Успіх представників K-pop у світі впливає на економіку, культуру, а відтепер і на освіту в країні походження цього музичного жанру — Південній Кореї. У місцевих школах дітей почали навчати грі на музичних інструментах, співати й танцювати як зірки жанру, повідомляє Hromadske.ua з посиланням на матеріал ABC News.
Новини
K-pop став шкільним предметом у Південній Кореї
Зазначається, що K-pop у Південній Кореї визнаний на урядовому рівні як галузь потенційного зростання. Вона приносить чималі гроші: за дослідженням міністерства культури, спорту й туризму країни, перша англомовна пісня гурту BTS під назвою Dynamite поповнила казну країни на понад 1,5 мільярда доларів після того, як очолила чарт Billboard Hot 100.
Як результат, батьки починають сприймати K-pop не просто як забавку, а як сферу, в якій їхні діти можуть реалізуватися. Через це у школах Південної Кореї створюють спеціальні класи, де діти вивчають другу мову, навчаються танцювати, грати на музичних інструментах, співати, давати концерти.
«K-pop-музика має величезну додану вартість — це не не тільки про музику й контент, жанр дуже сильно впливає на виробництво й послуги провідних компаній. Також K-pop формує позитивний бренд Південної Кореї, а це приводить до економічного росту, який навіть описати важко», — розповів оглядач К-рор-індустрії Кім Хен-Сік.
Однією зі шкіл, яка запровадила уроки K-pop, стала середня школа Kwangchon у провінції Чунгам. Заклад змінив назву — тепер це Школа корейської поп-музики та виконавчих мистецтв, і отримав понад 10 мільйонів доларів інвестицій від місцевого управління освіти — воно взяло на себе всі витрати, зокрема купівлю музичних інструментів, а також зробило навчання безплатним — батьки повинні оплатити тільки проживання в гуртожитку.
Шкіл, які запроваджують K-pop як частину формальної освіти, у Південній Кореї уже понад десять. У країні впевнені: K-pop матиме позитивний вплив на економіку країни і сприятиме появі нових робочих місць.
Читайте також про заборону на К-рор у Північній Кореї — громадянам КНДР загрожує до 15 років ув’язнення через південнокорейський контент.