Австрійські дослідники з Віденського університету проаналізували ефект від пісні «1-800-273-8255» репера Logic, назвою якого став номер «телефону довіри».
Новини
Після виходу пісні «1-800-273-8255» репера Logic кількість самогубств у США знизилася
У періоди підвищеного інтересу до пісні рівень самогубств у США знижувався, а кількість дзвінків у службу допомоги зростала. Результати дослідження були опубліковані в британському науковому журналі The BMJ.
Logic випустив «1-800-273-8255» за участі Алессії Кари та Khalid у квітні 2017 року. Всі складові пісні об’єднані темою психологічної допомоги для попередження самогубства:
- Назва — телефон американської національної телефонної лінії для попередження самогубств;
- Текст — від імені хлопця, який хоче покінчити з життям, але дзвонить на службу порятунку та змінює рішення;
- У кліпі хлопець збирається накласти на себе руки, тому що близькі й друзі не приймають його сексуальну орієнтацію. Наразі відео має понад мільярд переглядів.
За інформацією Служби попередження самогубств у США, через три тижні після виходу пісні кількість дзвінків на телефон довіри виросла на 27%, а відвідуваність сайту Служби — на 100 тисяч переглядів.
27 серпня 2017 року Logic виконав пісню на церемонії MTV Music Awards. Наступного дня кількість дзвінків виросла на 50%, а пісня почала стрімко підійматися в чарті Billboard Hot 100 і зрештою опинилася на третьому місці.
28 січня 2018 року Logic також виступив із «1-800-273-8255» на «Греммі».
Три періоди — 34 дні з виходу, після виступу на MTV Music Awards і на «Греммі» — спричинили найбільшу увагу до «1-800-273-8255» та обговорення у Twitter, говорить дослідження. Проаналізувавши інформацію та зіставивши її зі статистикою самогубств і кількістю дзвінків у Службу, вчені дійшли висновків, що в ці періоди в США знижувався рівень самогубств.
Графік показує кількість дописів у Twitter із згадкою Logic та «1-800-273-8255» (число зростало в дні випуску треку та кліпу, а також після виступів репера на MTV VMA та «Греммі»), кількість дзвінків на «телефон довіри» та рівень самогубств.
На лінію допомоги подзвонили 9915 разів, що на 6,9% вище очікуваної кількості звернень. Кількість самогубств зменшилася на 245 випадків — це на 5,5% нижче прогнозів.
Своїм дослідженням вчені хотіли зрозуміти, чи могла пісня викликати ефект Папагено — коли люди, що планували самогубство, не коять його через інформацію у ЗМІ та інфополі про можливі варіанти допомоги.
Як повідомляє видання TJ, посилаючись на результати дослідження, воно демонструє асоціативний, не прямий причинно-наслідковий зв’язок.
Доцент кафедри психіатрії Університетського коледжу Лондона Александр Пітман у рецензії на роботу відзначає, що для виявлення більш явної закономірності потрібно зібрати додаткові дані про вікову, статеву, етнічну приналежність аудиторії пісень та вказати інформацію з біографічними групами людей, у яких знизився рівень самогубств.
Читайте також про те, як сольна пісня фронтмена гурту «Фіолет» стала хітом у TikTok і Spotify.