєму Telegram-каналі:
«Це рішення, без перебільшень, рух вперед для сфери, якій у коронавірусний час найважче. Тепер представники галузі зможуть існувати, плануючи завтрашній робочий день для своїх підприємств та співробітників. А ще — створюючи новий якісний національний культурний, туристичний продукти та продукти креативних індустрій.
Сьогоднішнє рішення стане поштовхом для культурної галузі до розвитку, у тому числі й через створення нових робочих місць, що унікально у часи пандемії»
Читайте також про експеримент німецьких вчених, які довели, що традиційні концерти під час пандемії можливі.