Учасник гурту ARTORDOGS Ярон Муравйов записав у Танзанії мальовничий і тривожний хіп-хоп-альбом.
Нова музика
Нове ім’я: YARON — український хіп-хоп, народжений у Танзанії
POLE-POLE — перша сольна робота виконавця під псевдонімом YARON. Мініальбом був записаний під час подорожі Танзанією, що тривала три місяці — виконавець застряг в країні через карантинні обмеження. Запис відбувався у студії історичного району Стоун-Таун разом із місцевими музикантами та продюсерами.Також частина записів була створена в музичній академії Занзібару.
Словосполучення «Pole-Pole» перекладається з мови суахілі як «повільно». За словами музиканта, чотири треки альбому відображають його враження та емоції під час подорожі Африкою:
«Pole-pole — саме так скаже в автобусі Дар-ес-Салаам-Аруша літній фермер з куркою на колінах, коли ти будеш з рюкзаком пробиратися крізь натовп до свого сидіння. І те саме скаже молодий пастух у горах Мбеї, чиї корови безтурботно пройдуть назустріч. І жінка, що одним ударом молота розбиває каміння, коли ти будеш занадто швидко спускатися зі скель біля Сінгіди».
У треках альбому YARON розглядає життя африканського суспільства. Однак замість використання традиційних племінних ритмів та зображення сонячної картинки, репер занурюється у проблемну буденність: розповідає про докучливість населення, яке підсилює його «сум за борщем», передає історії від імені збіднілих торговців та багатодітних жінок на межі виживання.
Альбом розкриває різницю між тим, як туристи уявляють екзотичні країни, та суворою реальністю. На першому треці стривожений герой немов намагається «змити» навколишню суворість приємними спогадами. Семпли тропічних лісів, співи масаїв та занзібарських рибалок додають музиці місцевого колориту та атмосфери, одночасно супроводжують похмурі історії про «сезон дощів, що от-от почнеться», або «сонце, яке омило чорним». Ярон зневірюється через несправедливість світу і намагається знову віднайти надію.
На POLE-POLE Ярослав не тільки створює нарис танзанійського суспільства, а й немов проводить аналогії з Україною — в текстах зустрічаємо відсилки до «Заповіту» Тараса Шевченка, образи соняшника та інші елементи, що нагадують дім. Кульмінацією стає заключний трек «Мрія», у якому артист хоче добробуту для людей та розуміє, «наскільки ми всі однакові та різні».
Читайте також про те, чому Курган — головний художник у сучасній українській музиці.