Майстерно записаний альбом, де комфортно звучать як зірки Іван Дорн, Джамала та MONATIK, так і незалежні виконавці J. Scope, Den Da Funk і OCRAN.
Ми дізналися у Vakula більше про альбом і як він тепер сприймає музику.
Майстерно записаний альбом, де комфортно звучать як зірки Іван Дорн, Джамала та MONATIK, так і незалежні виконавці J. Scope, Den Da Funk і OCRAN.
Ми дізналися у Vakula більше про альбом і як він тепер сприймає музику.
Vakula (Михайло Вітюк) — відомий у світі електронний виконавець і саундпродюсер. Про його музику писав Pitchfork, він кілька разів грав на Boiler Room і виступав по всьому світу від США до Японії. Vakula міг би жити всюди, але завжди вертався до рідного Конотопу, хоча в Україні грає нечасто.
На новому альбомі він неочікувано відвернувся від електроніки та присвятив «Вне времени» класичному хіп-хопу, соулу, фанку та джазу — жанрам, які справді існують поза часом. Вже в Intro альбому саундпродюсер перераховує артистів, які впливали на нього протягом життя: Еріка Баду, Марвін Ґей, Айзек Гейс, J.Dilla, Кьортіс Мейфілд, Q-Tip, Фела Куті та багато інших. Слухайте альбом на стрімінгах та Bandcamp.
Vakula майже не дає інтерв’ю, але нам вдалося поспілкуватися з ним через Олександра Вареницю, керівника агенції «Много Воды». За день до виходу альбому саундпродюсер гуляв на пляжі в Одесі, звідки розповів нам про самітництво і про те, як народилася ідея «Вне времени» та як він створювався.
Останні 4 роки поки я жив у Одесі, готувався до самітництва. Мені нікуди не хотілося ходити чи з кимось спілкуватися. Причини… Та різні причини. Головна — не знаходив для себе в цьому сенсу. Мені добре самому.
Експеримент з хіп-хопом виник завдяки MC Fame (репер, екс-учасник «кАчевников» — прим. ред.). Я йому продав свій магнітофон, який не хотів продавати, але він наполіг. При зустрічі ми сиділи в машині, у мене з собою була флейта. Я зіграв йому, він показував свої біти. Я не знав тоді, хто він і що вміє.
Потім він приїхав до мене, показав якісь напрацювання. Я зрозумів, що у мене були схожі думки. Вирішили робити спільний G-Funk-альбом, який потім виріс в альбом-присвяту музиці, яка мене завжди надихала. Але далі ми посварилися, він поїхав. Історія ніби закінчилася.
До сварки MC Fame познайомив мене з Den Da Funk. Разом ми почали щось писати, він виклав відео про це в Інстаграм. Їх побачив SunSay, йому сподобалося, він запропонував заспівати. Так усе закрутилося знову.
Музика була готова. Вона самобутня сама по собі. Вокал з’являвся потім. Хтось відчував і залітав на альбом, хтось не відчував і проходив повз. Виняток — трек із Дорном, який ми зробили ще два роки тому. Він мав увійти на хіп-хоп-альбом Вані — його ми робили, робили, але так і не закінчили. Можна сказати, що ідея мого альбому насправді народилася тоді, а реалізувалася зараз.
Музика створювалася на домашній студії. Майже всі записували вокал дистанційно, хто як міг. OCRAN взагалі писався з Грузії, де він застряг через карантин. Знайшов дешеву звукову карту та мікрофон, записав усе в жахливій кімнаті. Довелося посидіти, щоб нормально звучало.
Тепер я вважаю, що вся музика була давно написана і вона, на жаль, уже не має такої великої сили. Зараз я взагалі ні на кого не орієнтуюся, нікого не слухаю, не слухаю нову музику. Роблю те, що хочу.
Раніше було трохи не так. Раніше я уявляв себе в якомусь жанрі, типу хауса чи діп-хауса. Зараз цього немає, мені нецікава вся ця електронна музика, я можу робити її, заплющивши очі, одним пальцем. Можливо, я буду ще робити це, але по фану.
Можна було б, але думаю, що буде дуже важко зібрати всіх артистів разом. Залежить від них, я не проти, хоча для мене це більше студійний проєкт. Але подивимось, може, хтось замотивує мене зробити концерт
Слухайте також дебютний альбом співачки Люсі, який ми ще в березні назвали претендентом на найкращий український альбом року.