Ряд депутатів пропонують змінити деякі закони України щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах та заборонити відтворення музичної продукції з росії.
Новини
У Верховну Раду подали проєкт закону про заборону російської музики на радіо та телебаченні України
Відповідний законопроєкт №7273 зареєстрували у Верховній Раді 11 квітня. Згідно з ним пропонується змінити Закон України «Про культуру» та доповнити його пунктом наступного змісту:
«На період до звільнення всіх окупованих українських територій та припинення агресії з боку Російської Федерації заборонити на території України відтворення аудіовізуальних творів у виконанні громадян і резидентів держави-агресора на радіо, телебаченні, в розважальних закладах, громадському транспорті (у комунальних та приватних перевізників), в закладах освіти, закладах культури та відпочинку, готельного та ресторанного бізнесу, кінотеатрах, громадському просторі тощо».
Що буде з квотами
Також депутати пропонують вдосконалити Закон України «Про телебачення і радіомовлення». Це той самий закон, який вже змінювали у 2016 році для введення квот на українські пісні на радіо.
Згідно з дев’ятою статтею Закону, у загальному обсязі мовлення кожної телерадіоорганізації не менше 50 відсотків має становити «національний аудіовізуальний продукт або музичні твори українських авторів чи виконавців», у радіопрограмах музичні твори українських авторів і виконавців повинні становити не менше 50 відсотків загального щотижневого обсягу мовлення.
У тому ж Законі визначено, що телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення (крім випадку, передбаченого частиною третьою цієї статті) повинні забезпечувати частку пісень державною мовою в обсязі не менше 35% загального обсягу пісень, поширених протягом доби, а також не менше 35% загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу між 07.00 та 14.00 і між 15.00 та 22.00.
На думку депутатів, помилки в Законі призвели до «можливості маніпуляцій деякими радіостанціями і як наслідок — саботажу закону про квоти». Новим законопроєктом пропонується квоти на рівні не менше ніж 50% ефірного часу.
«Події останніх років прямо вказують на зв’язок між обсягом використання української мови в публічному просторі і рівнем сепаратистських настроїв населення, сприйняття ним інформаційних атак і маніпуляцій з боку Росії. Особливо важливим є поширення української мови в ефірі музичних радіостанції, оскільки їх слухацькою аудиторією є переважно молоді люди», — з пояснювальної записки депутатів.
З повним текстом запропонованих змін до Законів України та пояснювальною запискою до них можна ознайомитися на сайті Верховної Ради.
Читайте також деталі законопроєкту про зміну гімну України.