Головна ТекстиНовиниНова музика ПлейлістиВідеоПідтримай нас

Новини

ЮНЕСКО запустила проєкт для збереження спадщини української культури

Дмитро Салтиков
13 Кві 2022
1004

Данська національна комісія ЮНЕСКО та організація Blue Shield Denmark у співпраці з додатком Polycam створили проєкт під назвою Backup Ukraine. Його ціль — зберегти українську культурну спадщину. Принаймні віртуально.

Ініціатива запрошує мирних жителів зберегти свою культурну спадщину, яка перебуває під загрозою знищення від ворожих дій окупантів. У цьому може допомогти технологія 3D-сканування, яка доступна у додатку Polycam

Polycam за допомогою ЛІДАР (технології, яка отримує та обробляє інформацію про віддалені об’єкти за допомогою активних оптичних систем) 3D-сканування надає можливість швидко створювати кольорові 3D-скани приміщень і будівель, зберігаючи деталі наявних умов реального світу або структур. 

«Ми спостерігали разом із рештою світу, як Україна зазнала безглуздих руйнувань. Ми, як приватні особи та компанія, хочемо надати нашу технологію громадянам України для збереження у цифровому вигляді будь-якого артефакту, монумента, споруди чи будівлі та усіма силами допомогти цій важливій ініціативі», — каже співзасновник застосунку Еліот Спелман.

«Війна вимагає більше, ніж життя. Вона може завдати непоправної шкоди національному духу країни. Знищуючи символи цінностей країни, її гордість та історію — саме те, на чому будується її ідентичність. Ось чому охорона культурної спадщини має вирішальне значення у будь-якому конфлікті», — голова данської національної комісії ЮНЕСКО Ельзебет Гернер Нільсен.

Як долучитися до проєкту  Backup Ukraine

  1. У вас має бути iPhone чи iPad моделі Pro;
  2. Заповніть форму, щоб отримати письмовий дозвіл на волонтерство від місцевої влади;
  3. Встановити застосунок Polycam.

Після цих дій ви зможете займатися скануванням пам’яток української культури. 

У Backup Ukraine закликають не знімати роботи в цивільних місцях без попереднього запису у волонтерські загони й не використовувати застосунок в областях, де безпосередньо відбуваються бойові дії.

Читайте також про «Мапу культурних втрат» від Українського культурного фонду. На ній зображені понад 150 пам’яток та об’єктів культури, які пошкодила або знищила росія.

Прокоментуй тут Скопіюй лінк
  • Новини

    «Це війна між добром і злом»: Макс Барських виступив у США на музичній конференції18 Тра 2022296
  • Нова музика

    Електронна музика зустрічає літературу: одесит Polje випустив новий альбом16 Тра 2022935
  • Новини

    У Києві та Львові відбудеться фестиваль нового українського кіно. Що дивитися16 Тра 20221110
  • Новини

    На «Греммі-2022» показали звернення Володимира Зеленського і виступ на підтримку України4 Кві 20221855
  • Новини

    Як світова музична спільнота підтримує Україну: проєкт Songs For Ukraine6 Кві 20221389
  • Новини

    Український культурний фонд створив інтерактивну «Мапу культурних втрат» унаслідок нападу росії на Україну6 Кві 20221664
  • Нова музика

    Слухайте мікс української незалежної музики від київського діджея Seba Korecky12 Кві 20222116
  • Про проект
    © 2022 Всі права захищено.