15 березня по всьому світу під офісами Spotify пройшли мітинги #JusticeAtSpotify (#СправедливістьуSpotify), на яких музиканти та працівники музичної індустрії закликали стрімінгову платформу до діалогу. Все через фінанси.
Новини
Музиканти по всьому світу вийшли на протести під офіси Spotify. Вони вимагають змін у фінансовій системі платформи
Акція організована Об’єднанням музикантів та дружніх працівників (Union of Musicians and Allied Workers). Вони закликають Spotify до більш прозорих бізнес-відносин та зміни системи виплат, орієнтованої на користувачів — за такими правилами виконавець отримує один цент за одне прослуховування.
Кампанія на протест запустилася у жовтні 2020 року — тоді більш ніж 28 000 музикантів підписали петицію, яка закликала Spotify зберігати чесні відносини з музикантами. Акції протесту пройшли в 10 містах США та більш ніж 20 містах в Австралії, Європи, Азії, Центральної та Південної Америки.
Marching in NYC for #JusticeAtSpotify thank you @MusicWorkers for co-sponsoring and providing the soundtrack pic.twitter.com/8PZsQbh1v8
— Union of Musicians and Allied Workers (@UMAW_) March 15, 2021
За словами організаторки спілки та музикантки Марі Реґаладо, зміни мають відбутися якомога швидше:
«Вартість компанії виросла втричі, але не підвищила виплати виконавцям ані на пенні. Зараз музиканти по всьому світу не мають роботи, поки технологічні гіганти заробляють мільярди. Музика — це праця, і ми хочемо справедливу плату за цей труд».
Однією з ключових проблем є участь лейблів у отриманні грошей від прослуховувань пісень на стримінгових платформах — за контрактом, кошти від прослуховувань розподіляються між виконавцем і лейблом.
Також частину коштів отримує дистриб’ютор лейблу. За даними видання Consequences Of Sound, у 2019 році найбільші лейбли світу Universal Music Group, Sony Music Group і Warner Music Group заробляли на стримінгах по одному мільйону доларів за годину.
До того ж, у 2017 році фінські дослідники повідомляли, що пісні найпопулярніших виконавців (найпопулярніші 0,4%) отримують 9,9% усіх роялтіс. За даними дослідження, використання іншої моделі могло скоротити процент роялтіс популярних артистів до 5,6%.
Як повідомляє видання Billboard, Spotify не прокоментував протести.
Читайте також про те, чому британські музиканти заробляють менше 7500 гривень на рік зі стримінгів.